Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u Norveskoj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u Norveskoj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 53>
Korisnik
Poruka
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 21:59
Sve je lijepo,i trava i cvijeće i voće...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 22:00
.....moram priznati da Tvoj vrt izgleda kao da imaš 3000 m2....i mislim da govorim u ime svih posjetitelja. Uvijek nas iznenadiš bezprijekornošću.
Oprosti što sam se tako našalio.....
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 07:31

Dio vrta

Gljive, koje su izrasle nakon svakodnevnih kisa.

Trajnica


Dio vrta


Fuksija

Dalije

Trajnice

Muskatli od pelcera, unisteni od leda.

Razlicak

Ladolez

Dragi moji hvala vam svima na posjeti.
Hvala; OTOK, Baka, Bromelija, Athena, Lilly, Smrcko, Bergenia, Hana, Domingo i Stefice.

Draga Baka, pitas me da li ima jos u kucici ,ima jos dosta delicija, nema u kucici, ali ima na skrovitom mjestu.
Inace, opet ce biti puna kucica, ali na zimu.

Domingo, jedna mala ispravka, ja sam u Norveskoj, ne u Svedskoj.

Hana, slikat cu posebno vrtni hibi i egzote, preko vikenda, buduci da ima jako puno toga.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 07:56
Zaista, koliko vremena ti provedeš u vrtu, mislim radeći?
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 08:49
Dobro jutro, fuksija!
Kako sam još uvijek na godišnjem, pa imam malo više vremena sjediti pred kompom, sinoć sam odlučila posjetiti tvoj vrt u Norveškoj. Krenula sam odostraga, od poslijednje stranice!!!  Ostala sam toliko frapirana tvojim vrtom da sam jutros ponovo u tvom vrtu, već gotovo sat vremena, ali ovaj puta od početka, od 1. stranice.
Prvo, razbijene su sve moje predrasude po kojima je Norveška zemlja borova i lišajeva, jer ništa drugo ne može uspjevati zbog surove klime. Drugo, zaprepastio me broj vrsta koje u tvom vrtu rastu: koliko različitog drveća, grmlja, trajnica i ljetnica...smile39.
Kao treće i najvažnije, svaki pedalj vašeg vrta odiše nevjerojatnom maljivošću, ljubavlju prema biljkama i maštovitim kombiniranjem.

Kao i mnogima, bio mi je veliki užitak šetati tvojim vrtom ovako virtualno, a sigurna sam da je vaš užitak življenja u takvom vrtu još i veći.


Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 09:19
Predivno...sve sređeno ,uređeno ,procvjetano...
Crna kala izgleda savršeno ,a tek ljiljani,pušnica,fuksija ,drveće...
 
smile120
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 20:29
Vrt je prekrasan! I osvježavajući (za promjenu smile46)
Svaki put se oduševim kad prošetam tvojim vrtom.smile120
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 21:23
ona plava trajnica je scabiosa ak se ne varam....možeš mi reći koliki joj je promjer cvijeta?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 22:15
Teško je Fuksija u jednoj rečenici izraziti svoje mišljenje o tvom vrtu, cvijeću, jer je zaista sve smile120
život je more
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 07:35

Garaza, kajak za pecanje i karanfili turski ispod, koji vec prolaze.

Dio vrta

Cvijet tikvica, koje ne vjerujem da ce stici.

Cvijet tikvica ukrasnih.

Kucica u cvijecu

Muskatli, ovdje se moze vidjeti posljedica svakodnevnih kisa, zemlja je sva pozelenila od vlage.

Kucica u cvijecu

Bambus

Dio vrta

Caragana je dobila novu jesensku frizuru.

Dio vrta, orezani su neki grmovi i drveca.

Jasmin i weigela, takodjer orezani, jer jesen je vec tu.

Hvala mnogo Athena, Perla, Zeljka23, Kamilica, Hana i Lantana na posjeti i lijepim komentarima.

Hana onaj cvijet ima promjer otprilike 5 cm.
Athena, pitas me koliko vremena provodim u vrt; svaki dan sam u vrtu i napravim ponesto, pa onda nikada nema puno posla, kada se to rasporedi svakodnevno.

Perla, bas mi je drago da si razbila svoje predrasude o Norveskoj.
Ija sam mislila kao i ti dok se nisam uvjerila i sama u to.

Svima veliki pozdrav iz kisne Norveske.
Jucer navecer je opet bilo nevrijeme, ponovo led.
Ja se stalno borim sa vremenskim nepogodama. Ova godina je posebno losa.
Nadam se da ce nagodinu biti bolje i vise sunca.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 12:00
Da, to je vrt za uživanje i opuštanje!
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 13:11

Dio vrta i pogled na kuce iz susjedstva.

Dio vrta

Jos jedan pogled na okolinu.

Viseci muskatli, koji se zove fuksija muskatli.

Athena, hvala mnogo na posjeti.
Da nije bilo tolikih kisa i leda, vrt bi izgledao puno ljepse.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 17:29
smile120
Ponestaje mi riječi hvale...
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2009 u 17:44
ja sam zeno odusevljena tvojim vrtom....smile93  odusevilo me sve...dalije,kana fantasticno....koliko dugo ti je trebalo da sredis takav vrt?
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 13:05

Roza brugmansija, ne izgleda bas sjejno, jer ih je led 3 puta do sada unistio.

Brugmansija.

Kala, lijepo osvjezena kisom.

Kala

Syriacus, vrtni hibiscus, ovo je oziljena reznica od prosle godine.

Syriacus

Hvala mnogo Zeljka23 i Maslacak7 na posjeti i lijepim rijecima.
Maslacak7, kupili smo kucu prije 7 godina i svake godine kupimo ponesta.
Mada smo prve godine kupili vecinu stabala i ukrasnih grmova.
Svima puno
Evo, Hana, pocela sam malo sa egzotama, a sutra cu ih slikati sve, ako ne bude kise.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 13:09
hvala draga
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 13:11
Predivno Fuksija.Svaka ti čast na ovoj oazi.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 12:49
gledalasam vrtove, i bas kad sam listala tvoj dosao mi dragi i kaze napravi i ti nama takav vrtsmile161....moram malo prelistati sve ponovo da imam nazive,posto sam totalni laik....al imas stvarno krasan vrt...
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 16:22
Na tvom se cvijeću uopče ne primjeti loše vrijeme koje ga "pogađa" jer je PREDIVNO.
Stvarno,svaka čast,možeš biti ponosna na ovakvu okučnicu i cvijeće,a ova tvoja zelena trava mi oduzima dah. Milina.
Da li ju često kosiš i sa kakvom kosilicom ?
Predivna je
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2009 u 18:28
Evo danas, blagdan Velike Gospe, kod nas još uvijek jako vruće, a ja šečem tvojim vrtom.Baš je interesantno, kako je netko napisao, nemoguće je (nama) odrediti godišnje doba, jer već opada lišće a cvate cvijeće koje kod nas ocvalo u proljeće.... dozrele su višnje, a šljive još zelene a vi već orezujete grmove i drveće , priprema za zimu.
Iako sve barem mjesec dana kasnije dolazi nego kod nas, sve cvijeće ti je lijepo procvalo i mislim da za kratki period daje maksimum svoje raskoši i ljepote.
A tek trava Z zelena.... da ja tako poslikam dio dvorišta vidjela bi u travnjaku puno otoka sparušene trave.....
U kamenjaru se vidi zemlja, čini mi se da je jako pjeskovita.... jel svugdje takva zemlja?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 53>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.