Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 94>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 23:37
Slažem se s curama, kombinacija je prekrasna. Još nisam imala bakope. sve više me privlače, možda dopunim svoje petunije, samo ne znam kako će se to složiti. Vidjela sam na tržnici da imaju i lila boju, baš su zgodne.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 09:46
[QUOTE=orhideja4]Drage moje, molila bih Vas za pomoć. Posadila sam u 3.mj puzeće pelargonije i ove uspravne. Muči me zašto ima pupovi žute, ove puzeće još i cvijetaju ali ove uspravne se samo zelene, svaki pupoljak se osuši. U čemu griješim?[/QUO

Najvjerojatnije crveni pauk stavi FLOROVIN ŠTAPIĆE štite biljku od nametnika i crvenog pauka,bljke se brzo oporave.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:15
Originalno poslano od člana orhideja4 orhideja4 napisao:

Drage moje, molila bih Vas za pomoć. Posadila sam u 3.mj puzeće pelargonije i ove uspravne. Muči me zašto ima pupovi žute, ove puzeće još i cvijetaju ali ove uspravne se samo zelene, svaki pupoljak se osuši. U čemu griješim?



Moguce je vise razloga,
Da ih je napao neki nametnik.
- rijesenje spricati nekim insekticidom
- nesto protiv crvenog pauka

Ili nedosatak gnojiva.
- dati neko gnojivo za cvijet

I svakako dati zastitu protiv insekata
Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 07:45
pitanjce....
 
da li trebamo maknuti pelargonije u kuću, najvljuju neko zahladnjenje u nedjelju...smile180
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 08:15
Mene to zanima za svo balkonsko cvijeće, k vragu više i zima, sad +30 pa najavljuju 0 :(
Molim one iz Zagreba za savjet (pošto sam i ja u zg) unositi u kuću ili ne?
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 09:34
ja mislim da ne.neće to zahladnjenje bit sa minusima,ali da te temperaturne razlike nepovoljno utjeću na cvijeće to je sigurno
neka im bog pomogne
Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 12:04
ja bum ih sklonila...bojim se mraza...vele da svibanjski mraz sve uništi...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 12:11

Povucite cvijeće bliže kući i na južnu stranu.
Ja svoje povučem na natkriveni dio terase na južnoj strani i ništa ne spremam unutra, a sobno bilje nisam još niti iznesla van.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 16:14
Meni je maloprije nalet jakog vjetra bacio teglu s balkona. Ja ću svoje pospremiti kao i anastazija na natkriveni dio, valjda će sve biti ok.
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 11:18
Ja sam ih pospremala sve u pušnicu,ne iznosim ih dokle god ne prođe ovo hladnije vrijeme.
Josipovac,Osijek
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 11:28
Ja sam ipak odlučila sve staviti unutra, neka su one na sigurnom . Sutra najavljuju ljepše i toplije vrijeme, tako da će one brzo natrag na balkon
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 11:46
Originalno poslano od člana arim arim napisao:


Najvjerojatnije crveni pauk stavi FLOROVIN ŠTAPIĆE štite biljku od nametnika i crvenog pauka,bljke se brzo oporave.

Gdje ima kupiti tih štapića i kako se koriste?
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 11:54
Ja sam svoje ostavila na balkonu, nisam ih imala kuda unijeti... Valjda će preživit :)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 21:46

Onaj moj odgovor se odnosio na hibiscus, sukulente i ostalo takvo društvo, a pelargonije nisam micala, i dalje su na terasi nenatkrivene.
S obzirom na nagle vremenske promjene, moraju se naučiti same boriti.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 07:33
Mislim da je bilo dobro samo spremiti cvijeće tko je u gorskim predjelima... gorski kotar i lika.
a slavonija zagorje i mediteran nema potrebe... temperature od 9-10 C nisu problem za biljke
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 11:49
Kad mi ih je vjetar bacio s balkona, neke grane su se polomile. Stavila sam ih u vodu, hoće li pustiti korijenje? Ili im nema spasa?
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 14:44
Bojim se da od toga nema ništa. Probala sam ih zakorijeniti u vodi, ali sve istrunulo.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Cosmic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cosmic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 16:45
pozdrav svima!smile57

prvi put sam kupila pelargonije zonale. svi cvijetići još se ni ne otvore  na stapki,a ovi gornji počnu žutit,sušiti se. da li nešto radim krivo ili to tako kod njih je ? Embarrassed


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 19:23
U pravlu pelegoniju zonale je najlkše uzgojiti, dovoljno sunca i zaljevanje ali tek kad se zemlja posuši, ne voli mokre noge. Predpostavljam da vaš problem u mokrom supstratu jer biljke ako nemaju dovoljno vlage ili pak imaju previše odbacuju najprije cvijet a tek onda list. Nisi napisala ništa o zaljevanju ili o pregnojavanju jer i to može biti uzrok jer se biljke prvih mjesec dana ne pregnojavaju.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 22:24
nisam zadovoljna izgledom svojih pelagonija..zaljevam ih tek kad se zemlja posusi,otprilike svaka 2-3 dana,zaljevam ih gnojivom koje sam sama rastopila...mislim da im fali nešto al ja neznam što...možda željezo

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.