Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 47>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 23:51
Nije mi nikak jasno kako uspiješ strgati motiku????!!! Jel štil strgaš ili baš motiku?
Nebum te još i ja hvalila da se ne uobraziš nego ću ti reći kako je meni moja baka govorila dok sam nešto radila.....samo radi,zato budeš navečer išla spavati:zeeh2::sleep:
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:58
Lantana, neznam kak bi ja to kod vas izvela....ovdje ludim jer prekapam jedan dio s dosta šljunka...na vrtu je milina prekapatiTongue
Shasha, evo kako izgleda potrgana motičica i cijela - a lijepo se vidi da je materijal tak tanki da nije ni čudo da ja to sredim - prvo se počne gibati, a onda ju dokrajčimLOL



Sad je MM dobio zadatak da navari te  zube na jači materijal i namontira na dršku, super mi je s tim na princip poluge vaditi busene - tek je već napravil prošle godine i držalo je tak dugo dok i štil nisam strgalaBig%20smile.

Evo mojih novih clematisaTongue



sad su ih u grami dobili po 30 kn, jedva sam se obuzdala da ne kupim još, ali sam zato kupila ipomeu trajnicu i strelicijuBig%20smile

Inače radim, kopam...tak sam sretna što konačno imam par dana za vrtSmile..znam - uskrs, ali ja nisam vjernica (iako sam bila odgajana tako, ali se jednostavno ne mogu naći u tome) pa mi nema smisla ne raditi zato jer drugi ne rade, ja poštujem što ljudi slave uskrs i ne rade vani, ali isto tako tražim da se poštuje i moje opredjeljenje da ne slavim i da radim...ponavljam si stihove Faithlessa, u prijevodu: ovo je moja crkva, tu liječim svoje boli - mislim na moj vrt Smile...znam, pred par stoljeća bi me spalili na lomači, i sad će sigurno opet imati susjedi o čemu pričati, mama je u panici kaj budu ljudi rekli, jer zna da bum kopala sve u 16...a na vrtu je stvarno kaos, prerano je toplo vrijeme i sve je ubrzano poraslo, moram pothitno presaditi kupine i maline, posaditi luk, trava mi guši jagode....nemam sad vremena sjediti nutra radi drugih ljudi, na kraju krajeva, živim za sebe, a ne za to kaj budu drugi ljudi imali na to reči.

Jučer sam veliki do malih biljčica iznjela s tavana van - pretoplo je na tavanu, vani taman da se priviknu na vanjske uvjete.

Danas sam sredila veliki dio gredice uz među sa susjedima, maknula busene trave i posadila sve dalije koje sam imala, ostalo je još samo 10 novih koje sam kupila ove godine za posaditi. Tad sam na vrtu primjetila da mi korov guši jednu gredicu s jagodama, a ispod pomahnitale voluharice, tu sam radila do mraka, sutra od tud nastavljamTongue
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 23:48
Joj toliko puta te se sjetim, tj. kad god sijem nešto tvoje i ti si u mislima sa mnom.Šta nije to divno!!!Uživaj u svom vrtu i radu!!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 21:54
Radim, kopam sadim...Tongue Čak mi je danas prošla upala mišića na rukama i leđima kako sam se priviknula na motiku Big%20smile
Jučer sam uspjela posaditi nešto grmlja koje sam dobila, teta mi je utrapila još jedan veliki gomolj dalije - to i nebi bilo tako puno posla da nisam sadila na dio gdje je jako puno kamenja...uhhh, em sam bila bučna, em sam ludjela jer sam svako malo morala izbirati kamenje, pa sam na vrtu skupljala višak zemlje i vozila na taj dio... no dobro, posađen je bijeli jorgovan, neki vilburnum (neznam koji), ljubičasti hibiskus i dalije. Rasadila sam bergeniju, na vrtu joj nje pasalo, sad je uz kuću.  Navečer sam malo još skoknula na vrt na dio s jagodama, motikom sam prošla po redovima 2 gredice prije, da imam vizualno pregled kako formirati gredicu, jer iz 1 radim po dužini 2 jer je sad kako MM postavlja ogradu ta zadnja ispala preširoka. Nisam baš nešto mogla kopati jer su dolje na jednoj livadi palili vuzmenku i pucali karabitom, psi su mi bili prestravljeni i skrivali mi se pod nogama.
Danas sam bila na "tihom radu" - s MM sam iznjela sve tegle s tavana dolje, nešto sam presadila na gredicu - galtoniu, kane i statice koje su prezimile, presadila lantane, iopmeu i streliziju, te pripremila i posijala/nasadila 4 velike tegle za penjačice, te im iz bambusovih štapa i špage napravila dio za penjanje - u 2 tegle posijala mirisnu grahoricu, u 1 cobaeu i u zadnju araujiu - 2 male biljčice su prezimjele na tavanu - slike sutraTongue
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 22:14
Danas sam zadovoljna napravljenim. Konačno sam sredila gredicu za luk, opljevila zimski luk i zasijala između mrkvu i po rubovima salatu, te raščistila nastavak gredice za luk - prvo sam skinula travu i korov i s tim prekrila susjednu gredicu da se ne širi tamo korov, ujedno bude ispod vlažnije i rahlo - kukci to u tim uvjetima super obradeLOL Zatim sam prekopala površinski sloj, usitnila rukama i povadila zaostalo korijenje i posijala mrkvu, nabockala luk, te po rubovima posijala rotkvicu, salatu i špinat. U nastavku je jedan dio gdje se je s susjedne gredice rasijalo carsko oko i već je prilično poraslo, to sam opljevila, a dalje u nastavki su bile biljčice koje sam pretprošle godine donjela s prijateljičinog kamenjara, to sam presadila ispred kuće i sa strane uz među sa susjedima. Zatim sam uredila jedan dio za peršin i posijala ga...mnogo je to posla dok se počinje od neobrađene gredice, MM me je nagovarao da preoremo i potanjuramo, jedan njegov prijatelj danas isto...da, bilo bi puno lakše, ali toliko je trajnica i jednogodišnjeg bilja koje se je samo zasijalo posvud po vrtu da bi to bila šteta...i nebi to bilo to. Ovako traje puno duže, ali ne bunim se, koliko god to izgledalo kao jako puno posla, iskreno, uživam u tome što svake godine iznova formiram vrt na temelju novih ideja i onog što je samo izraslo i samo se zasijalo, uvijek me nešto iznenadi na novom mjestu. I zemlja je radi mnoštva kukaca i glista rahla, jako se lako obrađuje, nije nabita kako bi si mnogi mislili. Uglavnom, ovo moram još srediti - cijeli vrt, slikano proje nove gredice koja je sređena, vidi se tek početak radova u sredini:



