Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaOrhideja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 89>
Korisnik
Poruka
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 16:39
Prekrasne su orhideje ali mene ne vole! Presadila sam ih,kupila gnojivo baš za njih,držim ih na mjestu gdje im odgovara skoro da im i pjevam ali neće mi cvasti ! jedna ajd bar dobila dva bebaća koja sam poklonila jednoj našoj forumašici ali se otad ne miće ...razočarana sam! Ermm
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tatjanabajcic View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3874
Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 18:47
Mislim da se na slici vidi da još imam dvije orhideje i već dobrih 6 ili 7 mjeseci nikuda ne kreču, pustila sam ih dok bude bude.
Na vrh
SILVIJA VIDRA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 68
Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 08:08
mislim da ove dvije što ih imate u smeđim teglama da im to ne odgovara.
ja sam čitala u jednoj knjizi da baš moraju biti u prozirnim teglama jer inače im trune korjenje
e sad ja neznam dali je to istina,probajte ih presaditi pa čete vidjeti bude li pomaka...
Na vrh
chalatea77 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 07:23
Molih hitnu pomoć, imala sam do jućer pet orhideja, phenelopsise, no prije tjedan i pol sam ih zalila željezom za pelargonije, jučer sam ih išla malo pogledati i lišće je na jednoj kad sam ga dotakla sam slobodno iščupala, kad sam bolje pogledala, svo lišće je iznutra odozdola bilo trulo, moja orhideja se jednostavno raspala od truleži odozdola, išla sa provjeriti ostale četri, tri orhodeje su bile veće, ove druge dvije mala sorta, isto stanje kod svih...počelo im je truliti korjenje..
 
odmah sam ih izvadila iz zemlje i stavila u vodu, oprala staru zemlju sa njih...mislim da se možda ove tri predivne još mogu spasiti jer trulež nije tako jako napala kao ove manje sorte...
 
e sad da li da ih ostavim u vodi neko vrijeme pa ponovo posadim ili da ih odma vadim iz vode i presadim...a bile su tako predivno prekrasnih listova...
 
imam ih godinu dana i do sad nisam imala problema sa njima, pretpostavljam da je uzrok što sam pretjerala sa tekućim željezom..
Na vrh
SILVIJA VIDRA View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 68
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 08:18
i ja mislim da je tekučina u pitanju
one se nesmiju zaljevati ničim drugim nego sa gnojivom za orhideje
teško da češ ih moći spasiti ali probaj ih dobro oprati i staviti u novu koru
možda uspije...tako sam i ja dok još nisam znala kako sa orhidejama stavila malo previše gnojiva u vodu i nažalost korijenje joj je istrunulo i nije joj bilo spasa a sada imam  8 predivnih ljepotica....Embarrassed
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 08:47
silvija ti je sve rekla, jedino još vodi računa da izrežeš svo trulo korjenje prije nego ih staviš u novi supstrat. Kod orhideja je pravilo bolje je ponekad zaboraviti zaliti nego "ubiti" vodom. 
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 11:15
Ja sam svoju jednu ubila vodom ili gnojidbom tako sam žalosna! Drugoj još možda ima spasa vidjet čemo presadila sam ju i sad ju neću zalijevati jedno vrijeme! Nego recite dali bi samo iz korjenčića (živog) mogla pustiti ogrhideja? Stabiljka (listovi)su mi se samo raspali u rukama (istrulili) i ostalo se samo držati dva zelena  korjenčića i šiba na kojoj su nekad izrasli mladunci.Ja sam to posadila u novu koru pomješanu s zemljom dok ne nabavim više kore ima li šanse da naraste biljkica?
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 13:30
Evo i mojih orhideja













