Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 159>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 01:17
Svima puno hvala na preljepim komentarima,jer vidim da posjećujete moju temu.Svakodnevno obilazim svoje biljke i sve novo slikam, ali ne stignem sve objaviti...Sutra će biti novih slika
.Sada pojedinačno;  TRIŠA,nisam u parku nego u jednoj maloj gužvi ,slično kao i ti,ali bolje da je gužva nego da je prazno.
ZAGORKA,ako voliš pitospore poslati ću ti, ima dosta mladih malih biljčica koje su iznikle iz sjemena.samo pošalji adresu na pp.
NIHO,kažeš mi da postanem i kaktusar.Moram priznati da ih imam nekoliko, ali ne stignem se i njima baviti.Slikati ću  da vidiš koje imam.
FUKSIJA tebi daleko na sjeveru sigurno je lijepo vidijeti moje južno voće u vrtu.Biti će još slika i o tome,naročito kada krenu plodovi...
FLAVIA za žutu ružu iz susjedstva neće biti problema,samo ne znam kada je pravo vrijeme.Na slici uz rododendron je mini ruža žuto- smeđa,koju sam kupila nedavno i posadila je neki dan.
Mislim da sam svima odgovorila,ako nekom nisam ispričavam se.Danas sam opet bila u kupovini cvijeća,ovaj puta bršljanke za balkon i još nešto sitno.Sada imam dosta posla da to sve sredim....
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 09:18
Predivno, predivno....
Jagoda, šta imaš dvije vajgele, svjetlo i tamno roza ili je to uvijek ona ista u vazi, predivna je Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 09:48
 Jako lijepo cvijeće ,žive boje...predivno! A tek limun ,divim se!
Koliko je star?
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 02:36
Evo da se javim u moje uredovno vrijeme.KORJENKO dobro si primjetila to je druga vrsta vajgelije malo je svijetlija.Negdje sam ukrala grančicu i posadila je u vrt.Ako hoćeš dati ću ti grančicu.ŽELJKA23,moj ti je limun star cca 6 godina i visok je skoro do prvog kata i stalno cvjeta i daje plodove tako da limuna imam cijelu godinu....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 02:42
Kad sam već spominjsla limun evoslike od jučer,žuti i zeleni limun i novi cvijetovi...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 02:49
Uz ogroman limun je manderina koja je sada puna cvijetova.....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 02:50
Manderina......
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 02:53
pridodajem prethodnom voću i smokvu...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 03:05
ruže su se rascvjetale....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 03:09
Evo gro plana rascvjetalih ruža...
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 03:17
evo i lila ruže koja ima prekrasne cvijetove, ali nije bujna kao prethodna
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 07:43
Jagoda, znači kod tebe na kavi biti će prava limunada kao i kod Hoye, a možda budu i smokve, ja dolazim u to vrijeme, a ti k meni kad želiš, isto ima ponešto, ali za to ćeš morat jedan dan u Skradnik.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 20:22
Jagoda Clap divno ti je i voće i cvijeće. Posebno mi se sviđa ova lila ruža...da li je to ruža Blue Moon (još se zove i Sissi). Pitam zato jer sam i ja kupila proljetos takvu, pa jedva čekam da vidim njen cvijet! Big%20smile
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 23:40
Triša naravno da će biti limunade,jer ovaj limun cijelu godinu ima i cvijetove i plodove,a još malo pa ću moći brati sa 1.kata.Manderina je do njega,biti će i njih jer prepuna je cvijetova.Jagode (obične moje)su krenule i biti će ih brzo.Da ne zaboravim smokve a i kivi...Eto tako ja ti imam svašta na malom prostoru,dakle prava gužva, ali ja to volim.Doći ćete na jednu kavu da vidite moju gužvu...Ja sam obećala doći vidijeti tvoje ruže,još nisam, ali hoću...U tvoj Skradnik rado bih došla jednom prilikom da vidim i okruženje,odnosno procjenu što bi moglo od gljiva rasti kod tebe.Ovaj vikend obrati pažnju na smrčke,možda budeš imala sreće...Pogledaj na temi Smrčci stavila sam ti još dvije slike da ga možeš bolje prepoznati...Uživaj za vikend u Skradniku...smile162
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 23:52
Flavija hvala na komplimentima.Ime lila ruže ja ne znam,jer sam je kupila prije nekoliko godina,a nisam niti obraćala pažnju na ime nego samo na boju...Od svih ruža koje imam ne znam ime niti jednoj,nekako nisam tome pridavala pažnju,a možda bi trebalo...Po pisanju vidim da ti znaš sva imena,kako ruža tako i klematisa,vjerovatno i ostalog.To je za svaku pohvalu.Ja malo više znam vezano za gljive..Cvijeće obožavam ali ne stignem pamtiti sva ta imena,a ponekad to i ne piše...Pozdrav...smile99
sutra je novi dan
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 00:07
Prekrasno Jagoda. Limun i mandarina su me potpuno ocarali. Jos cu se vratiti puno puta na ovu temu da ih gledam.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 01:16
Hahaha Jagoda, ja nešto volim znat te nazive, nekako mi je to važno eto, a znam ja i za gljive....super se snalazim u dućanu, uvijek znam razlikovat koje su šampinjoni, a koje bukovače! Stvarno sam zavidnog gljivarskog znanja! Wacko
To ti je tako, svako nešto zna, ne bi bilo niti interesantno da svi sve znaju i da nas sve interesira ista problematika. Ovako je interesantnije...Wink
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 01:26
Hvala ti Fuksija. Drago mi je da posjećuješ moje dvorište i da te zanimaju moje južne voćke.Nemam ti ja veliki vrt,ali svega u njemu ima.Prvo sam zasadila maslinu za 50 godina braka mojih roditelja,zatim badem i marelicu,a onda je krenulo južno voće,limun,manderina,greip,kivi i ove godine naranča.Smokvu imamo oduvijek,isto tako i trešnju.Eto stvorila se tako, lijepa kolekcija na koju sam jako ponosna....SmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 14:40
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Jagoda, znači kod tebe na kavi biti će prava limunada kao i kod Hoye, a možda budu i smokve, ja dolazim u to vrijeme, a ti k meni kad želiš, isto ima ponešto, ali za to ćeš morat jedan dan u Skradnik.




WinkJagoda----dušo moja -nedaj im ništa bez mene--------- ni limunadu da popiju -eto i meneTongueTongueTongueTongue
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 08:45
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Evo da se javim u moje uredovno vrijeme.KORJENKO dobro si primjetila to je druga vrsta vajgelije malo je svijetlija.Negdje sam ukrala grančicu i posadila je u vrt.Ako hoćeš dati ću ti grančicu.ŽELJKA23,moj ti je limun star cca 6 godina i visok je skoro do prvog kata i stalno cvjeta i daje plodove tako da limuna imam cijelu godinu....
 
More, more kitica vajgeli, baš bi htjela tu svjetlo roza, inače limun i mandarina su ti predivni i moj favorit je lila ruža, posebna je
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 159>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.