Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ešinant - Aeschynanthus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ešinant - Aeschynanthus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2010 u 19:12
bila je to ljubav na prvi pogled. vidjela sam ga prije tjedan dana, aeschynanthus twister i od onda ga priželjkivala....
i jučer ga kupila!!!Tongue
da mi nikad ne procvate nebi mi bilo žao jer mu je i lišće prekrasnosmile76
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2010 u 08:16
mojem su otpali pupoljci Cry
bili su tik do otvaranja i samo su klonuli
ne znam je li do same biljke - smeta li joj što (zemlja, vlaga, mjesto) ili do vanjskih faktora (male ručice koje često dohvaćaju stvarčice s police na koj se nalazi teglica)

uglavnom, namjeravam ga detaljnije pregledati, možda čak i presaditi (ne u veću teglu, tek mu malo promjeniti zemlju) i iznijeti vani na balkon (u zasjenjen dio)
nadam se da će preživjeti
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 14:09
Kumo, biljka je fantastična u cvetanju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 14:01
Zao mi sto mi niste blize, moj je dovoljno veliki da podelim viska. 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 21:34
smile78
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 15:23
p.s.moj je još mali, ali nadam se da će porasti pa ću ti pokušati zapelcati grančicu

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 15:21
jesam frida, već 2 dana je "na suhom"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2010 u 01:16
 izvadi ga iz te ukrasne tegle da se posuši višak vode...
Btw, kako ja nemam taj cvijet?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 21:29
mislim da j i moj formirao pupove, doduše maleni su, ali glavno da ih ima, ovo je slikano neki dan, ali se vide



malo sam ga više zalila pa sam sad na ćudu - nadam se da se neće naljutiti
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 21:16
mimar krasno izgleda, zdrav, bogat i raskošan...
(kao da opisujem idealnog muškarca LOL)

baš te voli, mimar i vraća ti za svu pažnju i ljubav kojom ga obasipaš
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2010 u 20:32
Kum mi posla poruku da se i njemu ozilile obe reznice koje sam mu dala (tesko njemu da se nesto ozili, kod njega bi i kamen pustio zile LOL).
Evo kume, ovaj uskolisni sad cveta, malo kasni ove godine ali mu je oprosteno kad se ovako raskosno baskari Wink.





Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 07:53
moj mali eši kojeg mi je poklonila lika ove zime pomalo, ali sigurno raste



pa sa druge strane


Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2010 u 11:34
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Uuuu, lepa je! Bogata, zdrava, velika, jako zanimljivo lisce, kada cveta postavi fotku da joj vidimo cvet. Vec kontam kako da  napravimo razmenu pelcera Wink.



Za razmjenu uvijek ali i za pokloniti Wink .Smislit ćemo već neki način Smile
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2010 u 08:38

Uuuu, lepa je! Bogata, zdrava, velika, jako zanimljivo lisce, kada cveta postavi fotku da joj vidimo cvet. Vec kontam kako da  napravimo razmenu pelcera Wink.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 17:40
WOW smile39 Prekrasna je mimar.Moja je trenutno u zimskom snu.Malo imala s njom problema.Otpalo joj dosta listova ali se sada oporavlja.Ali našla se još jedna u mojoj kolekciji Smile,nedavno kupljena.Jedva čekam da procvjeta....
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 14:02

Da malo podignemo temu Wink, za sve koji ga imaju (Jasminaa, Lika, sta je sa vasima?) i one koji ga nemaju...Retka biljka koja cveta podjednako intenzivno ne samo kad je kupite "nabildovanu" hormonima, vec i u kucnim uslovima, bez nekih posebnih angazovanja oko nje. Cveta nekoliko puta u toku godine, stotinak neobicnih i jarkocrvenih cvetova traje jako dugo. Ako vam je u planu obratite paznju na listove,  biljka sirokih listova bolje odrzi cvet i vise cveta od uskolisne.

Tek ulazi u cvetnu fazu
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 10:33
Iz mog iskustva,nije mnogo zahtjevna biljka.Redovno zaljevanje i prihrana,to je sve što traži Smile.




Na vrh
dobri duh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dobri duh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 09:02
Tu biljku ešinat i mam već 4g. i lijepo mi raste samo mi je sad u pupu pa ne mogu poslat reznice ili se može još razmnožiti listovima.Ja sam zabila u zemlju 2 listića zaljevala je i voli toplinu dok ne krene a poslije raste bez problema. kad ocvate nadam se da ću moći poslati reznice.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 09:48
Bas mi je zao Lika. Bice cvetova, samo nastavi da ga redovno orosavas i dodaj mu jednom nedeljno malo tecnog djubriva. Posle cvetanja bi trebalo orezati grane na polovinu, jer se tu formiraju novi pupoljci, ali je meni  (verujem i tebi) zao da to uradim, no ovog puta cu morati jer je puno izrastao u duzinu.
Zaboravih u zurbi, predivan ti je i ovako, bez cvetova Wink.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 17:19
Mimar na žalost nije ostao niti jedan jedini pupoljak,sada tjera nove listove,prskam ga svaki dan i vidim da mu to paše,ali još nema niti jedan cvjetić!Cry
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.