Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja rascvjetana terasa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja rascvjetana terasa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 69>
Korisnik
Poruka
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 17:00
Baš imaš vrijednog sinčića eto nebi imalo šta da ti krasi vrt da nije njegovog snješkićasmile167
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 18:30
Često sam navraćala u tvoj vrt mahala i mahalasmiley1953.gif, konačno si me vidjela. Slikice ljeti i zimi su prekrasne, sve ima svoje draži. Mi se radujemo ljeti, a djeca zimi.

Ova velika ruža će ti sigurno preživjeti, za mini je možda bilo pametno prekriti jelovim ili borovim granama. Ni ja nisam zaštitila ruže, a trebala sam. U biti malčirala sa , ako mi vjetar nije raznio malč.

Ja sam moju hebicu unijela u kuću kad su bile najniže temperature, što je sigurno sigurno. Takođe čuvarkuću na štapiću sam sklonila pa ih opet iznjela.Embarrassed
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 08:07
Drago mi je da navraćate u moj vrt, malo sam ga zapustila, ali ove slike su mi se učinile zgodne da pomoću njih maknem prašinu sa moje teme LOL
Što se tiče snjegovića on je realnost, ali nadam se ne još za dugo...
 
A što se tiče veeelike ruže, to je svekrvina koja je tu već godinama i ona uvijek preživi, moje su još uvijek ispod snijega...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 14:50
Vidjela sam u kavici da da spominješ ruže i da su ti propali pelcići.

Moj savjet ti je da napraviš mini komposter, sa ostacima hrane, može piljevina, lišće, ali i humusna zemlja ( kupovna ).  U njega se upikaju reznice bilo koje vrtne biljke. Moj komposter je bio čak na direktnom suncu cijeli dan. Rijetko sam ga i zaljevala. Ali se sve ukorjenilo ( na žalost uranjeni mrazovi u Fužinama su mi pokosili biljčice, kod vas se to ne bi dogodilo). Treba samo na vrijeme staviti reznice, bar jedanput tjedno zaliti. Temperatura raspadanja biljaka pogoduje ukorjenjivanju. Ako zahladni možete primjeniti i sistem boce na reznicu.
Takođe možeš u zemlji iskopati rupu i staviti materijal kao u komposteru  i opet će ti se biljke zakorjeniti. Jednom sam vam opisivala sa krumpirićima. Ukorjenjivanje 100 %. I ne bojati se kukaca koji obožavaju kompostnu hrpicu.
Možda bi se moglo pokušati i u posudu to napraviti.

Samo se potrudi i bit ćeš velemaistor ukorjenjivanjasmilie_girl_131.gif
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 15:33
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Vidjela sam u kavici da da spominješ ruže i da su ti propali pelcići.

Moj savjet ti je da napraviš mini komposter, sa ostacima hrane, može piljevina, lišće, ali i humusna zemlja ( kupovna ).  U njega se upikaju reznice bilo koje vrtne biljke. Moj komposter je bio čak na direktnom suncu cijeli dan. Rijetko sam ga i zaljevala. Ali se sve ukorjenilo ( na žalost uranjeni mrazovi u Fužinama su mi pokosili biljčice, kod vas se to ne bi dogodilo). Treba samo na vrijeme staviti reznice, bar jedanput tjedno zaliti. Temperatura raspadanja biljaka pogoduje ukorjenjivanju. Ako zahladni možete primjeniti i sistem boce na reznicu.
Takođe možeš u zemlji iskopati rupu i staviti materijal kao u komposteru  i opet će ti se biljke zakorjeniti. Jednom sam vam opisivala sa krumpirićima. Ukorjenjivanje 100 %. I ne bojati se kukaca koji obožavaju kompostnu hrpicu.
Možda bi se moglo pokušati i u posudu to napraviti.

Samo se potrudi i bit ćeš velemaistor ukorjenjivanjasmilie_girl_131.gif
 
Draga moja čitala sam na tvojoj temi kako se med može dobro iskoristiti , u biti svašta novoga ću od tebe naučiti.SmileSmileSmile
 
A i ovo ću vjerojatno probati....hvala ti Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2010 u 15:53
Proljeće snježna slika po mraku je divna, ali snjegović, obzirom da je to djelo tvog mališe super, isti kao moj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 09:32
Buduću da mi je vrt još uvijek bijel, a ja postajem lagano nestrpljiva, sinoć sam slikala svoje cvijeće doma.
Stavit ću ovdje, pa ako ima primjedbi otvorit ću novu temu.
 
 
Ovu dracenu sam jučer kupila za 10,00 kuna.
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 09:34
spatiphil
 
Mali neznako...
 
Ni ovome ne znam ime, ali znam da je prilično učestal na forumu.
 
 
Ovdje se vide ostatci od moje božićne zvijezde...
 
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 09:35
Poslije ću poslikati novitete sa posla i staviti....
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 10:46
Lijepo i jeftino Proljeće počet ćeš konkurirati Flaviji. Wink
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 11:50
Super proljeće, pa osim Lantane ni mi nemamo baš nešto za pokazat u dvorištu, lijepo je vidjeti sobne biljke u punom sjaju, bravo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 12:51
Lantana, ja sam za flaviu još uvijek " mala beba" Smile
 
Triša, lijepo je što me umiruješ, ali kada vidim da ti ruža cvjeta a kod mene sve pod snijegom onda si jednostavno odem kupiti neki cvijet, da se malo oraspoložim. Smile
 
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 12:54
Ovaj cvijet  sam kupila u ponedjeljak
 
Ovu crvenu kalanhou sam kupila u srijedu a roza sam presadila od ove koja je sva nikakva ali neumorno cvjeta.
 
Ovu sam kupila u srijedu zajedno sa kalanhoom u srijedu i baš mi je lijepa..
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 12:55
Ovu monsteru??? sam dobila od kolegice ( jer njoj nije napredovala) sa dva lista, a sada ih već ima sedam Smile
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 12:57
Ma nebi ja rekla LOL, ide to tebi Wink, a ova monstera, to je neka posebna, baš je dobra...
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 12:58
pelcer ovoga sam " dobila" ...Wink
Ovu kalanhou sam dobila od shashe prije dvije godine i nije uopće htjela cvjetati prvu godinu, ali točno godinu dana poslije je procvjetala i od tada cvjeta uvijek u zimi. Izgleda jako neugledno, ali ću je pustiti dok ima cvijet, a onda ću od nje napraviti par malih pelcera ( jedan već jesam Smile)
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 13:01
Također cvijet nastao od malog pelcera.
 
Ovo je isto neka palma ali je mini...
 
Ovaj cvijet je pun onih malih bijelih nametnika, ali raste i cvjeta " kao lud" !!!
Premijestila sam ga u drugu sobu i ostavila da vidim kako će se situacija dalje razvijati...
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 13:02
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Ma nebi ja rekla LOL, ide to tebi Wink, a ova monstera, to je neka posebna, baš je dobra...
Budući da se u monstere ne razumijem meni nije posebna Smile, meni je samo monstera, ali ću joj morati dodati još zemlje u teglu i neki potporanj staviti u vazu...Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 13:04
ovo je također neki sukulent, ali sam mu opet zaboravila ime.ConfusedŠteta jer ga nisam slikala nedavno kada je imao cvijet...jako neobično..vidi se još uvijek cvijetna štapka...imao je puno malih bijelih cvjetića.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2010 u 13:05
Ljubičica trenutno ima fazu mirovanja...
 
Ove sam zapelcala...
 
jedan bodljikavac.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 69>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.