Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 364365366367368 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2014 u 22:36
Kao i obično,uživala sam u svakoj slici i cvijetu.Ponekad požalim što nisi bar malo bliže,da se ne šećem samo virtualno.Jednom rječju prekrasno.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 21:11
predivno, pogotovo slika s palmom i stolicom u suton
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 23:01
Drage moje hvala vam svima, jesen je meni godišnje doba kada najviše uživam u vrtu, gužve su prošle, vrijeme prekrasno.
Evo nekoliko kolaža najrascvjetanijih u ovo doba godine

Asteri


Anemone




Podranea


Bugenvilia


Lantane raznih boja i oblika






Evo i malo jesenjih boja


i dekoracija








život je more
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 06:38
Budući da sam kratko na cif-u kao znak raspoznavanja tvoga vrta ostale su mi žute gazanije. Sjetim se njih i onda znam o kojem se  vrtu radi.
Prelijepe nove fotografije, sve do jedne okupane suncem, bogatstvo  lantana svih boja, bugica sa svojom karakterističnom pink opravicom, nježne anemonice i onda na kraju jesenski detalji u svakom kutku vrta. Jako mi se sviđa tvoja kreativnost u sitnim detaljima ali koji ostavljaju snažan dojam na promatrača. Velika pusa tebi i predivnom vrtu !

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 20:57
Prekrasno!
Cvijeće je tako lipo da ne mogu odlučiti
koje mi je najlipše!Osvojila me paleta boja i vrsta lantana
i preslatke anemone,a crassula je simpa u jesenjim tonovima.Moja nije
imala priliku dobit malo rumenila jer je stalnomunja
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 22:45
smile227
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 23:48
Kolaži pokazuju bogatstvo jesenjeg kolorita i oblika u svijetu cvijeća i plodova. Lijepo je kad jeseni otvorimo vrata i pustimo je na terase i domove. Divno si dekorirala terasu. Poseban ugođaj je kad u lanterni zatitra svjećica i kad se sjene zaigraju zajedno s jeseni.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2014 u 23:56
Predivne fotografije (savršene!!!) predivnog cvijeća. Zaista ne znam što bih izdvojila, anemone, lantana, ono roza, asteri, ma sve je predivno. smile71
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 08:34
blago tebi imas uvjete za bugenvilu...kako ti zavidim ...ja ju nemogu kod nas je pre hladna zim za nju....predivno...smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 19:40
Ah..Lantana koja ljepotasmile92a ljepota tvojih astera pokazala se i kod mene u punom sjaju i zato ti veliko hvalaHeart
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 23:05
Prelijepo, ovaj puta posebno su me se dojmile lantaneClap
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 23:52
Rajski vrtovi, hvala na pohvalama. Ja se volim malo poigrati s dekoriranjem, a posebno u jesen kad je toliko plodova i toplih boja. Tikve nisu moje, ali su sa Brača, moja sestrična ih ima u vrtu i po 10 kg teške, što je za Brač bilo do sada nemoguće, ali kiša je napravila svoje.

Miška anemone obožavam, to mi je tako lijep cvijet, a lantana imam puno različitih boja, kad sam već Lantana LOL

Mari znala sam je da ćeš ti pasti na lantane Wink

Lucy imaš pravo svjetlo svijeće uvijek daje jedan poseban ugođaj. Hvala.

Golden Leo, hvala ti.

JosipaNu, znaš da ti je uvijek najljepše ono što nemaš. Bugenvilia je krasan cvijet i dugo cvjeta, ali stari su ljudi govorili ne saditi je pored kuće jer raste kao divlja i treba je svaku godinu dobro orezati.

Blue Sky, drago mi je za astere, ja sam najviše uživala u tvom bijelom plamencu, bio je prekrasan.

Moon, kod lantana me uvijek fascinira to što je teško kod šarenih naći dva ista cvijeta, da su im šare isto posložene.

Evo još par jesenjih ljepotica i ljepotana, ovaj put od pupa da sjemenke

Grčki oleander, interesantan cvijet, cvate cijelo ljeto, kod puno vode napadaju ga uši, ali je zato ovo bablje ljeto procvao u punom sjaju. Ova zelena mahuna je puna sjemenki, samo još treba sazrijet i kad se otvori pokupiti sjemenke, ako ne zapuše orkanska bura.


Četkavac - calistemon, ovo mu je treća cvatnja ove godine, prvi put je cvao u proljeće, pa sredinom ljeta i sada u jesen. Najveći neprijatelj mu je veliki vjetar koji odnese ove tanke niti od kojih tvori cvijet. Tu gdje rastu niti, kasnije se formira kuglica u kojoj su sitne sjemenke.


