Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moji vrtovi, moj okoliš
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moji vrtovi, moj okoliš

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 90>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 02:36
I tako jedno subotnje prije podne u šetnji do marketa upoznam tetu Đurđicu koja prodaje cvjeće i razne biljčice..
 Upoznamo se i ja se uputim kod nje doma za nešto što tu nije imala. Skužim ja da ona nema kane pa joj ponesem a ona me darivala sa mac toga. Ja kupila prijateljici za rođendan lagestremiu a onda i sebe počastila. Vidjet ćete kada dođete kod mene, tamo moramo poći, nije skupa ( sve joj je po 25,00 kn - 30,00kn) a domaće uzgojeno. Žena je duga priča... agronomija joj je san a biljke su joj zbog velike ljubavi prema njima pomogle da preživi u vrijeme rata. Inače je bila ravnateljica.. a sada je u mirovini i sretna među biljčicama, citrusima, kalemima.... itd..
 
Evo tete, gospođe  Đurđice u svom carstvu i mojih poklona od nje a i kupljenih biljaka
 
 
Razvlači krušku kao vinovu lozu jer ju je bura slomila a to je neki kalem..
 
 
 
 
 
Ima ovo i nezna što je ( otkrila sam muškatna kadulja), pomogli ste
 
Dobila sam pelcer od ovog bodljikavca, kako se zove?
 
Kalemila je ukrasnu jabuku ( dekorativna je kaže)
 
 
Kalemi hibiće, samo duple roza, mladice uzima sa svoga  iz vrta
 
 
 
 
Ima prekrasnu ružu veliku i mini ( mini prodaje) Baby Masquerade
 
mini
 
 
Ovu sam dobila na dar, miriši, starinska je , neznam naziv pa pomozite ( kažete da je  damašćanska ruža)
 
 
 
i ovu mini Baby Masquerade
 
 
kupila sam ceratostigmu a ovaj iris mi je poklonila ( ako je to iris, zapamtila sam da je rekla da cvate plavo)
 
 
 
Kupila za 30,00kn
 
 
 
 Escalonija 25,ookn
 
 
Lagestremija roza
 
 
 
 
Hibić dupli roza
 
 
Planika
 
rogač - dar
 
 
 
Ovi meni nepoznati kaktusići ( zapravo čuvarkuća) su interesantni: jedan okruglog oblika  a drugi radi zvijezdu ( nazive neznam ali su iz Švedske ?) Pomozite oko naziva
 
 
 
 
 
I za laku noć: verbena u zalasku sunca u Njvicama
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 06:23
Bravo draga Mira što si i nas, bar virtualno s gospođom Đurđicom upoznala! Lijepe, zdrave biljke ima i sigurna sam da ćete ti i riječke cure rado odlaziti k njoj!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 08:25
tvoji vrtovi su pravi raj na zemlji! ja jako volim kupiti biljke tako u nekoga ko ih proizvodi iz hobija, nevolim one nabildane nizozemske! vidim da si se lijepo ponovila, kad se razraste to će biti za deset!
za tu ružu koju si dobila na poklon mislim da bi mogla biti damašćanska, ako cvijeta samo jedanput godišnje onda jest!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 08:43
Miro, vrijedi upoznati takve ljude, gospođa je vjerojatno puna znanja a dvorište joj je puno lijepih biljaka Thumbs%20Up.
Prvo što ne znaš je muškatna kadulja, kad ju jedanput zasadiš imaš ju zauvijek, sama se zasijava....
Drugo-kaktus, ne znam kako se zove ali moj je ogroman i svake godine cvate divnim tamno roza cvjetovima, u Njivicama bi preživio i u vrtu, kod mene ga susjed ima doslovno ogromnog posađenog u vrtu uz kuću (zaštićeno mjesto ).
Za ružu ću ti pisati na PP... predivna je smile71
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 09:26
Krasne biljčice Miro, od svega ovoga meni je najdraži rogač.
Stablo rogača mi je prekrasno
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 10:32
Lijepo je kad imate tamo tetu Đurđicu, ima i kod nas sličnih teta ali nemaju  takve ljepote.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 18:22
Kakve lepote kod tebe draga,
gledam,gledam,pa se vratim pa opet iz pocetka...jako lepo si sve uredila...nove biljcice Heart,a i stare Heart sve su za izlozbu!
Vidi se koliko je ljubavi tu ulozeno...
A za teta Djurdjicu...dobar primer kako se ne treba kukati nego ljubav prema bilju iskoristi i za skromno prezivljavanje i za veliko uzivanje ...
Na vrh
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 19:25
Život je more...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 19:35

Ti si uvijek puna iznenađenja. Morat ćeš nas voditi teti Đurđi, a biljke koje si kupila ili su ti pak darivane su superiška

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 21:32
Predivno Miro, evo  teta Đurđica preko tebe došla na forum, baš je to prekrasno. Obavezno ćemo joj u posjet kada dođemo k tebi. Okoliš u Njivicama je prekrasan, nadam se da i tvoji gosti znaju prepoznati tu ljepotu, ja sam oduševljena.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 22:22
Prekrasne biljčice si donijela od tete Đurđice,  a vjerujem da ćeš nakon svake posjete teti Đurđici donjeti kući toliko biljčica!!!  Koliko te poznajem, želiš pomoći i sebi, novim biljčicama, a želiš pomoći i teti!!!  Jako pohvalno, lijepo poznanstvo se rodilo, samo je upozori da poveća kapacitet pelcanja i kalemljenja jer kad se krene s prvim kupnjama forumašica, dvorište će joj biti premalo za sve biljčice!!!