Na kraju mi je MM nakosio travu i prekrila sam gredicu, pa sam još imala 2 sata dnevnog svjetla da sam još krenula u jagode, malo sam uspjela jer je na dijelu gdje sam prekapala bila pirika, pa sam jako duboko kopala da izvadim svo korijenje, zapravo većinu, sve je nemoguće izvaditi, ali dobro, da to nisam napravila uskoro bi rasla samo pirika. A jagode prvo vadim pa natrag sadim - između toga prekopam, povadim piriku i korov te izravnam gredicu, višak zemlje odnesem gore na cvjetnu gredicu...
Evo slike gdje se vidi nova gredica uz među sa susjedima gdje sam skinula busenje, tu sam nasadila grmlje i dalije te sad upotpunjavam biljčicama s vrta...mada mi i nije mi jasno - niknuo kalifornijski mak, a ja ga sijala nisam, ima ga na gredici iza kuće Wacko nevjerojatno kak se širi. Dolje kako počinje ograda su jagode, a odonut nosim zemlju to gore gdje mi fali.


Tak sam uglavnom nabrijana na sređivanje vrta da su mi dani prekratki, jedva čekam sutraTongue



Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 22:47

Posla ti ne fali.

A ja volim kad ti radiš pa nam to u detalje opišeš. Onda znam kako ću ja slijedeći put raditi. Toliko korisnih informacija u svakom tvom postu!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 11:54
kod tebe stvarno nema stajanja i odmora,a ja volim pročitati kaj si sve radila pogotovo u vrtu sa povrćem tako da imam neke smjernice Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 23:09
Joj, zaboravila sam na jednu stvar, ova zadnja slika, tu gdje je nova gredica s grmljem i cvijećem, tu je morao biti po planovima onaj cjevovod od MV za kanalizaciju...tak mi je drago kaj nijeApprove

Već par dana razmišljam, stvarno nema smisla raditi planove, ionak nekaj nenadano uvijek iskrsne po putu...kaj god si zacrtam napraviti, sjetim se nečeg drugog...tako i danas - otvorila sam prtljažnik auta, kad tamo - niknuli hibiskusi od sjemena koje se rasulo dok sam vozila vrtni hibiskus od Tije, jedan dio tepiha se smočio i tamo su se počeli ukorijenjivati - tak da znate - cvijeće uzgajam i u prtljažniku auta smile156
I naravno, nemam ja srca baciti biljčice, presadila sam ih u teglu, pa nek rastu, bum poslije dijelila:



Naravno, stalni nedostatak vremena za bilo kaj konkretno napraviti, korov raste kao lud na vrtu, počelo je i suša, nadam se kiši drugi tjedan...a za početak 5. mjeseca sam si zabilježila godišnji da dovršim vrt, tjedan dana bude nadam se dosta.Tongue
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 07:54
ako trebaš male pelcere javi se, jučer sam izbacila barem njih 200 iz gredice, meni je Miki otišao gore na hibiskus i sve ih rasijao i fakat se  svaka zakorijenila koja je pala dolje na zemlju
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 09:58
Neumorna kao uvijek, sadiš, sadiš, spašavaš, djeliš - super ženo - daj se malo odmori.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 10:16
Naša SilveK uvijek zatrpana poslom. Super žena, kažem ja.
 
