Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 43>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 08:30
... ali da odgovorim, žabe nisu štetnici nego pomagači. Ako ih ima je mnogo, onda je to pokazatelj da imaju što jesti, mesojedi su. Morena puno bi pomoglo kad bi malo detaljnije opisala koje vrtno cvijeće bi htjela sijati-saditi? (Trajnice, lukovice, dvogodišnje, jednogodišnje).



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 11:25
pa ja nisam napisala koje bi ja cvijeće sadila ili sijala nego koje je od toga Vama najdraže!A žabe se i ne bi mogle nazvati pomagačima jer su meni uništile cjelu gredicu!!!

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 19:42
Morena, meni su najdraze macuhice,volim da ih rasadim u ovo vreme jer pocinju sa cvatnjom vec sad a  cvetne su cak i  zimi cim malo proviri sunce Wink
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 21:01
Originalno poslano od člana morena morena napisao:

pa ja nisam napisala koje bi ja cvijeće sadila ili sijala nego koje je od toga Vama najdraže!A žabe se i ne bi mogle nazvati pomagačima jer su meni uništile cjelu gredicu!!!



Zabe unistavaju gredice? hahah sory ali to mi je smjesno, vjerojatno ih imam oko 50 komada u vrtu i jos ih se je brdo nakotilo ove godine po bazenima i nikad nisam vidio nikakvu stetu da su napravile (pa cak i velike krastace koje su dobri komadi). Evo ih



Primjetio sam takoder, da se drasticno smanjio broj bestija po gredicama (pogotovo skakavaca) od kad su se one doselile.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Ramona View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ramona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2011 u 09:12
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

zavisi od mjeseca ali trudim se da mi uvijek nesto cvjeta tako da sve ima svoju ljepotu kao npr [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" /> ruze , olijander, begonije,neven,bozur


bok, jesem novo tu i nje snam puno hrvatski. trba mene za moj vrt puno cvejti. zivim u hrvatska ale bilo dobro da dobijem oliander, begonije, neven i bozur. ja nijemam da mogu zamejnac. tu je moj broj mobitela molim vas jak imate cvjeti za mene bilo do dobro. 0919396778 a kad treba je tu moja adresa: Ramona Baric, podgorje ul. borovika 4 , 31433 podgorac. puno hvala i oprostite za moje loze hrvatski pismo
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2011 u 09:34
DOBRO DOŠLA RAMONA !!!smile57Radujemo se svakom novom članu.
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Ramona View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ramona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2011 u 09:53
hvala
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 07:31
Pozdrav, imam pitanje u vezi trajnica ali zimzelenih, naime otkrila sam da je jako zahvalna heuceria-koraljni zvončić (tako nekako) da li još ima bilja koje su trajnice a da ne gube listove. To mi se vidi zgodno preko zime kada dosta sve ogoli. Hvala.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 09:48
Ramona dobro došla na forumsmile73
ovdje možeš pogledati šta te zanima
http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=43
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 11:13
Ima, zimzeleno (vazdazeleno) za koje stanište, sunčano, sjenovito?
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 12:39
sjenovito, možda dopire ovisno o položaju malo sunca. Hvala na pomoći,
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 13:30
i da što bi se moglo od možda kaktusa staviti da odrezan panj visine oko 1-1,5m u vrtu. Jel ima nešto da trpi niske temperature i slično a da izgleda lijepo. Hvala
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 16:59
Izbor zimzelenog ukrasnog grmlja je velik, ovisi je li tlo kiselo, alkalično ili neutralno. Evo najpoznatijih Aucuba, Abelia, Evonymus, Gaulteria, Pernetia, Osmanthus, Nandina, Daphne, Skimmia, Pieris, Sarcoccoca. Od zeljastih trajnica osim Heuchera, Bergenia, kukurijeci, sibirske perunike, ciklame, epimedium, tiarele, heuherele, telima, od lukovičastih ozimica, visibabe i mnoge druge jer već ocvatu dok drveće prolista, zatim paprati i ukrasne trave koje podnose sjenu. Mnoge od navedenih grmova i zeljastih trajnica zastupljeni su s mnogo vrsta pa je izbor veliki.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 08:49
[QUOTE=emka] i da što bi se moglo od možda kaktusa staviti da odrezan panj visine oko 1-1,5m u vrtu. Jel ima nešto da trpi niske temperature i slično a da izgleda lijepo. Hvala[/QUOTE

Postoje kaktusi koji mogu izdržati niske temperature, ali ti je jednostavnije pokušati sa čuvarkućama, ima bezbroj vrsta. U podnožju panja možeš posaditi šarenolisni bršljan, a kao pokrivači tla dobar izbor su vinke, pahisandra, ivica (Ajuga, ima prekrasnih s tamnim lišćem), niske iglice (Geranium), mrtva kopriva (Lamiastrum).
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2011 u 07:39
Puno, puno hvala na pomoći, Baka Bea, lijep pozdrav.
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 12:47
Inače koje se vrtno cvijeće na jesen orezuje, npr. pitanje za žuti jarmen(ivančice) ptičja trava (cerastium ...) perunike su još zelene ??? Ima li pravila?
Pozdrav.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 19:19
Emka ako ti mogu pomoći u vezi perunika,ja svoje ostavim da se same posuše,a u proljeće samo počupam osušene listove i to je to.One odmah čim malo zatopli potjeraju nove listove i nemam previše brige s njima,nisu prezahtjevne.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 23:29
poz ljudi, mala pomoć: gaillardia. super biljka, u vrtu mi je glina. može par smjernica? sijati iz sjemena, kupiti korjen? želim je na vrtu pa ako moze mala pomoc


hvala:)

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 23:50
Osbourne i kod mene je glinenasto tlo,ja posijala proljetos u teglicu i presadila,eno je tako se lijepo drži,čak bolje porasla nego u kupljenoj zemlji.Možeš probati isto tako.Posij u teglice,kad porastu presadi van,mora ti uspjeti.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2011 u 10:43
Glinu obavezno prorahliti, gailardija ne voli zadrzavanje vode oko korijena. Lako se razmnozavaju iz sjemena i reznicama.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.