Ne moram ni napominjati, kada i ako dođem u Njivice, obavezna posjeta teti Đurđici s tobom kao vodićem!!  A za sada joj  lijepo prenesi pozdrave iz Međimurja da stekne dojam dokle je postala poznata!!

Ako smijem primjetiti, na slici ispred velike agave, jel bijela gaura? smile198

Ja imam rozu od prije 3 dana, malecka je, ali će narasti velliikkaa!!!  A kada naraste, jel bi se ti mijenjala?smile59
Joj, odlazim, da ti ne uputim još koju nemoralniju ponudu!!!  smile78
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 00:09
Miro prekrasno, lijepe biljke u tvom Njivičkom vrtu i jako lijepe biljke kupljene kod tete Đurđice. Njezin vrt treba svakako posjetiti jer ima se što vidijeti i kupiti....Odmah naručujem, ako nije problem,Wink rogač, a za drugo ćemo se dogovoriti...SmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 06:56

Prekrasna reportaža................ volim kupovati kod takvih ljudi koji se bave i vole to što rade (a ne da su samo obični trgovci)

......Dobar ulov!Thumbs%20Up
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 07:39
Ovaj put ću teti Đurđici poslat smile78.
Da je barem više takvih tetica!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 11:05
i ja izražavam divljenje i poštovanje gospođi Đurđi a tebi zahvaljujem što si nam je predstavila smile79

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
nanica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nanica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 11:20
Može informacija o ovoj dobroj teti Đurđici. S obzirom da mi je blizu voljela bih je posjetiti i kupiti nekoliko stvari. Hvala i vama što ste je predstavili, dobro je znati ovakve stvari!!!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 12:06
setala,pa uzivala u pogledu ,divno ti je u vrtu
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 13:21
veselim se što si nam predstavila gđu. đurđicu, a vjerujem da će i nju veseliti kada joj isporučiš naše pozdraveSmile.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 01:41
Moje cure hvala na posjeti i drago mi je da vam se svidjela reportaža o teti Đurđici. Eto draga Free ju je imala prilike upoznati i biti kod nje i nakupovala svega a i darivana je od nas.
 
antonija, da to je ta ruža. Hvala na informaciji. Kada se razraste imaš pelcer! smile78
korijenko hvala na lijepim riječima i pomoći oko kaktusa. Vjerujem da će ti se svidjeti posjeta kod tete Đurđice smile78
 
OTOK , rogač je poseban ali ništa neznam o njemu pa ću morati malo pročitati kada ga budem presađivala na jesen. Hvala na posjeti draga Otok! Počašćena sam! smile78
 
Olja , hvala na posjeti, baš si lijepo rekla za primjer žene koja se snašla u uzgoju cvijeća kada joj je bilo najteže.smile78
ovcica , moon , Triša , freeland44 , jagoda ( narudžba ti je stigla), bergenia,  bigmamma , enrikova nona, nanica ( napisala sam ti gdje je teta Đurđica na Krku...), gioiaa, Retriver Sara ( prenešeni pozdravi teti Đurđici i uzvraća svima!) a svima vama  puno smile72smile79
Ja moram nekoliko noći uzeti da nadomjestim zaostatke u vašim vrtovima, preletim ali ne ostavim traga... Znate razloge.. svega po malo....


Sezona turizma je polako počela.. Imam goste a još ponešto treba skockati. U firmi me željno očekuju a kući sam samo gost. Srećom da mi je kćer preuzela ulogu domaćice i kuharice ( eto prednosti kada je mama nauči sve raditi Wink). Slika je puno a vremena malo pa da ne ih sve stavim. Sada je u svim vrtovima najljepše i divim se svakom vašem koji u letu pregledam. Ne napišem ništa i to nije lijepo od mene Embarrassed. Eto, neke biljke sam ovih dana slala ali mi je propalo dosta toga jer mi i za to treba vremena. Ali što je, tu je...
 
 

 
 

 

 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 03:32
Pa da počnem od nekud...
Kako znate, i draga Free je imala priliku posjetiti tetu Đurđicu, vodila sam je i tamo. A i još jedan rasadnik u blizini smo posjetile i svugdje  ponešto kupile. A da ne prifali, gošća je još nešto otkopavala..Big%20smile
 
 
 Free i teta Đurđica:
 
 
 
Evo u drugom rasadniku:
 
 
 
A na odlasku je Free  morala dosta toga potrpati i u putnu torbu jer je mjesto u autu bilo rezervirano za kofere a na za cvijeće LOL Ipak nije sve satlo u putnu torbu ...
 
 
I na rastanku jedna naša zajednička sličica:
 
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 90>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.