Nerine, lukovica koja cvate u jesen, interesantno je pratiti kako se razvija od pupoljka do cvijeta, taj period traje dosta dugo, skoro mjesec dana.




Hameanthus,  još jedan ljepotan, nevjerojatno je koje savršenstvo je priroda stvorila. Evo ga od pupoljka do cvijeta. Možda bude i sjemenki.




Pozdravljam vas svih iz najlipšeg grada na svitu, došla ja malo u Split, sutra idem na pjacu, vidit cviće i to će mi biti najveći užitak LOL







život je more
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 23:59
hemantuussmile94 moj neče ni ove jeseni, ćaća ga njegov..a nerine su predivne, kao igrčki oleanderClap imaš li još pacifičku krizantemu, nekad si stavljala lijepe slikesmile64
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 08:24
nemogu da ne komentiram.-..kakva kolekcija ma ne raja svega ...uzitak za srce ...moje puca od tuge a sad sam vidjela predivno cvijece nemogu se nagledati...cetkavac o sve drigo ajme majko....samo nek raste....poz iz nusmile76
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 10:00
Oduševljena sam draga Lantana ovim kolažima i cvijećem i ukrasima, a najviše su me oduševile...pogodi...lantaneeeeSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 22:50
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

hemantuussmile94 moj neče ni ove jeseni, ćaća ga njegov..a nerine su predivne, kao igrčki oleanderClap imaš li još pacifičku krizantemu, nekad si stavljala lijepe slikesmile64


Mari imam pacifičke svugdje po vrtu, ali ovu godinu malo kasni sa cvatnjom. I ja sam mislila da hameanthus neće cvasti ovu godinu, a ipak je procvao.
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 22:54
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

nemogu da ne komentiram.-..kakva kolekcija ma ne raja svega ...uzitak za srce ...moje puca od tuge a sad sam vidjela predivno cvijece nemogu se nagledati...cetkavac o sve drigo ajme majko....samo nek raste....poz iz nusmile76


Josipa kako si ti krenula bit će i tvoj vrt za koju godinu šaren i rascvjetan Wink, vrtu treba nekoliko godina da se formira i razraste, a opet uvijek bi nešto presađivali, dodavali novo, tako da u vrtu posao nikad nije gotov.
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 23:08
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Oduševljena sam draga Lantana ovim kolažima i cvijećem i ukrasima, a najviše su me oduševile...pogodi...lantaneeeeSmile


Lantana, osim vizuelno i nije neki cvijet, ali kako je to najvažnije, sve drugo joj opraštamo. Kao prvo nekako ima ružan miris, drugo ima po sebi (kad je velika) bodlje, male, ali dovoljno da te izbode, treće na dodir listova, koji su hrapavi uvijek me svrbe ruke, ali ipak ja volim moju imenjakinju LOL
život je more
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 00:09
ma meni lantana mirišiiiiii.. kako možešShocked..lišće malo grebe kad je starije, no ja ponekad baš otrgnem listić i pomirišim si..
vidjela sam u Splitu u vrtovima nekih vila na Žnjanu i Trsteniku, ogromne grmove koji su pušteni da slobodno rastu, a grane što više izrastu u dužinu (uvis) to su mlađe i onda djeluju ti listovi dosta svježe skupa s rascvjetalim vrhovima..a kako mijenjaju boju, to je stvarno čudesno..tako sitni cvjetići a tako primamljivismile64
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 17:56
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Hvala vam svima, sad mi je  jasnije kako ovo sve funkcionira. Evo vam još jedne slike mora kad ste ga već toliko željni. Pozdrav svima baš ste me obradovali. bit će još puno slika, treba mi malo vremena da sve posložim.

Pogled na ruže, juku, cikas i moreee...


 Ja ću se ponoviti i vratiti u daleku 2008 godinu. "život je more" ova sličica govori više od riječi. Draga Lantana tvoje sličice mi razgaluju dušu, sunce, more, sol, kamen, bor, cvijet sve je isprepleteno u tvom vrtu. Meni kao "bodulu" kako zovu nas rođene otočana (s prebivalištu na kopnu)otvara srce puno uspomena a vjerujem našim kontinentalcima donosi dašak topline koje daje naše dalmatinsko sunce. Uživala sam u novim sličicama ali ovu tako daleku morala sam ponovitiClap
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 364365366367368 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.