Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 51>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 02:20
Ma Franjice fenomenalna si. Prštiš od energije i pozitivnih vibracija. Baš sam se i nasmijala i nauživala čitajući tvoj dnevnik. I bogme uspjela pročitati u jednom, pardon dva dana. Ovo gore sam se ubacila sa komentarom na mislim 12 stranicu. Budi i dalje tako prpošna, evo ti šaljem smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2008 u 22:55
Upravo riječi novih članova Foruma dokazuju kako smo u pravu kad pišemo svatko na svoj način, a ja, koliko god da sam u srcu ranjena i bolna prema van sam uvijek zvrkasta, lakše mi je tako, volim izazvati osmijeh kod ljud a volim se i sama smijati, uostalom uvijek imam materijala da se smijem sama iz sebe.
Tamo negdje jesenas sam sa zagorskih brega dovukla panjeve (jasno da su moji mislili kako sam prolupala trpajući ih u auto a stari ujak mi je želio dati još drva jer je mislio kako mi treba za ložiti ali me je sram priznati , pa izmišljam nešto)... kako ove godine u mojem stanu nema bora (za koga, pa nema nas nikada doma) - ovako izgleda jedan od panjeva
i moram priznati kako na Božićnom ručku nije bilo više ni smijeha niti podsmjeha, već samo wauuuu..
Napravila i maleni aranžmančić u oblik bora za MPK - došla je samo na svadbu i u Zgb bila 3 dana...
no MMZ je kupio bor u tegli i okitio ga za svoju dragu, pa je aranžmančić ostao meni za kuhinju.
Na ulazna vrata sam jednostavno stavila vijenčić
Predivno druženje nas petnaestak započelo je čestitanjima, nazdravljanjima a darovima smo napunili stol MKM tako da smo skoro prekrili bor a ona je bila sretna i presretna gledajući nas tako okupljene ali ipak pitajući se jesmo li baš svi njezini...
Nećemo sad pričati o onom ružnijem dijelu (mislim na pranje suđa i čišćenje), nisam imala baš ni previše vremena jer smo na Štefanje išli svi zajedno okititi sestrinu kuću, dovršiti kitice i napraviti zadnej dogvoore za svadbu. Nazvala sam to "tetinjakom" jer su došle po dvije tete iz obitelji oca i majke mladenke, jasno bile su i dvije bake. Strašno je smao što mi u obitelji skoro pa i nemamo muškaraca... veselo, zgodno i vrckavo druženje rezultiralo je ulaznim vratima u kuću, stubištem i vratima stana okićenim bršljanom, zlatnim mašnicama, šniticama naranče i štapićima cimeta... baš kako si je naša mlada zamislila, na stolu samo bijele ruže iznad zlatnog nadstoljnjaka... U subotu ujutro smo samo stigli do frizera (izgledala sam prekrasno, "napola očerupana kokoš" - izjava MPS kad je zvao MPK da hitno nešto poduzme. Sve sam bliže tome da i ja postanem kraljica majka, barem sam se tako osjećala kad je MPK dojurila doma i dovezla FRIZERA!  Za tren sam bila sređena, namazana, obućena.... (nemojte nikome kazati, stvarno sam dobro izgledala i usudila sam se gordo izaći iz kuće)
Sve su mladenke lijepe, no moja je nećakinja toliko uživala u tom danu, toliko blistala srećom i zadovoljstvom da je skoro bila neprepoznatljiva....
i povukla nas je sve u jedno novo raspoloženje... pa je tako MPK ulovila vjenčani buket ...
Nećakinja nije željela stereotipne poklone za svatove pa je odlučila napraviti sama nešto posebno i uspjela, ispekla pekmez od naranči (fala Vera4 na receptu), ulila u bočice, aranžirala sa cimetom i narančama, spakirala u vrečice, napravila prstenje za salvete - ispisala svoje ime i ime mladenca, datum vjenčanja. Prstenje može poslužiti kao svjećnjak... stvarno rijetko vrijedna mlada ženica...
 
Evo, nisam se bavila svojim cvijećem ali sam njegovala jedan posebno vrijedan cvijetak u našoj obitelji i sada lijepo čekam izmjenu godina spremna za krevet.
Novogodišnje obećanje - biti svoja i brinuti se o sebi, odmarati se, plivanje?... da, biti s vama svima... sretna i zdrava vam svima bila nadolazeća godina a i brojne koje slijede...
