Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 43>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2008 u 08:53
U dobru vas našla Big%20smile
Nova sam u ovom forumu, ali su mi biljke, cvijeće i priroda melem za dušu.
Danas se mučim staviti sličice. Trudim se - možda uspijem !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 23:04
Dobro došla, hoya, u društvo cvjetoljubaca.smile75
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 21:51
Thumbs%20UpPročitaj što smo pisali tu, vidjet ćemo dalje ako se ne snađeš.
<>http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 18:40
I ja sam ovdje od danas. Pokušat ću odgovoriti na pitanje vezano za dipladeniju.
Imam je od svibnja i mnogo sam čitala o njoj. Uglavnom, osnovno je - ne voli mnogo vode - ja je zaljevam svaki drugi dan.
Držim je na mjestu gdje ima direktno sunce pola dana (jutarnji sati).
Vrlo brzo raste. Njene brojne izdanke prikraćujem i raste mi jako žbunasto.
Nešto mi manje cvjeta (pretpostavljam zbog prikraćivanja), ali se nadam da će slijedeće ljeto kad je "ostavim na miru" obilno cvasti.
 
Stavila bih sliku - ali ne znam :(
 
 
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 19:21
Originalno poslano od člana marakuja marakuja napisao:

[QUOTE=andrea01]Ova dva grma su mi jako zahvalni u kamenjari, predivno izgledaju uz procvjetale cvijetiće tijekom svibnja...


Bok Andrea, zanima me samo kako se zove ovaj grmić sa narančastim cvijećem, gdje se može nabavit, kada cvjeta i kako se održava u kontinentalnim krajevima? HVALA Smile


Ova trajnica se zove Helianhtemum i oko nje nemaš previše posla, možeš prihranit u fazi cvijetanja i to je to!
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 21:01
....ja slučajno zapnem....onda slučajno zaboravim....smile48
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 20:06
.....ovaj topic bi trebao dati svima na znanje ca se svaki mjesec  more i treba sijati.....ima jako puno interesantnih tema, ali je  prava dzungla, na mnoge slucajno zapnemApprove
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 19:11
....manči pošla na osto..... đe je Franjica sa onim antisklerinom?....Wacko
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 18:52
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 18:30
Pozdrav Steli!!!!Clap
 
 
 
Nešto se mislim da na jednom mjestu tj. na jednoj temi napišemo samo kratko, u obliku obavijesti  da je vrijeme za sadnju ili sijanje neke vrste vrtnog cvijeća....one vrste koje su uobičajene iz godine u godinu..... 
 
 
Npr.    vrijeme je za sadnju mačuhica....Confused.....(dalje mi ne pada na pamet ništa )
 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 15:01
Stela   HelloBravo
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 14:45

puno hvala!

Na vrh
marakuja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marakuja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 14:42
[QUOTE=andrea01]Ova dva grma su mi jako zahvalni u kamenjari, predivno izgledaju uz procvjetale cvijetiće tijekom svibnja...


Bok Andrea, zanima me samo kako se zove ovaj grmić sa narančastim cvijećem, gdje se može nabavit, kada cvjeta i kako se održava u kontinentalnim krajevima? HVALA Smile
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 14:27
dobro došla Stela
 
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 14:23
dobar dan svima,
 
ja sam ovdje poprilicno nova (kao clan) iako cesto zalutam u potrazi za kojekakvim korisnim savjetima.
ja sam amater u ovom prekrasnom svijetu cvijeca i sve ove slike sto ih vidam ovdje su jednostavno....Wow!
mozda mi je promaklo, jer ne snalazim se ovdje bas najbolje, ali ako mi mozete pomoci oko jedne biljke koju sam kupila u Umagu (trebala bi mi stici iduci tjedan) zove se dipladenija (vidjela sam da je neki od vas imaju) pa da mi nesto vise kazete o njenom uzgoju, odrzavanju i slicno...
hvala
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 22:45
Ruže i božuri definitivno!!!
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 21:27
Clematis, lavanda, oleandri
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
marijana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2008
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 67
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 09:23

Draga Vanja ako ti nije problem otići na stranicu sa trajnicama, pod opisom campanula

 mislim da su forumaši to opisali tamo i da je to neka vrsta zvončića, po opisu bi rekla da to ja imama doma i ako se ne varam  da je to, onda ti to može rasti i na kamenuCool 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 17:39
  malo me zajeb....... ukrasne figurice za uljepšati tekst ne znam šta je pa mi se diže kosa jer neznam riješiti problem.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 17:37
    Kika moja, bi vrlo rado ali ova stara nema pojma s tim rabotati  pa je prisiljena čekati sina do idućeg petka kada se nadam da ćemo riješiti zagonetku. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3738394041 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.