Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 374375376377378 381>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 12:03

 Hhahahahaahha, ja ću se srušiti sa stolca ! smile96smile96 No što ako ta kuglica ode na neko krivo mjesto ? Onda ću izgledati ko Kiborg....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 12:05
Nemam kopra za usporediti. Tek sam ga posijala. Ima skroz blagi miris, okus isto, malo podsjeća na kim. Lani mi nije cvjetao a kopar mi je brzo otišao u cvijet. Po netu pišu kako je to jedno te isto. Jao kako me to ljuti... i zbunjuje... Wacko
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 12:09
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 Hhahahahaahha, ja ću se srušiti sa stolca ! smile96smile96 No što ako ta kuglica ode na neko krivo mjesto ? Onda ću izgledati ko Kiborg....


No, no, krivo mjesto ne postoji! Ima mene i sprijeda i straga i svuda okolo! smile156
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 12:09
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Ajde cure molim vas pogledajte ovo i prosvjetlite me, da li je to komorač ili kopar? Kupila sam ga pod komorač no nema zadebljanja, ima korjen slično kao peršin. Lani je posijan i ove godine je ponovno niknuo i sada izgleda ovako.

Radila bih umak kao prilog ručku no ne znam od čega ga radim...smile42


Razlikuju se po mirisu. Kopar ima tako jak miris (i meni jako ugodan) da se ne moze fulati. Slican list ima i nigela ali ona nije tako gusta.
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 12:13
Da li je kopar jednogodišnja biljka a komorač dvogodišnja (ili višegodišnja) jer ovakav je bio i lani?
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 12:18
 
Komorač može kod nas opstati kao trajnica ( ako ga prije ne pojedu voluharice LOL ). Ja sam moj lani izvadila i presadila na drugo mjesto, čisto zbog toga što je bio na mjestu gdje se ore...pa sam ga stoga premjestila na stalno mjesto gdje nema oranja.Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 12:25
Eeeee, onda je to definitivno komorač. A ja planiram raditi umak od kopra... koji peh! A ništa, onda idem tražiti recept za umak od komorača! LOL
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 12:48
ovo je komorač lisnati.može biti godinama na jednom mjestu.jako je ljekovit i dobar za čaj i u hranu naravno.kopar je jednogodišnji ,sam se zasijava i još je mali za branje osim kod vrijednih domaćica (kao moja nećaka) koje su kupile sjeme i rano sijale.miris im je sličan,ali ja više volim kopar
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 13:52
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Sto se tice nevremena, Brka i Sava su jos pod kontrolom mada kisa ne prestaje. Kritican je Doboj gdje su ulice skroz poplavljene, dvorista pa i kuce, a Doboj mi je blizu. Bas gledam vijesti skoro, ma strasno... Ljepsi nam je februar od ovog maja i aprila bio! Zao mi je ljudi kojima ce kukuruz skapati.
Ma ovo je stanje toliko ozbiljno, da treba prvo cuvati glavu pa tek onda njive i kukuruze.


Je li istin da je blokiran ulaz u BiH na granicama?

Je li Pustolovka živa, kako je stanje kod tebe?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 14:09
Hvala vam na pomoći oko identifikacije. Umak sam ipak napravila po uzoru na onome u koji ide kopar i solidno je ispao uz bijelu ribu.  smile212
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 16:33
Daj nam recept umaka.Smile

Moj ručak je riža sa povrćem na pari (mrkva tikvica patlidžan)i salata. Za divno čudo sita sam.Smile

A za MM pravim pire krumpir sa pohanim patlidžanima, ali ne znam koji sos da napravim. Teleća juha sa noklicama, brokula, kelj, mrkva...
I kraljicu Sarmu radim za sutra.
Sve ovo ne smijem jesti, izdržat ću.Big smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 16:47
Ja od kopra pravim umak i krem juhu. Recept je isti samo za umak malo jace zgusnem: na malo ulja jako kratko poprziti sjeckani kopar, dodati malo brasna i mlijeka da se zgusne, i onda po zelji dolijevati mlijeko ili vodu, posoliti i pustiti da zakuha. Ako radim s vodom onda na kraju dodam kiselo vrhnje. Uz umak obicno pravim knedle od kruha, a uz juhu przene kockice kruha. Odlicna kombinacija.
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 17:18