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2009 u 13:27
Franjice, upravo sam se rastopila čitajući ovu predivnu priču.
Neka je sretno i veslo u vašem domu i slijedeće i mnogih godina koje dolaze.
Posebno mladm, slatkom posebno vrijednom cvijetku u obitelji. 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 16:24
Franjice draga nasmijala si me do suza, odnosno TPS, ma to su naši prinčevi, iskreni do bola. A bogme i ganula. Želim ti sreću i veselje u novoj godini i svim slijedećim. Vidim da si uživala, a sada održi novogodišnje obećanje - budi svoja i ( da citiram Radio 101) SAMO TAKO....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 22:00
Franjice, tek sam sada vidjela slike i uspjela sve pročitati.
Super ste to odradili, a vidim tvoja princeza ulovila buket - dali to možda ipak nešto znači?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 19:46
...divno...velika obitelj...sretna nevjesta.....aranžmani su pravi.... prirodni  materijal je najljepši....fete naranača jako dekorativne....jeste li ih pocukarale?!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 14:47
Nismo Manči, to su kupovne naranče, nisu za jelo. Na žalost sa sestrom koja ima naranče i limun oko kuće u Lumbardi imamo "smetnje na vezama" tako da već dugo nismo ništa stavljale u šećer. Vidiš, moramo pronaći neku forumašicu sa Korčule, ili neku koja ima naranči pa da opet radimo "cukarine". Tako je davno bilo da više nisam niti sigurna jesam li zapamtila točan naziv!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 11:31
Sva sam nekakva tužna i pretužna, počelo mi se smrzavati cvijeće u predprostoru a ja nema kuda s ostatkom koji nije smrznut.
Noćas ću pokušati pokriti dekom pa što preživi, preživi!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 13:32
Ne mora biti nužno da će cijela biljka propasti ako joj se grane promrznu....možda preživi i na proljeće iznova potjera mlade izdanke Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 15:11
Ja bih je ipak orezala, pa ako istjera mlade biti će nova biljka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 16:10

Oreži je kad malo popusti hladnoća. Jest ružno, ali je to "deka".

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 20:21
Jučer sam "zazivala" sunce na stranicama žuto cvijeće i stavila gotovo sve cvijeće koje sam prošle godine imala jer sam bila sva jako žuto raspoložena... pa kako ovih dana takvo "vračanje" nekako krivo krene (sjetite se samo što je tzv. šamansko pročišćenje napravilo u novogodišnjoj noći) i meni se dogodila slična stvar . jutro osvanulo BIJELO
Nisam mogla vjerovati kad sam prtila snijeg, pravi, snijeg, škripavi (mada mi je puno draži sir škripavac ) , pravi šsnijeg škripavac
Koliko god vam to bilo čudno, baš mi je nekako legla ta bijelina u još mrklom mraku a na sve strane se čuo cvrkut kosova. Prvi sam tren mislila da sam stvarno prolupala a onda za dokaz fotkala
Baš ste me izludili, ne sjećam se da sam prije čula cvrkut kosića kad bih po mraku bauljala na posao, ne sjećam se da su mi takve stvari mogle uljepšati dan, ma nekako mi se čini da sam živjela jedan oskačeni život prije no što ste mi počeli okretati glavu na sve strane... baš vam svima hvala!
Stvarno je ljepši dan kad počne cvrkutom ptica pa makar posle čekaš vlak 40 minuta, posklizneš se na snijegom prekrivenom ledu i napraviš špagu kao njuvježbanija balerina (dobro da to nitko nije vidio i fotkao, no neki kažu da je u zapadnom dijelu grada seizmograf zabilježio jako podrhtavanje tla), otkriješ da su ti dozvoljeni minus "zaledili" na 0,00 (netko krivo proknjižio plaće), imaš provjeru (ne)znanja putem glupog, najglupljeg testa (o rezultatu ovisi visina provizije pa tako i same plaće)... ma da ne nabrajam dalje. Što god je moglo danas krenuti loše - krenulo je, no ja na kraju dana čujem samo cvrkut kosića!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2009 u 21:36
Eto vidiš kako je to zarazno, pa zato ja svako jutro kad se "živa" probudim pomislim "kakva sreća", pa još kad mi cvrkut ptica ili sunce na prozorčiću uljepša dan, pomislim kako sam ustvari sretna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 10:55
Škripi, škripi snijeg pod nogama, ne znam koliko je celizijevaca ali je jako, jako zima, nosek mi se zalijepio... vedro i bit će i malčice sunčeka. Barem će duže biti dan pa ću nešto i napraviti.
