Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Suncokret – lat. Helianthus annuus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Suncokret – lat. Helianthus annuus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 22:10
Hvala VokiWinkNešto nije udomaćen kod nas.A ništa pratit ćemo rast i razvoj ovog mog.Po ovom tvom,moj je skroz na krivome mjestu u krivoj zemlji....Ok,aj na suncu je,cjelodnevnom.Zemlja-više šoder nego zemlja,znači propusno tloLOL
Vlaga-kad kiša padne
Trenutno ima oko 2m(možda i više no manje nema)
Nastavak slijedi kod sljedeće promjene na njemu.....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 07:49
Suncokret je kao korov, prilagođava se raznim uslovima, a ovom tvom vidim da ništa ne fali. Dresiraš ga dobro...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 21:24
Mislim da će sljedeće godine ići uz ogradu.Di da nabavim tako visok štap da ga svežemWacko
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 08:57
znaju prodavati drvene bandere u elektri po 100-150 kn WinkLOLLOLLOL čini mi se da bi jedna bila taman, samo je malo teška
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:43
Ovako on sad izgleda.Ne mogu ga cijelog uloviti kad je visok no htjela sam uslikati mlade bočne grančice.Vjerojatno to,na vrhovima,nije cvijetni pupoljak nego mladi listovi.Uglavnom  ima ih jako puno ,sve do vrha(koliko vidim)A bandera bi mi,po visini ,dobro došla,samo da je netko hoće presjeći,po dužini,na 4-5 djelaWink
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 22:12
E pa sad sa sigurnošću mogu reći da je to ipak cvjetni pupoljak.Ovih dana malo vuše dolazi do izražaja.Sad samo zavisi za koliko će cvasti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 21:53
Eto,procvao je....sad smišljam na šta da stanem pa da ga mogu i uslikati,cvijet,naravno.Visok je oko 3m pa mi to malo otežava.Ili ću čekati da procvatu oni na nižim granama.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 14:04
Vrh u cvatu
 
Mislila sam da će početi cvasti odozdo jer su tu prije pupoljci nastali,pa kod vrha zadnje.
Izgleda da on obrnuto cvate,od vrha prema dolje.
 
Nezgodno je to što je visok jako i treba ga vezati jer bi ga jači vjetar pokidao,a sad je vrijeme jačih vjetrova,no cvijet mi je prelijep
 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 14:11
je, vrijedilo je čekati smile71
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 19:11

Jel može to pored jezerca rasti

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2009 u 22:22
Antune,ako misliš da se biljka visine 3m.uklapa do jezerca onda može.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2009 u 07:50
ovo je prekrasno, a na kaj si se popela da si snimila sami vrh - jer je to stvarno visoko Wacko
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 12:50
Shasha, hajde 'opali' jednu fotku iz daljine da se vidi cijela biljka!
Prekrasno izgleda, ovako čipkasto!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 10:15
Evo cijele biljke.E sad, ja slikala sa 3 strane pa odakle se najbolje vidi,same prosudite.
 
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 10:18
Iako je cijeli na sunčanom mjestu,cvate tek od polovice biljke.
Sve si razmišljam ,gdje da ga preselim!?
Trebao bi negdje u pozadini biti tako da su neke relativno visoke cvjetnice(cinije,visoki asteri,cleome i sl)ispred njega.One bi"sakrile"donji dio koji ne cvate.
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 13:01
Kako je lijep, baš pravi ukras na dvorištu smile71
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 23:31
Meni je prelijep i bez cvijeta,s tim prekrasnim uskim,razigranim lišćem.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 14:53
Slažem se s rain. Biljka je jako atraktivna i bez cvijeta. Neobičan je i dominantan, a kako ima rizome, moglo bi se očekivati da će biljka biti iz godine u godinu sve 'grmastija'. 
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2010 u 16:19
Jel se on sad sije??
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 13:02
Pozdrav,
da dignemo malo temu o ovom prekrasnom cvijeću.
Iščitajavajući forum naišla sam na ovu temu i odlučila ih posaditi.
Kupila sam sjeme niskih ukrasnih suncokreta i posađeni su prije 2 dana.
Možda malo prerano al nadam se da će uspjeti Smile
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.