Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće oko i ispred kuće.....
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće oko i ispred kuće.....

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 226>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 11:26
Miris oleandra osjeti se do Skradnika.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 16:44
Draga Niho, koje ljepote kod tebe... Ulaz u kuću je ulaz u bajku!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 16:47
smile115Evo me opet kod tebe...
Predivno oleanderi!
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 17:25
Niho oleanderi su za 10..Ono što cvjeta bijelo,juka je baštenska..Predivna je,tako mala a već cvjeta.Ja imam 3,jedna je manja od tvoje druge dvije su otprilike kao tvoja i još ne cvjetaju..Ova tvoja je baš super sa cvjetom.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 17:52

Odavno nisam vidjela na okupu toliko lijepih oleandara.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 17:59
halo, jel ti to živiš na moru kad imaš toliko oleandera- prekrasnih naravno
a tek kale- veličanstvene

  
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 18:33

Bome Niho, kućica u cvijeću! Pa nije baš kućica ali tako je glasila jedna pjesma.

A vidiš, kako izgleda tvoje cvijeće oko kuće čovjek odmah pomisli: to je negdje na moru!Predivno!

Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 18:39
smile78  
  -- Pozdravljam vas sve i hvala vam ali da znate da uživam i da imam čime da se zabavim ponekad nemam vremena za sve poslove pa tražim pomoć ali ona je uvijek tu i podržava me u svim mojim poslovima .....ima cvijeća još već sam napisala sve počelo da cvijeta valjda od ovih kiša i kiselaste zemlje sve počelao da buja i cvijeta dok se sunce pojavi.

Wink
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 20:12
sve prekrasno
.......ali ja ne mogu više...ja sam gospodja u godinama ne mogu toliko trčati.......LOL

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 21:33
Koliko oleandera-prekrasni su!!!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 21:54
koliko krasnih oleandera imašClapClapClapSmileSmileSmile prekrasni su....
 a ovo za juku-palmuConfused me baš zanima
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 22:33
Oleandri su prekrasni!!!!! smile57
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 01:08
E zaboravila sam napisati da sam i ja dobila od moje mame juku. Dobila i Hoja od moje mame juku.
A cure možda i ima par sorti juka pa je tvoj takvih iscjepanih listova. Vidjela sam i takve. Ma bitno da raste i da cvjeta. Donje listove treba šišati i oblikovati.

Oleanderi su samo takvismile64 . Oni se još zovu čaj za svekrvu. Tako da paziš ako sina imaš.LOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 07:12
jadna ja čak dva a četiri oleanderasmile175
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 08:44
Ne znam da li si me čula ili vidjela, opet sam ti malo smile199predivnim dvorištem
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 11:08
[QUOTE=smrcko] E zaboravila sam napisati da sam i ja dobila od moje mame juku. Dobila i Hoja od moje mame juku.A cure možda i ima par sorti juka pa je tvoj takvih iscjepanih listova. Vidjela sam i takve. Ma bitno da raste i da cvjeta. Donje listove treba šišati i oblikovati.


Da smrcko u pravu si,ima ih više vrsta,ali ovim baštenskim .većinom su listovi,kao izreckani,tj.kao da imaju končiće na kraju listova.One se zovu yuca filamentosa.Ja imam 3 zelene i sve imaju te nareckane listove,ima ih šarenolisnih,ali cvijet im je isti kod svake...Evo jedan link sa net-a slike yuca baštenski.


http://images.google.ba/images?hl=hr&q=yuca+filamentosa&um=1&ie=UTF-8&ei=q8hNSoHSJo-e_AaZ1c21BQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 13:29
Baš ti hvala Alisa što si nam razjasnila ovo sa jukama. Na ovom linku su zbilja prelijepe juke, nadam se da će i moja biti takva.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 13:36
ono ti je draga moja liejpa mala jukica..moj savijet je da režeš donje listove čim dobiju pjegice odnosno naznaku da će se list sušit..a kad dobi stabalce skineš i te osušene odrezane pismoljke sa nje i dobiješ pravo stabalce bit će urednije..poslikat ću svoju da vidiiš za koju godinu kakva bi mogla biti  i tvoja ....ali tvoji oliandri su jednostavno prekrasni..zaljubljena sam u njih Heart
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 13:46
Niho kod tebe eksplozija ljepote!!!
 
Oleanderi su ti prekrasni...i ja sam ove godine posadila bijeli, ali meni se neće primiti.
 
Ruže su ti još ljepše.
Ma u biti...imaš puno cvijeća i to prekrasnog cvijeća.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 17:11
Kad sam brojala Oleandere pa nije to toliko puno 15 komada ali su poveliki -još planiram da ih nabavim---ali sad nastavljam sa novim biljkama. Hvala vam cure svima što sudjelujete u mojoj temi i dijelite sa mnom radosti moga vrtasmile79
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 226>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.