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 14:10
Ja se isto ne sjećam da su prije ptice pjevušile cijelu godinu. Zadnjih godina ih čujem u svako doba godine i noći. Pred par dana je čak MM primjetio da žvrgolje u jedan noću. Pomislila bih da smo oboje šandrcnuli, ali nas je NPK razuvjerila. Tvoji koseki na snijegu su me podsjetili da je sad vrijeme kad bih i ja moje mogla počastiti sjemenkama i nasjeckanim orasima.

Zaista izaziva tugu pogled na uvele biljčice. Ako možeš, probaj nabaviti agril foliju, onu bijelu vrtlarsku tkaninu što izgleda kao staničevina. Moja ima trgovačko ime VRTEKS. Puno je laganija od deke, djelomično propušta svjetlost, zrak i vlagu, a između ostalog i služi tome da štiti biljke od promrznuća. Možeš probati i sa debljim prozirnim najlonom, tada moraš češće otkrivati, da se prozrači i ne upljesnivi. Držim fige!  Thumbs%20Up
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 15:20
Pa fala na savjetima, vidim da mi se asparagus drži kao zmaj, kaktusići kak vještice i još malo pa.... proljeće!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2009 u 22:53
smile96 tek sam sad pročitala o danu koji je počeo s cvrkutom kosića....svakome se dogodi nekaj takvog....(ja kad sam zadnji put "poljubila" tlo poskližnuvši se na skliskom asfaltu, odlučila sam da štikle ipak nisu za meneLOL
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 00:05
...to sa pticama je istina...i ja ih čujem po noći, iako je zima....i one prolupale?...neki dan na otoku šetala sam po makiji i maslinicima, burno vrijeme, zima, a svaki grm vrvi od različitih ptica....tko kaže da sele na jug?.....   strašno sam im išla na živce jer su bučno kvakotale, piskutale i poplašeno bježale....ko da ide Kiklop, a ne ovako "nježna"  prilika...LOL
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 20:32
Jedva sam pronašla svoj dnevnik od kada ga nisam pisala. Današnje me sunce razveselilo i kad sam ušla u dvorište i vidjela mačuhice kako su digle glavu odmah mi je bilo ljepše. Ulazim u stan MKM i ne vjerujem da vidim što vidim
Toliko sam bila jadna ovih zadnjih 15 dana da nisam ni primjetila kad je počeo pupati i tek danas, kad ga je sunčeko obasjalo u mraku hodnika,  upao mi je taj jedan, jedini cvijetak u oči.
Nekako mi je odmah bilo ljepše, čak mi ni moj i mamin kašalj nije se činio tako težak.
Nisam dugo bila tako dobre volje, malo sam išla pregledavati biljčice u mojoj sobi, nisam mogla povjerovati kad sm shvatila da su mi tri sablje, jedna sa žutim obrubom i dvije šargopirgaste jednostavno zgnjilile, zemlja potpuno suha a njih više nema i nekako su ljigavaste pri dnu.
Kala je početkom godine izbacila jedan cvijet, dugo je tako stajao na stapki neotvoren i sad isto tako sagnjilio. Nisam ga mogla politi jer je dobrih 25 sentimetara od zemlje, a i zemlja je skoro pa suha. Orhideja davno, davno odbacila cvijet, njegujem je i mazim i pazim po savjetima forumaša, samo što nije dobila ptičjeg mlijeka, nigdje ni traga nečem novom, samo se cvijetna stapka osušila, listovi ne izgledaju loše ali..Špahtlica nekakva nikakva... čuvarkuće se osušile....pa čak i kaktusići ne izgledaju baš najbolje  i među njima ima sasušenih!
Malo me to sve rastužilo a kako znam da ni ove godine ne mogu ništa promijeniti jer je pomor nastao zbog velikih razlika u temperaturi (cvijeću definitivo ne paše klasično grijanje i moj ritam zagrijavanja/pregrijavanja kuće vikendom) odlučila sam se za zadnju misao danas -
sunce se ipak probija, zar ne?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 18:56
Da, sunce se probija smile72, i dani su sve duži... Ma nije sve tak crno, bude drugih biljčica koje budu rasle kak ludeSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.