U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 13:32
Ova ljubičasta jaaako dugo nije cvjetala i sada sam konačno opet dočekala njezin cvijet, strpljen - spašen !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 13:52
predivn su ova bijela pogotovo :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 14:12

dobar dan ljudi... htjela sam se ukljuciti u raspravu i postavit slike mojih orhidejica koje su upravp procvjetale... kad sam na samom pocetku zapela  i ne znam postaviti slike :(

imam i puno pitanja za znalce o svojim orhidejama... molim vas da mi pomognete sa slikicama kako bi mogla dalje,... :))))
Na vrh
martincica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Studeni 2010
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 12
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 15:17
ajme ova bijela ti je prekrasna!
ja imam svoju od 10.mj i brzo su joj popadali cvjetovi i pupovi, počeli se sušiti listovi.. premjestila sam ju na prozor jer mislim da joj je smetao propuh jer sam cesto otvarala balkon pokraj kojeg je bila, i sad vidim da nešto izlazi, ne znam jel nova grana ili cvijet, ali sam jako sretna, ipak je živa :))
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 16:04
da vjerovatno je propuh marti evo tu imas kako se stavljaju slike


http://cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87
Per aspera ad astra.



Na vrh
chalatea77 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 08:34
Hvala, na savjetima, ove tri veće sorte se izgleda mogu spasiti, dobro se drže listovi su OK, no iz smeća sam izvadila i ove  dvije  za koje mislim da nema šanse da prežive no možda uspiju...kad sredim fotić uslikat ću ove preživjele....
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 09:41
evo napokon da sam i ja nasla nacin da objavim slike :))) Zvjezdana Hvala na linku :)
 
orhideje imam vec nekoliko godina i dobro se drze.. nakon sto sam dvije ubila, strunule su... tjesi me sto se to vecini dogodilo :)))
proslo sam proljece presadila preostale svije ali u tamnu posudu i vec ih neko vrijeme spricam ujutro a svakih 7-10 dana ih potapam u cca 3cm vode
malo me muci korjenje, kojeg bas i nema previse vani... dali se to dogada zbog tamne posude???
 
 
 
 
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 09:44
evo i druge, korjenje joj je nesto bolje ali niti ona nije u stanju u kojem je bila kad je stigla kod mene... iako vec 3 ili 4 put cvate :)))
 
 
 
naknadno sam jos jednu nabavila, druge vrste :) ona je svoje odcvala ali korjenje nije niti imala vani, a cini mi se da se lagano i susi... kako se ova vrsta odrzava??? tretiram ju kao i one prve...
 
 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 10:30
Marti ova posljednja je kolio vidim oncidium. Pseudolukovice ne bi smjele biti tako smežurane.
Prouči malo ovaj link vjerujem da će ti pomoći.
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5629&PN=1
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 11:08
to sam se i ja pitala... zata sam i posatvila tu sliku... kod mene je cca 20 stupnjeva, mozda nesto vise kad sam doma i grijem... ali nije prehladno, a svaki dan ih spricam... ne znam koliko ih cesto treba zaljevati? jer ako ih cesto zaljevam imaju previse vode... i tako su mi strunuli... :((
sta da radim??
 
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 11:21
Kod phalova odreži suho zračno korjenje i redovno špricaj ustajalom vodom. Nemoj pretjerivati sa zalijevanjem. Od viška vode trune korjenje i orhideja ugiba. Neznam što si mislila pod tim da ih potapaš u 3 cm vode?!. Potapanje se radi tako da cijeli kalić uroniš u vodu i tako držiš 20 tak minuta. Nakon toga dobro ocijediš višak vode.
Što se tiče zračnog korijenja iz vlastitog iskustva mogu reći da na to ne možeš utjecati. Neke orhideje ga imaju cijelu hrpu, a neke baš i ne.
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 11:28
hmhmhm ma u Kaliji sam vidjela da se potapanje radi tako da stave cca 3-4 cm vode i tako ostave 15 min, to mi je rekla i prodavacia, da ih ne zaljevam klasicno nego na taj nacin i da ih spricam... to sam i ja radila...
potpim doljnje korjenje u vodi a gornje spricam...
nije mi palo na pamet da treba biti puna kanta vode....
one su bile pune korjenja, ali sam ih ja unistila... sad se vec oporavljaju i nadam se novom korjenju, vidjet cemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.