Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Istarski blues
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Istarski blues

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940>
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 22:10
Bog!
I ja sam danas šetala tvojim vrtom, prvi put!!!
Sve mi je baš lijepo, skladno, i djeluje mi mirno!!!
Žal mi je barkice i bora, al što se može!!!
Pa-pa, dolazim opet uskoro!!!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 22:10
Ovu jednu moram pod hitno rasaditi, ne znam je li bolje ujesen ili slijedeće proljeće.

MM sve voli uredno, poredano, posloženo u redove i stupce po rubrikama. Kad sam spomenula presađivanje, odmah je rekao da će iskopati krug oko hrasta i kao tamo da ju rasadimo. Ja bih, a tako će i biti, pozabadati ih bez nekog vidljivog reda, na hrpu, recimo. Za koju godinu kad se ove šarene razgranaju i njih ubaciti između jednobojnih. Pa nije to Versailles da mi bude sve geometrijski. Seosko dvorište, je seosko dvorište.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 22:31
ClapAjme Vera kako ti je lijepo. Za dušu.... zelenilo, travica, stabla i onda šareno.... i ono što si imala i ulov sa sajma koji je došao k tebi je Thumbs%20UpClapClap
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 22:44
ajme, što bi rekla bigi, kako je ovdje zabavno, duhovito, otkačeno, a iznad svega oku ugodnoSmile
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 22:50
Djevojke, a tek da vidite kako je lijepo pod brajdom. Baka, kad sa suprugom ideš u ovom smjeru, navrati znaš gdje je, a ti Retrieverice kad si u ovim krajevima, javi se. Nije teško dati plan puta. MM odlazi 04.06. i vraća se krajem srpnja. Znate kako bi mi svaki posjet bio za dušu. To se of course, odnosi i na ostatak foruma.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 23:11


Jako je nepopularno stavljati fotke na tuđe teme, ali evo jedna od mnogo fotografija koje imam u svom albumu o hostama. Prikazuje hostinjak kakav bi vjerojatno bio po guštu tvom suprugu i.... nemreš reći da nije oku ugodno.
Ostale fotke hostinjaka ti pošaljem na pp, da ti ne fufljam po temi.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 06:47
Kako je Sara rekla,oku ugodno,a hoste susmile227
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 14:33
Nisam se jako trudila da uživam u tvom vrtu!!! Dapaće, jako jednostavno, čim se uđe u tvoj vrt milina uđe u svakog šetaća!!  Sasvim spontano, slikica za slikicom mi oduzima dah, a ova slika Perle, hostinjak, tek je jedan crvić koji je ušao u mene ovih dana!!  Ideja na kojoj ću poraditi, naravno!!

A tvoja samoća kad ti muž ode u srpnju, možda ti ni "s" od samoće ne ostane nakon tvog poziva!!!

Srdaćan pozdrav ti ostavljam!!smile113
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 10:23

Navikao sam se već da kod Vere svaki dan ima nešto nova, a sad pauza od par dana. Vera, daj koji friški izvještaj iz vrta za nas veroholičare.

I jedno pitanje:
Imam jedan mali dio vrta između dvaju puteljaka, koji svi zovu 'Istarski ipsilon'. Što mi preporučuješ da stavim u taj dio vrta, neki predmet, skulpturu ili nešto slično, a što bi bilo simbol Istre? Gledam na netu, postoji gomila stvari koje asociraju na Istru, ali bi mi dobro došao savjet nekog pravog Istrijana tj. Istrijanke.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 15:18
Koliko ja poznam Istrijane, ne bi se ljutili da staviš bačvu vina. Ipak, nekako imam osjećaj da bi se kod tebe ukiselilo. Ovako na prvu mi pada na pamet zgodan kamen, jer Istra jest kamenita. U centru je jako plodna, ali zemlja je puna kamenčića, a i većeg kamena. Izuzetak su samo njive koje se obrađuju generacijama, pa su generacije skupljale kamenje. Kolikogod neki maslinik ili vinograd na slici ili TV izgledao čist, vjeruj pun je kamenja. Upravo potpuno obrnuto od Slavonije.

Sad se sjetih, u nekadašnjo pučkoj škpli (prva 4 razreda) nas je učitelj učio da se djeca u Slavoniji gađaju grudama zemlje, jer nemaju kamenje. Mi se nismo mogli čudom načuditi. Ne gađanju bližnjeg svoga, nego nedostatku kamenja.Smile
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 15:44
Mali Gogo - kažun napravi Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 15:55
Točno!!!
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 07:37
Hvala!
Mali kažun je i meni pao na pamet, ali ne znam ni sam kako da ga napravim. OK, probat ću napravit nešto što liči na kažun. A ako ove godine odem na more negdje blizu Istre, donijet ću si original istarsku zemlju i kamenje pa ih postavit u neko kameno korito.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 07:58
Vera, nadam se da se vidimo na kod Korjenka pa ćemo te uživo hvaliti Smile
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 10:48
Mali Gogo, mislim da ti nitko ne bi zamjerio da u unutrašnjosti staviš neke nosače i podupirače, a da se izvana vidi samo suhozid. Nije baš da su se i tvoji pradjedovi s time bavili pa da znaš postupak. Postupak je u biti jednostavan, slažeš red kamenja, na red kamenja, ali kao kod svih jednostavnih stvari, treba znati kako.

A ako budeš u blizini Istre, i u mojem vrtu ima zemlje, a i kamenje bi našli.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 16:17
Rascvjetala se gailardia ili kako se već zove



a i weigela





A i margarite, također


To je slikano neki dan kad je još puhalo pa se sve malo micalo. Da margarite sad imaju koji cvjetić više.

Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 16:19
Ovo je malo radosti za dijabetičarku da ne padnem u komu kad mi padne šećer (te opasnosti nema)


Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 16:23
Moj plijen sa sajma cvijeća u Rijeci. To stvarno i nije nešto



Dvije pelargonije, jedna crvena margarita četiri gazanije i dva seduma, di ćeš manje.



Ovu mi je Triša kupila i čuvala dok se nismo srele.

A ova hrpetina ukrasne trave je dar od Beline



Sve je već na svojem mjestu.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 16:25
Umalo zaboravih, bio je i sajam knjiga na rivi


Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 16:29
Ovu jadnicu slikam iz očaja. Moguće su joj to zadnje slike. Prelomila ju bura




Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3637383940>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.