Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 58>
Korisnik
Poruka
saoirse View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saoirse Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 11:27
Nije mi jasno kako joj je mokro jer sam ju zalijevala cca 5-7 dana, kako piše na kartici koju sam dobila uz nju, i to bi nasipala cca pola cm do cm u keramičku posudu i uronila ju u to i ostavila. Što radim krivo? Da mi se ne ponovi. I da odrežem ovo što je suho? koliko točno ispod?

Hvala na odgovorima!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 18:18
ovo suho odreži od toga nema koristi......vjerovatno nisi čitala temu unazad, ali vrijedilo bi vjeruj mi, cure su više puta podjelile svoja iskustva, puno toga ćeš naučiti......
evo ukratko promjeni način zalijevanja, svakih 7 do 10 dana potopi orhideju tako da u ukrasnu teglu sipaš odstajalu vodu skoro do vrha, neka stoji u vodi po ure  te ocjedi, vrati u ukrasnu i prije slijedećeg potapanja provjeri jel kora vlažna, korjenje posvijetli kad je suho, u svakom slučaju bolje manje vode nego više i vidjet ćeš pomak, nakon nekog vremena pojavit će se nova cvjetna stapka.....a ako je sama ova deja bilo bi dobro da nabaviš još koju, one ti se vole družiti LOL
što više deja na okupu bolje napreduju Smile
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
saoirse View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saoirse Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 22:05
Divni ste. Hvala Vam! Kad god da se oporavi, jer ne odustajem dok ponovno ne procvijeta, javim se sa slikicom.
Hvala! ;)
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 21:52
Djevojke pozdrav...
Imam sljedeću situaciju - phal u cvatu već zadnjih cca 2 mjeseca koji pusta 7 potpuno novih korijena + 2 korijena iz vec postojecih + novu stapku! Eh sad... kako da ja ocuvam te nove korijenčiće i kako da ih "navedem" da rastu prema dolje kako bi ih mogla ukopati u supstrat i je li uopce pozeljno ici presađivati orhideju dok ovako cvate?? Prije nekog vremena isto je pustala par korijencica ali su jednostavno propali, pretpostavljam zato jer su visjeli u zraku.

Unaprijed hvala...Smile
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 23:01

Ana, korijenje može visjeti u zraku ne mora sve biti ukopano u supstrat.
Nemoj ju presađivati sad kad cvate, ako misliš da ju baš treba presađivati onda to napravi poslije cvatnje. Njih ne treba presađivati svake godine.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Ana1511 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana1511 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2013 u 08:25
Nisam znala da nemoraju biti u supstratu. 
A mislim da bi je trebala presaditi poslije cvatnje, vec je min 3god u ovome (ako ne i vise) i vec je sav isusen i nikakav... 
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 12:54
Moje uzivaju u suncu



Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 00:59



Moj phal,,,
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 12:16

Fiki, ova je baš posebna  smile94.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 12:18






U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 13:00
Hvala Anastazija na komplimentu,,,,tvoje su preeedivne ,dali ih gnojiš?smile55smile93
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 15:33
bebolina, cimi, Anastazija, Fiki, ovo je raj za oči. Kao da imate cvjećarnu sa orhidejama. smile64

Evo moje nove od lani. Dosta dugo je cvala.









U punom cvatu


I sada opet je na vidiku osam pupova.




Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 23:36
Silvy,,,,divna je,,,,volim bijele orhideje...,,! smile55smile94
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2013 u 09:57
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Hvala Anastazija na komplimentu,,,,tvoje su preeedivne ,dali ih gnojiš?smile55smile93



Hvala ti  Smile.

Potapam ih svakih 15 dana i svaki puta im dodam malo gnojiva.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2013 u 13:51
Aha,,,hvalaa na odgovoru.....ja ću ih sljedeći tjedan gnojiti,,,ja ih zalijevam kada korijenje pobijeli!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2013 u 20:18
Nisam do sada voljela orhideje, ali sam nedavno dobila dvije i baš su se razbacale cvijetom kao da mi se žele svidjeti. Možda ih i zavolim. Wink


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2013 u 22:15

Nemreš mi reći da ih već nisi zavoljela !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 00:06
One su ti jako zahvalne a malo traže!...Prekrasnee su ti smile64
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2013 u 23:41
Fiki, hvala.
Andina, prekrasne su. E da je malo više prostora, ne bi kod mene bile samo dvije. A kako ih nećeš zavoljeti?! Tongue
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 00:38
...ljepoticeThumbs Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.