Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 84>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 12:59

Crassula Buddha's Temple - "Buddhin hram"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 13:09
Oooooo, prekrasnooooooo !!!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 13:14
E sad mi nešto nije jasno: kako je tvoj plavkast, a moj se malo rumeni ? Bio je u svjetloj sjeni cijelo vrijeme, jel moguće da su ipak neke drugačije vrste ? Ma ne, isti su. Dakle , o čemu se radi ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 18:14
Sunce diktira boju kod naše krasule a i kod većine drugih sukulenata. Ako krasula (sukulenti) raste u hladu dobi tamno zelenu boju a na direktnom suncu postane crvena. Između toga su razne varijante.
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 20:21
Pinus,prekrasan je tvoj budha.Ovakvu biljku nemam,a htjela bih,,,kod nas se nema gdje pronaci.
sutnja je zlato....
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 01:31
pozdrav!
evo, moram vam se pohvaliti sa novom krasulom koju mi je poklonila svekrva.



to je izraslo iz jednog od njenih pelcera. govori da joj rastu ko ludi. pa bih vas ja zamolila šta da radim s njom da mi se ne smežura kao crassula gollum. a ovo je kako mi sada izgleda i ne znam više šta da napravim da mi se oporavi



nju sam željela najviše od svih sukulenata i kaktusa i na kraju kad sam ju nabavila ovakva mi je ispala :(
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 07:54
Ovisi gdje ju držiš, u kakvoj zemlji, kolika je posuda ? Slika ti je malo loša, a nešto mi se čini da sa zemljom nije u redu. Ako može bolja slika skupa sa teglom.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 10:11

To sam i ja prvo pomislila kada sam vidjela sliku. Daj poslikaj zemlju, nešto mi to sve izgleda bijelo  Confused.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 11:14
Što se tiče zemlje, pomiješala sam onu kupovnu zemlju sa pijeskom i malo šljunka. Tada nisam uspjela nabaviti ovu za kaktuse. A ovo bijelo je samo malo pijeska i bijelih kamenčića. To sam stavila samo da nije smeđa zemlja. U istu zemlju sam stavila i kaktuse i aloe i s njima nemam nikakvih problema.
Kad sam ju kupila pročitala sam svih 36 stranica, trudila se napraviti sve ali nikako s njom na zelenu granu. Bila je na suncu pa se smežurala, pa sam ju stavila polusjenovito mjesto i ništa. Onda sam ju stavila skroz u sjenu i tu se počela oporavljati ali neki dan opet smežurala. Što se tiče zaljevanja, zalijem ju tek kada vidim da je zemlja suha. Ne znam da li ju smijem špricati po listovma s vodom?
Ovo sam sad mobitelom uslikala, trenutno ne mogu s aparatom.


smile43


Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 11:53
Gledajući vaše prekrasne primjerke, nisam mogla odoljeti da si i ja nabavim jednu ljepoticu. Prodavačica mi je rekla da ju ne presađujem prije proljeća i da joj dajem malo vode. Naravno, na njoj ne piše koja je vrsta krasule, pa molim dobre forumaše da mi pomognu odgonetnuti koja je:



Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 13:15

Mateus, i ja za svoje sukulente miješam zemlju sa pijeskom. Probala sam ih posaditi u zemlju za kaktuse, ali mi se to nije pokazalo kao najbolje rješenje, bila je presuha.
Pogledaj da nema kakve nametnike i možda da ju probaš malo više zaliti ako ti je zemlja skroz suha.
Nisam stručnjak, samo pišem ono kaj bi ja probala napraviti.
Na temi od dracena sam primjetila da ih držiš na istom prozoru sa crassulom.
S obzirom na to da su ti dracene lijepe, a njima smeta sunce (bar mojima), pretpostavljam da je na tom prozoru za crassulu premalo sunca.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla!

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 14:29
Evo moje mišljenje- slično je Anastazijinom. Kod mene crassule uživaju ljeti u polusjeni većeg cvijeća, dakle ne stavljam ih na naj jače sunce, redovno zalijevam i gnojim svakih 14 dana gnojivom za kaktuse. Sada kad je sunce slabije uživaju na suncu, samo ih prema zimi manje zalijevam. Ova tvoja izgleda kao da si ju u sezoni premalo zalijevala, i da je mjesto na kojem ju sada držiš pretamno. Dakle- svi sukulenti ti ipak vole vodu ( čitaj ne pretjerano ) ljeti, ali i zimi ih treba malo zaliti- tako ja godinama radim i sve bude ok. I također mi zemlja u kojoj ti je posađena izgleda jako loše- presadi ju u propusnu ali hranjivu zemlju- ja godinama koristim zemlju iz Zrinjevca...

