Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranč Vallis Aurea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranč Vallis Aurea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 37>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 12:23
Anabistrica...možda nije prva ali je definitivno najmanja koju sam ikada vidio, moraš leći na travu da ju vidiš...

Cvijetomanijak   
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 13:19
HugSretno nam se vratio!Big%20smile
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 21:02
Ranč je fantastičan, veselim se proljeću, novim slikama, kornjačama i čekam slike ponija!
klasa optimista
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 14:00
Ranč je super,poni medeni,a kornjače preslatke. Di ih držiš sad zimi???
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 21:08
Hvala vam na posijeti...

Čudno je to što na većini foruma i portala piše kako bi čančare trebale prezimljavati u terariju ili podrumu, ali moje već 10-ak godina hiberniraju vani, tj. same se ukopaju, valjda ima zemlja odgovara, a možda je to i jedan od razloga zašto nemaju mlade, a ova veća je ženka a manji je mužjak (tako je i u prirodi)...

ove godine pokušavam jaja pokušavam izlijeći u inkubatoru, ako ih uopće bude, a prijašnjih godina ih je bilo samo ništa se nije izlijegalo...

Eh, sad sam svašta napisao ali valjda će te shvatiti

Pozdrav
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 01:23
Sve smo shvatili! Samo naprijed! Držim palčeve za male čančarice. Thumbs%20Up
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 08:43
Dragi Antune ne znam gdje si nabavio kornjače i  nisam  o njima puno čitala, ali pouzdano znam da one prezimljavaju baš tako, ukopavši se u zemlju, jer kod nas u Hercegovini ima jako puno kornjača.Znam isto tako da jako dugo žive i da jaja polažu u zemlju, i kad  male kornjačice izađu iz jaja, same si nađu put ka površini zemlje.Zato mislim da je najbolje da ih pustiš da se razmnožavaju baš tako, kao što čine i u prirodi.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 10:49
Tikvić znam ja to, puno sam čitao, samo što mislim da ovdje u kontinentalnoj klimi ne bude dovoljna temperatura da bi se jaja izlegla, ili, tko zna, možda nisu spolno zreli...

Također bi jedan od problema mogao biti taj da i kad bi se male kornjače u rujnu izlegle, hladnoće bi počele prerano i vjerojatno bi smrzle....

Tako da ću ove godine pokušati s inkubatorom, pa što bude bude...

Također ove godine mislim nabaviti i jednu testudo marginata pa da bude zajedno sa čančarama...

Andina
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 12:41
Pitam zato jer smo prošlo proljeće mi našli jednu na autoputu,bilo mi je žao da ju auto pregazi i uzeli smo ju doma..... Nisam ga (mužjak je) htjela ostaviti vani jer me bilo strah da se ne smrzne,nije pokazivao znakove da bi se ukopao..... sad je u garaži u kutiji (spava LOL)...  Kad ga pnovno iznesti van i početi hraniti???
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 14:13
Iznesi ga kada temperature noću budu više od 10 stupnjeva, koliko je velik, napravi mu neko mjesto sa pijeskom vani da ti ovu godinu prezimi vani tj. ukopa se

Ali to je samo ako je veći od 10 cm, iako i moja Marta koja je 7-8 cm ove godine uspiješno hibernirala vani...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 15:58
duša moja mila..............napokon smo s e vratili skupa............sretno ANTUN...opet čemo s emalo više družiti
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 16:41
A niho....



družit će mo se naravno...

Idem baš malo vidjeti tvoje slike, što si objavljivala dok me nije bilo...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 16:54
Evo jedan novi izvještaj...
Počet ćemo s akvarijem u kojem su diskusi i neke novoposađene biljke koje još trebaju narasti...





Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 16:57
Pa onda nekoliko panoramskih slika ranča...











Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 16:58
Pa konj...





Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 16:59
Ovce...



Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 17:01
Pa redom :

Nikli šarani (žuto smeđi, nešto kao Pickwick )



Visibaba, ona ista od nekidan, još se nije otvorila...

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 17:03
I nešto za kraj....

vjerojatno se sjećate popularnog "Blata na ranču"...

E pa tu je nova verzija :

Led na ranču



Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 21:46
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

... Nikli šarani ...

Ok, znam da je tipfeler, al je predobro ... nasmijalo me do suza!LOL
Konjić ti je predivan! Tako bih ga rado podragala!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 22:32
Thumbs%20Up
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.