Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti > Uradi sam
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tehnika izrade Hipertufa i radovi od Hipertufe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 45>
Korisnik
Poruka
nadalina_hn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nadalina_hn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 18:26
 photo 20120101_010709_zps81736340.jpg

evo  jos nesto ....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nadalina_hn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nadalina_hn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 18:29
jos jedna  :)

 photo 20120101_011018_zpsa9c2ff32.jpg
Na vrh
nadalina_hn View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nadalina_hn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 18:37
......


jos... imam  mnogo  toga  tesko se odlucit  :)


 photo 20120101_010613_zps012839e2.jpg
Na vrh
majra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 20:12
Prekrasno NadalinaClap
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 20:15
Krasno,jako lijepo djeluju kada su biljčice u njima.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 21:59

Pročitala sam da se posude trebaju iščetkati žičanom četkom, pa me zanima zašto i koja je svrha toga.

Mora li se striktno to obaviti u roku 24 sata?
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2013 u 08:06
Petit,pokušat ću ja odgovoriti.Iz mog iskustva nemoguće je to napraviti nakon 24h,jedna mi se posuda raspala kada sam to pokušala,prerano je za vaditi posude.Ako su napravljene s perlitom i tresetom onda ih normalno vadiš i ako želiš žičanom četko iščetkaš izgleda prirodnije jer se vidi perlit pa djeluje kao kamen a ne beton.To je samo moje iskustvo i sve ovisi o ukusu,a ti probaj pa ćeš vidjeti.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2013 u 10:19
Baš koristan savjet!  A koji se efekt postiže četkanjem kad se radi  o smjesi papir-cement?
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 22:13
A zapravo ništa posebno, dobije se izgled kao da je posuda puno starija, ogrebotine i strugotine po posudi daju joj neku čar i draž stare kamene posude, bar kod mene...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 23:08
Petit, nije to striktno nakon 24 sata. Meni je 24 sata isto prerano za vaditi. Često se ne stegnu dovoljno u tom roku. Ipak, što je ranije to je lakše četkati. Što duže stoje teže ih je isčetkati. Meni obično stoje 5 dana dok ih prvi puta ne otvorim. Nemoj misliti da sam toliko strpljiva...ne toliko mi prođe vremena dok idući puta dođem u vikendicu. I mogu se i tada očetkati.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 19:20
Ha, dobro,valja probati. Hvala Thumbs Up
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2013 u 08:00
Prvi puta sam pravila " cel-bet" posudu, pa mi baš i nije nešto jasno.....dosta teško mi je bilo izmiješati papir sa cementom, ja sam si zamišljala da je to puno lakše nego miješati cement, pijesak i neke druge agregate. Posuga mi je ispala dobra i stvarno je super lagana. Punila sam unutrašnjost jedne 3-litarske plastične zdjele u koju sam stavila malo deblji najlon s ciljem da dobijem reljefnost površine.


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
samiloti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samiloti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2013 u 15:04
Originalno poslano od člana nadalina_hn nadalina_hn napisao:

Halli, hallo svima  :)    evo  mene  ponovo  :)  nesto sam radila ovih  dana,  bas  sam  se "navukla" na ovo :) i  evo sada jos par  slicica,,,   cisto  da vas  razbudim :)   spremajte  se  za proljetne dane  :)    evo  par  fotosa   o od  svega  po malo  :)     %20photo%20IMGP4309_zpsf189647f.jpg%20photo%20IMGP4311_zps2f0bc26a.jpg%20photo%20IMGP4277_zps5778fb18.jpg%20photo%20IMGP4245_zpsfc1861c9.jpg


Eto,  u kratko  to sam radila  ovih dana,....   nadam se   da je jos neko  bio  vrijedan ;)  


Inace  lijep  pozdrav  svima ;)



Bravo, nisam do sada vidjela ovu temu, mislim da ću se i ja baciti na posao. Svaka čast na idejama
smile112
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2013 u 13:47
Napravila sam si još dvije posudice. Ova s nogicama mi se čini veoma praktična, voda se nikako neće zadržavati. Ovo je tek izvađena iz kalupa, kad se posuši trebam ju još dotjerati 


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Ova je onako, nije loše, poslužit će


Uploaded with ImageShack.us


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 13:26
Evo jedna bitna informacija....PERLIT u Osijeku možete naručiti u MD profilu. Cijena vreće od 100 litara je 52,40 kn. Isporuka je kada budu imali puni šleper robe iz Samoborke. Plaćanje je, na žalost, unaprijed. 
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 13:34
Bravoooo,posude su vam superrrrrrrrrrrrr

Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 14:10
Glikice super su...e sad jednu probnu za bonsai....
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 14:11
Ajme meni Nadalina....ti si se stvarno "navukla".  Super su posude.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 18:33
Nakon više od godinu dana potrage konačno mi je stigao perlit!!!!! Jupiiii!!! Pravit ću veeeeelike hypertufe i naravno uslikat ih i pokazati vama.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2013 u 18:54
Uh, da mi je ovo jednom u životu napraviti!...
Super su vam radovi!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 45>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.