I Matheus i Fiorella- obje imate crassulu ovatu- money tree....
belica,zagreb
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 14:52
Da se nadovežem...
Mateus, izvadi svoju krasulu iz tegle, pregledaj korjenje (ma cijelu biljku pregledaj ), zatim napravi mješavinu od jednakih dijelova zemlje, sitnih kamenčića i tucane cigle/crijepa. Bez pijeska. Posadi biljku ponovo i to u malo veću teglu, tvoja mi se čini mala. Dobro ju zalij tako da voda prođe kroz zemlju i ocijedi. Stavi ju sad na sunce dok ga još ima.
Jedino što još uvijek ne kužim jel ti stoji s vanjske ili nutarnje strane prozora ? I gdje će ti zimovati ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 14:56
Fiorella, ja bih to ipak presadila ! Uz put pogledaš u kakvom je stanju korjen. Jesu to dvije biljke kod tebe ? Ako su dvije razdvoji ih i posadi u dvije tegle, lakše ćeš ih kasnije moći oblikovati.


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 15:21
Hvala vam Glikica i belica
Glikica, kod mene su čini mi se čak i tri. Znači, po tvom mišljenju ju je bolje presaditi u veću teglu već sad? I mogu li je još dok je ovakvo toplije vrijeme držati na prozorskoj dasci vani? Kasnije bih je unijela unutra.
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 15:26
I još jedno pitanje (oprostite ako sam dosadna).
U transportu se polomio jedan list, može li se njega upiknuti u zemlju ili je besmisleno očekivati nešto od njega?
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 16:14

Stavi ju van na sunce, a list samo lagano utisni u zemlju i zaboravi na njega (nemoj ga zalijevati). Sigurno će te iznenaditi  Wink.
Neki listove samo polegnu na zemlju, ja ih lagano utisnem i svi mi se prime.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 16:31
Fiorella, ova biljka voli malo veću teglu. E sad, ako ćeš ih razdvajati svaku za sebe, odvagni kolike tegle ćeš uzeti. Vidim da ti je ona veća već lijepo formirana pa je šteta da se gura sa ovom drugom (ili trećom). Kasnije od nje možeš dobiti lijepo "stabalce" kad naraste. A ovu drugu(ili dvije) možeš formirati u lijepi grmić. Dakle zbora imaš. Presadi ju svakako i ostavi vani, samo prati vremensku prognozu.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 16:35
ovo je moj kapitalac: vidim da i njemu treba friziranje




...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 16:58
Fiorella...tvoje krasule nisu velike i ne treba pretjerivati s posudom. Kad ju budeš presađivala (i vjerojatno ćeš razdvojiti biljke svaku zasebno) vidjet ćeš i sama da biljka nema veliki korijen. Cvijetnjak bi trebao biti za cca dva cm veći od promjera korijena. Ukoliko staviš veću posudu, tvoja mala biljka će razvijati korjenski sustav, a stagnirat će u rastu dok korjenom ne popuni cvijetnjak, pa zato tu treba pripaziti. Obavezno stavi drenažni sloj na dno posude (obično stavim sitne komadiže stiropora (ne daje težinu kompletnom cvijetnjaku s biljkom, propustan je i višak vode iz zemlje lako oteće, a djeluje i kao izolator i zimi i ljeti). Supstrat napravi po prethodnim uputama. Tijekom ljeta krasulu zalijevaj redovno, višak vode će proteći ako si se držala upta i napraviš dobru drenažu i supstrat. Prihranjuj ju s prihranom za kaktuse Zimi gotovo zaboravi na zalijevanje. Stavi ju na svijetlo mjesto, skroz blizu prozora i najbolje na mjesto koje ne griješ. Kažeš da si sve prethodne stranice pročitala, pa onda i znaš da ne bi trebala biti u pretoploj prostoriji i nikako u blizini izvora topline.
Kiki-ko ima diva od krasule i stoji joj vani, pisala je da je preživjela -6 temperaturu, samo je važno da je zimi suha ako je vani, a ako je unutra, onda tek tu i tamo malo vode joj dati.
 
Moje krasule su još uvijek vani, sad im je čak vrijeme rasta.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.