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Sto se tice nevremena, Brka i Sava su jos pod kontrolom mada kisa ne prestaje. Kritican je Doboj gdje su ulice skroz poplavljene, dvorista pa i kuce, a Doboj mi je blizu. Bas gledam vijesti skoro, ma strasno... Ljepsi nam je februar od ovog maja i aprila bio! Zao mi je ljudi kojima ce kukuruz skapati.
Ma ovo je stanje toliko ozbiljno, da treba prvo cuvati glavu pa tek onda njive i kukuruze.


Je li istin da je blokiran ulaz u BiH na granicama?

Je li Pustolovka živa, kako je stanje kod tebe?

Sve je blokirano,ne znam danas kako je,samo rijeka se kod nas povlaci u korito ide na bolje.Ziva jasta,kud cu jos neka me ovdje.Big smileTongue
Da vam se pohvalim ne mogu izdrzati hehe.isla ovakva operisana da vidim moju veliku bastu i gle sve naraslo i dobro,pa se cudim kako je bez sunca i pored kisa i hladnoce.jod da usja kako najavljuju uskoro ima da vas zatrpam slikama.smile161 Nadam se curke da je i kod vas sve super na ovom vremenu hladnom.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 18:01
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Daj nam recept umaka.Smile




Komorač, samo listiće i mekšu stabljiku sam isjeckala u blenderu zajedno sa 1 dl mlijeka. Na malo ulja sam popržila dvije žlice brašna i kada je počelo dobivati žutu boju, ulila sam komorač i mlijeko. Bilo mi je dosta gusto, treba kuhati 10 min pa sam dolila još mlijeka, do željene gustoće. Malo soli i bijelog papra (njega stavljam uvijek kada radim bešamel) i kada je kuhano, jedan mali komadić maslaca. Jednostavno, došao je okus komorača prilično do izražaja. Jedva čekam da mi kopar izraste pa da probam napraviti s njime. Nekako mislim da bi trebalo biti još bolje. Big smile
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 19:17
Eto vidiš Pustolovka, samo povrtlarske brige ti želim. I trpaj slikama izdržat ćemo

Desert Rose I MIkica hvala na receptu.
Pa kud 2 žlice, s tim mogu sarmu zapržiti LOL


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 19:29
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:


Pa kud 2 žlice, s tim mogu sarmu zapržiti LOL



Tako je pisalo u receptu, ali dolila sam još barem 1 dl mlijeka... E pa to ti je u stvari jako praktično - odmah imaš dio i za u sarmu... Wink Eto kako su kuhinje različite, ja u sarmu ne stavljam zapršku odnosno nikakvo brašno. Stvar ukusa i navike. Smile
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 22:53
Ne vjeruj svim receptima.

Da stvar navika i kako smo odrastali uz jela.

Ja iz sarme volim svaki dio sarme meso, pa listove same mogu jesti, pa saft u njega ubaciti vreo kruh i natopiti. A tek glavica crvenog luka i sol uz to. Ma evo onesvjestiću se.

A na žalost razvila sam alergiju na kiseli kupus, imam glutensku preosjetljivost. Tako da jedem sarme u snovima po mom ukusu.LOL

A saft je nazaobilazan,onako sočan ma mljac kakav god da jest.smilie_essen_195.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2014 u 17:13
Smrckooo ne smagaj me,ja sad operisana ne mogu bas kuhait kako hocu LOL hahahhaah
A,jede mi se sve valjda organizam oslabio,isto sam malo dijete samo trazim sta cu da jedem.smile41LOL
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2014 u 17:04
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2014 u 19:42
Jel ima negdje na ovom forumu nekakav podforum sa receptima za zimnicu,džemove,sokove,..hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 374375376377378 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,828 sekundi.