Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 05:08








Hvala Zeljka i Anci.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 10:29
Fuksija, prekrasni su ti hibiskusi, već sam se pitala što je, što te nema sa ovakvom ljepotom
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 11:31
Hvala ti Pcelice!
Evo me opet sam tu s vama. Bit ce jos mnogo lijepih slikica.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Rumko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rumko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 11:49
Originalno poslano od člana sonja50 sonja50 napisao:


Vanjski su i  Hibiscus coccineus (Nina trenutno ima crvenog, "Texas star") i Hibiscus moscheutos (trenutno raspoloživ je bijeli sa crvenim okom), i ja isam ti ih  toplo preporučila. H. coccineus ima manji cvijet a H. moscheutos orgomni, poput plitkog tanjura.
....
Zbog samog načina rasta, oni su isključivo grmovi. Podnose temperature i do -25 C.

Nina ti nadopuni :-)


Hvala što si mi ponovila da utvrdim gradivo :D Zbunilo me što na stranicama piše i o podnošenju hladnoće i slično pa sam pomislila da su i to syracius Embarrassed

Znači ne mogu imati zimi vanjski rascvjetani hibiskus? Uh, a ja se nadala crvenilu za božić, ha ništa, krećem u potragu i za unutarnjim LOL
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 13:59
fuksija za raznolikost! ja imam sam jednog crvenog koji je star skoro 20 godina, posve ga prikratim ujesen kad ga unesem u kuću, ali treba ga presađivati svake dvije godine inače neće cvasti, jer mu se korjen previše proširi po posudi
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2010 u 14:41

Fuksija, Clap Clap
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 13:30








Hvala Mari i Sonja!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 13:32
Jooj draga napokon tvoje slikice...odmah mi je srce stalo od ljepote onog narančastog hibija..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 13:58
Ja prije nisam ni znala da ih ima toliko vrsta i boja, ovaj sam slikala ispred hotela, baš mi se učinio nekako poseban

život je more
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2010 u 20:12
I je nešto posebanClap
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2010 u 10:52














Hvala Stefkaja!

Lantana, ovaj hibi sto si stavila sliku je prekrasan. Kod mene jako tesko prezimi. Imala sam ga 2 godine i ovu zimu nije prezimio.
Trazim ga svuda po plantazama, ali ga ove godine nema u prodaji. Cak sam isla u 3 grada da ga pronadjem, ali ga nema, nazalost.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2010 u 23:40








pozdrav iz Norveske
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 10:39
fuksija, divni su!Heart
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 11:33
Fuksija, zaista raskošno, koje boje, predivno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 14:43
fuksija napokon sličice tvojih ljepotana. Baš kad pomislim ovaj mi je "naj", ugledam sliku sljedećeg i ne mogu se odlučiti kojemu da dam taj epitet. Zaključak, svi su mi "naj".Tongue
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 15:24
Ja sam tek neki dan shvatila kako su to lijepe biljčice i danas mi je moja draga mama odmah kupila novog ljubimca!
Sad čitam da vidim kako bi nam oboma život bio lijep. Ne znam da li da ga odmah presadim ili da ga ostavim u kupovnom lončiću? I kada mogu početi s prihranjivanjem?
Evo mog novog ljubimca tek se počeo otvarati, još nismo smislili ime

Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 23:30
Predivni su u svim bojama smile213.
Kakvi su mu uvjeti potrebni i da li je težak za uzgajanje?
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2010 u 07:26


evo malo i mojih sličica
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2010 u 08:55
prekrasni su   

lili, pročitaj upute o uzgoju hibiskusa od Nine...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2010 u 09:42
Moj dragi se rasvjetao!!! Joj što ga volim.... Saznali smo da se zove June's Joy, stvarno je joy!!
Samo jutros me zabrinulo neka sitna paučina mi se pojavila, ne znam je li to taj pauk ili nešto? Please help!

Evo ga i rascvjetanog



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.