Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 35363738>
Korisnik
Poruka
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 10:39
drage moje, sa veeeeeeeeeelikim zakašnjenjem svima od srca zahvaljujem. ma kako nisam ništa novo stavljala nije mi uopće palo na pamet zaviriti, a to je očigledno bila velika greška! ako možete - oprostite. Free javim ti se.
jedina vrijednost, nepromjenjiva i vječna, je ljubav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 23:32
Ja sam prije tri dana posjetila Hamarin vrt i kuću. Mome oduševljenju nije bilo kraja. Nije bilo puno cvijeća, jer ipak je zima, ali ovaj  mediteranski vrt ima neku posebnu dušu, pun je terasica, pergola, komina, kamenih zidova iz kojih rastu biljke, pa ukrasnih detalja od kamena i željeza, puno lijepih pitara od terakote, u vrtu rastu stabla, palme, ruže, bršljan, loza, cvijeće, trava i sve to s kućom čini prekrasnu cjelinu.

Ne moram ni reči koliko sam tek bila oduševljena kad smo ušli u kuću. Kuća je uređena antiknim namještajem, sa bezbroj ukrasnih detalja, umjetnina i puno kućnog cvijeća.

Pokazat ću samo dio onog što sam snimila, jer ipak je ovo cvjetni forum, pa sam birala slike sa cvjetnim detaljima.

Kuća okićena za Božić


Po danu, izvrsni su mi ovi veliki pitari od terakote na gornjoj terasi, daju cijelo kući poseban šarm s slapovima cvijeća (kojeg sad nema)


Ulazana terasa, nisam ni snimila sve detalje, samo znam da su na ulazu dvije velike lanterne sa svjećama unutra, jako lijepo i romantično


Cvjetni zid sa bezbroj campanula u fugama od kamena


Jedna od terasa s pergolom i kominom, mislim da uz pergolu raste loza


Pogled na kuću i vrt s terase ispod ogromnog bora.


Pogled s te terase na Opatiju je prekrasan


Jedan detalj, ovakvih kamenih detalja ima puno u vrtu i daju mu onaj starinski šarm


Ovo je vjerovali ili ne stalak za suncobran


Nekoliko detalja iz kuće
Blagovaonica i na stolu prekrasan adventski vjenac, stoljnak, sve u stilu


S druge strane jedna od mnogih vitrina


Još  jedan kojeg ukrašava drvo života


Detalj iz dnevnog boravka, piano, a na njemu cijeli jedan mali svijet, slika, ukrasa, detalja, njega čuva ogroman fikus benjamin


Na stropu malo remek djelo, kristalni luster sa cvjetnim detaljima


Božićna zvijezda ispred jednog od mnogih starinskih ogledala i cvjetna slika jakog kolorita, fantastična kombinacija.


Ovaj prozor mi se jako svidio, koliko je samo interesantnih detalja na njemu


Jako nam se prišilo i idemo još samo pogledati podrum i vinoteku. Na ulazu nas je dočekao kokot, nije cvijet, ali je napravljen od suhog bilja.
Nevjerojatno interesantan detalj.


Prekrasna starinska komoda, još bolje ogledalo, s oslikanim kutijama i suhom lavandom u posebnom pitaru, boja zidova, ručno rađene zavjese i karniše čine jedinstven prizor.
 

Pogled prema kominu i ručno rađenom stolu i stolicama, luster, police po zidovima i kao točka na i češnjak u pletenici koji visi na kominu.


Pogled gore


Još jedan predivan ormar, nema cvijeća ali ima cvjetni ornament, ma fantastičan je


i za kraj vinoteka, nismo popili nijednu buteljku jer nam se žurilo kod Korijenka na hacijendu, ali možda jednom popijemo koju


Draga Hamara prekrasn je tvoj dom i vrt, hvala što si nam ga pokazala!





 
život je more
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 09:46
 Draga Lantana hvala što si nam pokazala Hamarin dom! Oduševljena sam svim viđenim, sve je tako profinjeno i romantično ,sa starinskim štihom, baš kako dolikuje  našoj Hanari. Obzirom da sam imala čast da je upoznam, ništa manje od toga nisam ni očekivala.
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 10:54
Draga moja Lantana, hvala na prekrasnom  prikazu mog doma. Ali za volju istine moram reći da na tvojim slikama sve izgleda još puno ljepše nego što uistinu jeste Big%20smile. I još nešto... ako nam je Nataly fotoreporter br. 1 za grupne i pojedinačne portrete, ti i tvoje oko ste nenadmašni za uočavanje, ali i savršeno "hvatanje" okom kamere detalja u interijeru i  svega onoga što okružuje čovjeka. Fotografije su ti uistinu vrhunske.
jedina vrijednost, nepromjenjiva i vječna, je ljubav
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 16:15
Hami, mene je tako oduševio tvoj vrt da nisam ni pola toga vidjela kod tebe što je Mirko slikao!!!   A sada sam se zaljubila u onaj prekrasni stupić u bršljanu!!!

Uz pelceriće kampanulica sa kamenog zida, ponijela sam sa sobom i jednu prekrasnu slikicu, za uspomenu na boravak u tvome domu!!



Uploaded with ImageShack.us

Ali i pak slikica sa tvoje prekrasne terase i prekrasan pogled na Kvarner!!!



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

A za tvoje dečke, ne moram ni reči, zaljubila sam se na prvi pogled!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 17:11
Hvala Vam
što ste me podsjetili,na lijep i topal dom,drage Hamare.Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 18:02
Pa..... šutim... ali.....
Imaš fotić.....
 