A i ja često radim u vrtu kad je svetac. Ne iz nekog nepoštovanja prema vjeri i tradiciji, nego baš suprotno. Vjerujem da obavljam prvotnu zadaću namijenjenu ljudima. Pa kad me pitaju zašto radim, a svetac je, ja im ponovim što piše u Bibliji:
"8I Jahve, Bog, zasadi vrt na istoku, u Edenu, i u nj smjesti čovjeka koga je napravio.....15Jahve, Bog, uzme čovjeka i postavi ga u edenski vrt da ga obrađuje i čuva."
 
Silvek, sve pohvale velikom trudu i svemu divnom što napraviš.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 10:31
Još malo SilveK i ti ćeš biti putujući rasadnik. smile115
život je more
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 22:53
Uvijek sa nestrpljenjem čekam nove slike iz tvog vrta.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 09:07
SilveK naša vrijednica Smile .. Vrt će sigurno dobo dobrim vratiti - zato i ja toliko volim u okućnici boraviti.. Moj je to lijek za sve što peće i muči...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 23:44
U petak sam otišla so jednog vrtnog centra vidjeti kaj imaju, bez nekog plana za nabavki...jasno, još sam malo potrošila - 100 kn - kupila clematis, 2 europske brusnice, bijelu i roza potočnicu da mi se rasiju i 2 trajnice za kamenjarTongue onda sam skoknula do kauflanda i bila sam dobra - suzdržala sam se i nisam kupila fuksije jer ih imam, ali sam "pala" kod ostića i kupila jedan roza, tamno ljubičasti i žuti, 3 bijela i 3 roza alyssuma Big%20smile
U subotu sam konačno uspjela raskrčiti jednu "dužnu" gredicu i posadila krumpir, okopala nešto staza u travi i opljevila nešto malo, svašta se guši u korovu, jedna lavanda koju sam prošle godine posijala je tak krasno izrasla, a nisam ni znala da je imam, mislim, zaboravila sam, i sad sam ju našla u korovu Big%20smile
Danas sam bila na kavi kod Shashe s Andreom i Vilavitom i naravno nisam došla doma praznih ruku, opet sam imala posla za saditi LOL - imala sam pune ruke biljčica na odlasku da sam pozabila i poklon - prekrasan podmetač koji sam dobila smile42.
Kasnije sam posadila dalije koje su bile u tegli prijašnjih godina, presadila roza slijez koji je bio na gredici od prošle godine i posadila 3 dalije koje sam kupila, pa počela još malo proširivati jednu gredicu na početku vrta.
Od kiše još uvijek slabo, tek pokoja kap....sad ju već željno iščekujem.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 09:18
Neumorna si i da znaš svaki put kad sam u svom vrtu, sjetim se tebe i mislim, ako može ona pored svih obaveza koje ima, da ne govorim o mladosti, koja bi mogla provoditi vrijeme negdje drugdje, e pa mogu i ja koja sam u penziji. Od prvog dana svratim u tvoj vrt i uvijek nešto naučim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 09:41

Svako proljeće novi početak i ja svoje biljke seli sim tam i nikad nema isti vrt a kolko ti posla samo imaš ni dve Silvek nebi sve stigle  svaka čast

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 22:19
Konačno je pala poštena kiša, stvarno je već i bilo vrijeme Smile Danas sam opet van svih planova opljevila gredicu uz terasu, kad je kiša namočila išlo je kak podmazanoTongue Poslije sam samo stigla povaditi jagode za kolegice s posla, konačno sam raskrčila stazu za prolaz od jagoda koje su se tu raširileLOL Mrak je opet prebrzo došao, ali zato imam svjetlo (žarulju) uz kuću - pa sam tu još presadila ostiće u 3 veće tegle, iskombinirala sam po 1 veliki iz kauflanda i 2 mala koje sam sama uzgojila - ove će mi godine ostići biti u teglama, pa da vidim kako će to izgledati Tongue
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 22:58
Danas sam imala (konačno) presađivanje - s jednog mjesta na drugoTongue - Presadila sam delphinium i dvogodišnje zvončiće s vrta na gredicu pred kućom, pa sam posadlila anemone i papaver nabavljene od Bake bea, isto pred kućom, pa neki sukulentić je dobio mjesto pod borom, na njegovo mjesto je došao Domingov božur koji je do sad bio u tegli, a već ima pupove - tražila sam savršeno mjesto za njega i nikak se nisam mogla odlučiti, e ovo sam dans spazila da mogu premjestiti puzajući sukulent i zvjezdan koji sam posadila uz rub, a ovo mjesto je idealno za božurTongue
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 08:17
Bože Silvek ti si zaista inspiracija! :)))) divim ti se! :)))))
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.