Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 360361362363364 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 19:40
Pinus, trojčeki izgledaju fantastično. Prateći sve tvoje slikice s adeniumima koje si posado zajedno u jedan cvijetnjak (po dva po tri) ako se sjećaš, znaš da mi se u samom startu ta zamisao sviđala, a sad vidim i zašto, izvrsnoApprove
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 20:06
Pinus, trojčeki su mrak Thumbs Up
Na vrh
jkonsta1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jkonsta1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 21:35
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

kako god ti kažeš majstore Sleepy

Dosadna sam, jel?
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2014 u 09:22
Pinus, adenium ti je wow... Svi su ti takvi Clap

Kad kreće školica "uzgajanje adeniuma by Pinus"? Big smile
Mislim da nas ima dosta koji bi se prijavili Wink Ili bar jedan kratak seminar Big smile

I pitanjce za kraj Smile

Zašto je bolje sada držati adeniume unutra iza stakla? Vani je sunce i oko 20 stupnjeva. To im je još prehladno? Embarrassed
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2014 u 10:45
Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:

Zašto je bolje sada držati adeniume unutra iza stakla? Vani je sunce i oko 20 stupnjeva. To im je još prehladno? Embarrassed 
 Ovih dana  max temperature idu do  21 – 22 plus sunce i na prvi pogled  izgleda idealno ali to je kratkotrajni topli interval svega par sati poslije podne . Većinom dana su temp. još uvijek ispod 20 C. Recimo jučer sam gledao  temp. oko 12 h i bila je samo 18 C . istovremeno unutra iza stakla na sunčanoj prozorskoj polici 25 C. Tko ima mogućnost izbora bolja varijanta je za sada 25 C + sunce iza stakla.

 Desetak najvećih  adeniuma  iznesem van iz garaže oko 9h. vratim poslije 17h ponovno u garažu. No male adeniume i ovogodišnje sijance swazicuma i pahiča držim još uvijek na sunčanim prozorskim policama.



Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2014 u 11:51
Aha, to definitivno ima smisla. Hvala Pinus Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2014 u 14:40
Da se pohvalim, mojih adeniuma je sada sedam i svi izgledaju zdravo. Heart
Stavim uskoro slikicu, čekam da skinu košuljice do kraja. Big smile

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 08:31
Obitelj Apocynaceae: adenium arabicum ,pachypodium saundersii. Dvije godine stari sijanci.

Prvo lišće nakon zimskog odmora. Zadovoljstvo mi je promatrati proljetno buđenje.

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

 Ja sam posadila dva zajedno pa sam se za nekoliko dana uplašila, da ču ig poubijati i razdvojila sam ih. Još uvijek su dva u istoj teglici, ali su nekoliko razmaknuti. Nadam se, da če uspijeti ovako zajedno.
Ne trebaš žuriti. Ako se kombinacija ne pokaže skladna još uvijek imaš vremena da ih naknadno razdvojiš. Zbog skupnog rasta i gužvanja u istoj tegli kaudeksi im postanu interesantniji, kvrgavi  (razvejani).

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 08:57
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Da se pohvalim, mojih adeniuma je sada sedam i svi izgledaju zdravo. Heart
Stavim uskoro slikicu, čekam da skinu košuljice do kraja. Big smile



Čestitam na tvojim novim bebolinama Smile

I kod mene je krenulo ubrzano klijanje, tako da će i kod mene biti puno malih bebolinaca adeniuma Smile.

Čini mi se da je jedan adenium albino... Skroz je bijeli. Čitala sam dosta ovdje da oni nikad ne preživljavaju?! Jel to stvarno tako ili? Da se ne gnjavim s biljkom koja je predodređena za propast... Confused
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 13:28
Cupsica, hvala ti. Heart
Ražalostila sam se danas, tri od njih sedam je nekako pokremastilo, tj. kremkaste boje im je dio "tjelešca". Tamo gdje se držala ljuskica i listići ostali su zeleni, dio ispod je kremkast-smećkast, a onda opet dio u zemlji (malo sam pročeprkala) je normalne zelene boje. Četiri koja su malena i gotovo cijeli pod ljuskom normalne su zelene boje.

Pomislila sam na opekotine od sunce. Na istočnom prozoru su (sunce ujutro). Je li moguće? Nisu mekani i ne izgleda mi da trunu, a i zemlja je skroz lagana pjeskovita, gotovo suha. Što napraviti?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2014 u 16:56
Sve se tješim da je to kod njih normalno, mislim na promjenu boje (kako vidim na nekim vašim slikicama). Samo, nekako su mi još maleni za to. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 18:06
Evo ih Heart
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 18:08
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 20:57
Ništa ne brini, to je sve normalno. Klijanci su ti lijepi i zdravi.

Cupsica, pričekaj malo, možda onaj za kojega misliš da je albino ipak dobije zelenu boju. Ako ne, i ako počne rasti brže od ostalih, onda mu, nažalost, nema spasa. Ja sam ih imala nekoliko - ni jedan nije preživio. Čitala sam da im je najdulji vijek tri mjeseca. Neki su pokušali albinosa cijepiti reznicom normalne biljke (naravno, u mikro verziji), ali ni to nije uspjelo održati albinosa na životu. A što ćeš, s tim se treba pomiriti.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 21:14
U iščekivanju cvijeta........bit će za nekih mjesec dana valjda

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 05:59
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Ništa ne brini, to je sve normalno. Klijanci su ti lijepi i zdravi.

Cupsica, pričekaj malo, možda onaj za kojega misliš da je albino ipak dobije zelenu boju. Ako ne, i ako počne rasti brže od ostalih, onda mu, nažalost, nema spasa. Ja sam ih imala nekoliko - ni jedan nije preživio. Čitala sam da im je najdulji vijek tri mjeseca. Neki su pokušali albinosa cijepiti reznicom normalne biljke (naravno, u mikro verziji), ali ni to nije uspjelo održati albinosa na životu. A što ćeš, s tim se treba pomiriti.


Hvala! Smile
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 08:41
moj ošišani baca grančice na sve strane

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 08:41
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 14:33
A kad se rascvjeta...Smile Koliko mu je vremena trebalo da toliko naraste? Embarrassed
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 17:30
punih 5 mjeseci LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 360361362363364 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,437 sekundi.