Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 82>
Korisnik
Poruka
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 09:28
Oprostite na neuspelom pokusaju postavljanja slika...Evo probacu opet!
Chimera
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 09:34



Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 14:18
Originalno poslano od člana lela.h lela.h napisao:

Moram se ubaciti u temu, sada sam se sjetila svih mojih izgubljenih, naime nasa stara kuma je u staroj kuci imala oko 58 ljubica, ali stara kuca sa starim drvenim prozorima! Sve prekrasne i jedre, naravno ja i svekrva razmnozile toa pa svekrvinoj kuci kao da ih nigdje vise nema! Pa da ih sacuvamo
Sada sa starog na novo!
Kuma renovira, stavi plasticnu stolariju, i to je bio kraj, oplakala je svaku! Mi useljavamo u nasu kucu, gubitak kao kod kume! I da neduljim svekrva prije 4 godine ugradi plasticnu stolariju i izgubi sve! Nisam nigdje procitala ali nje dvije su sigurne da su prozori krivi! Pokusala sam ponovo sa njima, ali se samo pate.....
 
Postoji velika vjerojatnost da su prozori krivi tj. plastična stolarija.
Naime,plastična stolarija djeluje kao vakuum i ne propušta zrak,nema cirkulacije,  (zato i upozoravaju da se kuća s plastičnom stolarijom obavezno prozrači bar 10 min svaki dan.)i onda kada otvorimo prozor (još po ovako hladnom vremenu) biljka doživi šok i naravno da joj to ne odgovara  i ugiba.
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 18:55
Originalno poslano od člana alexandra5 alexandra5 napisao:

nova sam ovdje i gledajui po netu slike ovih ljepotica ...pored ljubavi prema hibijima nisam mogla da ne zavolim i ovu divotu pa sam i ja kupila ove cetiri malene kojima treba oporavka ali cu da ih mazim i pazim i uskoro i njihov cvjet docekam
one sada ovako izgledaju.....ova u sredini je satirana a ostale su bjela violet i roza


a ovo su dobijeni listici od mojih komsinica







Alexandra dobro ti nama dosla i ja sam relativno nova pa stoga znam sta znaci dobrodoslica,ja cu zeljno iscekivati ljubicice da procvetaju pa da nam prikazes,a hibije na sunce,nemoj da krijes,podeli sa namasmile79
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 19:00
Iris,Pcelice,Belina,Wanesa,prelepo,stvarno ,lepe negovane vidi se sa koliko ljubavi se gaje,sve pohvale i divljenjesmile141
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 20:03
hvala vam na ovoj srdacnoj dobrodoslici......ja pokusala da se pretstavim ljubicama ali bez uspjeha jer vidim da neki znaju da sam veliki zaljubljenik u hibije....samo njih cu da sacuvam za proljece i slikam
i ja se nadam da ce bar ove dvije ljubice ubrzo procvjetati jer vec imaju pupoljke ali je sasvim sigurno da su spasene
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 20:50
Alexandra5 dobro dosla! Potpuno potpisujem Leonu, i iscekujem slike tvojih hibija!
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 15:22
gledajuci slike ovih vasih ljepotica koje me ostavljaju bez daha i ja postajem zaljubljenik u ljubice........tako da nisam mogla odoliti ovoj curi sarenih listova....jednostavno zalijepila se za prste

roza dupli cvjet sarenolisna



Uploaded with ImageShack.us

okolo glavne biljke puno je mladih izdanaka tako da ce po prestanku cvjetanja uslijediti rasadjivanje

Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 16:19
Alexandrasmile141smile79
Na vrh
Wanessa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wanessa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 22:41
Alehandra,predivna ti je ljubicica...da smo blize trazila bih ti listic... cuvaj je ,mazi i pazi,pa da ti bude jos lepsa!
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 09:50
mislim da i listici mogu podnijeti put.....pa cu da se bvacim u nauku da naucim kako se pakuju i kako sad da prevarim postanske sluzbenike pa da mogu poslati jer to je najveci problem trenutno  

a hibije cu uskoro da postavim koju sliku proslogodisnjih......mada otkako sam zavrnula policu pod prozor i tu ih stavila vidim da ima i malih pupoljaka pa se uskoro opet nadam cvjetu 
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 11:54
alexandra5, možeš odmah sa listićima u zemlju bez prethodnog držanja u vodi, ja ih tako razmnožavam
 
vidi kako je jedna moja prošle godine počela cvasti a listići joj bili mići-mići...
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 20:06
hvala Pcelica 7  poslusala sam tvoj savjet i polovinu onih iz casa danas u zemlju pobola,drugu polovinu cu sutra,ponestalo mi casica za saditi
ova malena je pravi borac,predivna je
kao i sve koje sam do sad pregledala na ovim stranicama....a posebno mi je ova crvena zapela za oko pa cu uskoro i baciti u potragu za njom



Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 21:47
Originalno poslano od člana alexandra5 alexandra5 napisao:

hvala Pcelica 7  poslusala sam tvoj savjet i polovinu onih iz casa danas u zemlju pobola,drugu polovinu cu sutra,ponestalo mi casica za saditi
ova malena je pravi borac,predivna je
kao i sve koje sam do sad pregledala na ovim stranicama....a posebno mi je ova crvena zapela za oko pa cu uskoro i baciti u potragu za njom





Potvrdjujem za ovu,jao ali bas je prelepa boja,Pcelice,jel bas ovakva,posto nekad foto-aparat zna da prikaze drugaciju boju,ova je zaista prelepa,a za ovaj gore pelceric,neverovatno kako mali akoliko cvetica,bas te hoce.smile64
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 21:51
Originalno poslano od člana lela.h lela.h napisao:

Moram se ubaciti u temu, sada sam se sjetila svih mojih izgubljenih, naime nasa stara kuma je u staroj kuci imala oko 58 ljubica, ali stara kuca sa starim drvenim prozorima! Sve prekrasne i jedre, naravno ja i svekrva razmnozile toa pa svekrvinoj kuci kao da ih nigdje vise nema! Pa da ih sacuvamo
Sada sa starog na novo!
Kuma renovira, stavi plasticnu stolariju, i to je bio kraj, oplakala je svaku! Mi useljavamo u nasu kucu, gubitak kao kod kume! I da neduljim svekrva prije 4 godine ugradi plasticnu stolariju i izgubi sve! Nisam nigdje procitala ali nje dvije su sigurne da su prozori krivi! Pokusala sam ponovo sa njima, ali se samo pate.....
 
Sorry, ali ovaj post nema veze s vezom!
Imam plastičnu stolariju i ljubice rastu kao lude, svako malo cvjetaju!
Ne otvaram cijelu zimu taj prozor tako da im hladan zrak ne može naštetiti, a priče i pričice o plastičnoj stolariji ne drže vodu!
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 00:01
Leona31, ova ljepotica što si kvotala nije moja....to je od člana Puffy zaista je neobična i sviđa mi se
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
ivana30 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 12:17
 Ono što hoću da pitam, možda je o tome pisano i ispričavam se sto nisam sve pročitala, to je kako čistite prasinu sa listova. Na dlačicama se nakupi puno prasine a ja se bojim četkice, pa malo četkicom malo pušem, recite kako vi to radite.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 14:28
iskreno, ja to nikako ne radim, nije da nema prašine kod mene doma ali mi se nekako čini da je nema na ljubičicama ili se samo tješimLOLLOL...
ivana30, imaju fotke na prethodnoj strani pa škicni....ako što vidiš, nemoj napisati LOL šalim se naravno....
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 14:37
Danas sam dobio jednu..ljubičicu ...jako sam sretan!Šaljem slike!
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 18:16
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

Leona31, ova ljepotica što si kvotala nije moja....to je od člana Puffy zaista je neobična i sviđa mi se


smile156smile156Pcelice,izvinjavam se nisam pazljivo citala Alexandrin post,sad se vracala  da vidim koji lapsus,ali verujem da se ne ljutis da je tvoja...jer zaista je prelepa...izvinjavam se jos jednom,ovo ide s'godinamaLOLLOLLOL

PUFFY...bravo za ljubicice...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.