 
 
I da nisu došle drage gošće iz Bola na Braču i iz Čakovca, ne bismo imali prilike vidjeti neke doista prekrasne detalje u vrtu i kućiThumbs%20Up.
 
 
 
 
 
 
 
(srami se!)
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 18:40
Tako topao i prijatan dom,hvala Lantana na slikama,a Hamari što je tako srdačno otvorila svoj domsmile79
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 19:55
ma hvala mojim gošćama i gostu, i moj je dom uvijek širom otvoren svim  prijateljima! bit ću sretna da mi dođete!
jedina vrijednost, nepromjenjiva i vječna, je ljubav
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 20:07
prekrasan vrt, predivan dom smile120
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 22:25
Originalno poslano od člana hamara hamara napisao:

a sad jos samo malo dok ne procvate ostalo... a pupoljaka posvuda kud god pogledas...
to su oblaci po zidovima
 
O, sve bi dala za takve oblake.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 08:50

Draga moja hamara, svakako ću se složiti s ostalima kako su tvoj vrt i tvoj dom uistinu veličanstveni! Lantana i Free su to još jednom potvrdile ovim prekrasnim fotografijama! Kroz sve te nove detalje koje smo vidjeli čini mi se da te upoznajem još bolje, tvoj bajkoviti dom o tebi priča! O tvojoj punini, posebnosti, o tvojoj unutrašnjoj ljepoti koju sam nekako od samog početka slutila!

Time is something you can never get back..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 12:33
ti je prava opatijska vilaClap uvijek kad smo prolazili kroz Opatiju na proputovanju za Istru divila sam se njima i predivnim vrtovima, kao i kad sam prvi put imala priliku pogledati Opatijski park-botanički vrt, mislim da je "stara dama" još uvijek vodeća po njima na našem Primorju (Priobalju)
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 17:57
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Originalno poslano od člana hamara hamara napisao:

a sad jos samo malo dok ne procvate ostalo... a pupoljaka posvuda kud god pogledas...
to su oblaci po zidovima
 
O, sve bi dala za takve oblake.
ovo proljeće će ih biti osjetno manje jer je moj pomoćnik u vrtu u najboljoj namjeri počupao "taj korov iz zida" Cry ali ostalo ga je a srećom se širi. to je drugi puta da je tako stradao...
jedina vrijednost, nepromjenjiva i vječna, je ljubav
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 17:58
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Draga moja hamara, svakako ću se složiti s ostalima kako su tvoj vrt i tvoj dom uistinu veličanstveni! Lantana i Free su to još jednom potvrdile ovim prekrasnim fotografijama! Kroz sve te nove detalje koje smo vidjeli čini mi se da te upoznajem još bolje, tvoj bajkoviti dom o tebi priča! O tvojoj punini, posebnosti, o tvojoj unutrašnjoj ljepoti koju sam nekako od samog početka slutila!

 
hvala Misty nadam se da čemo e jednom ipak upoznati!
jedina vrijednost, nepromjenjiva i vječna, je ljubav
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 21:27

Da ne ponavljam slične slike, evo i moj doprinos sličica iz Hamarinog doma.  Uživali smo  razgldavajući njezinu  vilu i sve u njoj.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 23:15
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Originalno poslano od člana hamara hamara napisao:

a sad jos samo malo dok ne procvate ostalo... a pupoljaka posvuda kud god pogledas...
to su oblaci po zidovima
 
O, sve bi dala za takve oblake.

i mene je ovo odusevilo
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 23:52
Hamara, prekrasan je park oko tvoje opatijske kuće koja bi se mogla zvati vila Zvončica. Ti zvončići u zidu su tako nježni i zraće ljepotom. Jesi ti to sijala/sadila ili su se sami nekako zasijali? Tak izgledaju prirodno. Vidim da su otvorena vrata za sve cvjetoljupce pa možda i ja jednom navratim. Šteta da više ne radim, često smo imali seminare u Opatiji :o))
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 14:11
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Originalno poslano od člana hamara hamara napisao:

a sad jos samo malo dok ne procvate ostalo... a pupoljaka posvuda kud god pogledas...
to su oblaci po zidovima
 
O, sve bi dala za takve oblake.

i mene je ovo odusevilo


Od srca se nadam da će ovako cvijetan biti zidić i ove godine!!  Preživio je i revne marljive radnike!!!   A kod mene je završilo samo par pelcerića!!!  Sad samo još moram zapelcati ovakav zidić da ga kampanulica zalili!!!

Hami, a na vanjski zid one terasice iznad garaže, zasadi kapare sa Brača!!!  Nađi pukotinu i u nju smjesti suhu smokvu u koju si ugurala sjemenke kapara!!  Savršeno mjesto za nju!!!  Sa ovim sijanjem nećeš se jako umoriti, i sa malo sreče, godinama ćeš uživati u prekrasnoj biljci!!!smile86
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 19:08
Jednostavno sam nakon bolnice morala doći k tebi na novu dozu "infuzije", pogledati si plave slapove (toliko sam već novaca dala na kampanule da bih mogla imati rasadnik da je  koja preživjela), no ovaj sam puta dobila i transfuziju zahvaljujući tvojim gošćama... Sad tek shvaćam tvoju tugu što ne možeš sve stići i održavati kako si naučila a svake nove ruke u tvom raju kao da samo naprave štetu... sva sreća da su tvoje kampanule neuništive i od srca ti želim da dio njihove snage pređe na tebe kako bi nas još duuuuuugo, dugo oplemenjivala ljepotom svog doma!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 35363738>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.