Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ručni radovi i Izrada nakita
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Primavera galerija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Primavera galerija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 44>
Korisnik
Poruka
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 11:16

Slažem se s tobom draga Kami... fascinantno je što su od davnina stvarali japanski i kineski umjetnici, a mnogi od njih nisu niti smatrani umjetnicima, jednostavno su živjeli i stvarali u potpuno drukčijem mentalnom sklopu od našeg zapadnjačkog... Kokeshi lutkica ima u svim veličinama i oblicima, najviše se ipak izradjuju od drveta i onda oslikavaju, a kako ja baš nisam vješta sa slikanjem, ovo je bio jedini način da ih napravim, a morala sam... tak su mi slatke i dobro mi je došao taj orijentalni swap da krenem...

...da, da, vidjela sam da su nam rodjendani blizu, barem datumski, iako ti treba sitnih 30-tak godinica da me stigneš... još kad bi te bar mogla pričekati  LOLLOLLOL ...morat ćemo ipak nešto iskemijati smile61
 
...ovo zadnje baš ne kužim... znam o povijesti fima dosta, znam da je ime dobio iz početnih slova Njemice Fifi Rehbinder, točnije od njenog imena i riječi mozaik, jer je ona tu smjesu koju je smislila za izradu glava lutkicama nazvala "Fifi Mosaik" još dalekih 30-tih godina prošlog stoljeća, a Eberhard Faber, današnji proizvodjač fima kupio je formulu od nje 1964. godine i smjesu nazvao kratko Fimo...  No, postala je planetarna popularna tek kad je došla u ruke Amerikancima, točnije jedna obitelj emigranata iz Njemačke dobila je par paketića kao Božićni poklon od bake koja je ostala u Njemačkoj, tamo negdje 70-tih godina prošlog stoljeća, počeli su se igrati i izradjivati raznorazne oblike... i Amerikanci, praktični kakvi jesu i znatiželjni, odmah su pokazali interes za novi medij i 1975. godine počeo je i službeni uvoz fima u SAD... Ostalo je povijest, a ovo sa Sofijom i gumenim potplatima stvarno ne znam, ajd' me prosvijetli, i naravno sve nas koji se zanimamo za taj fenomenalni medij za izražavanje smile138 
 
...hvala ti puno na komplimentima za moju kokeshicu Thank%20You
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 11:47
Sad si mi još dodatno dopunila priču o nastanku fima koju sam pročitala u jednoj slatkoj knjižici jedne tete koja divno modelira s fimo masom...
Na ovu pričicu ću dodati da je Fifi zapravo nadimak Sofije Rehbinder, a do fimo mase je došla tako da je htjela novu masu za svoje mozaike
pa je navodno skužila da se vrsta gume na potplatima njenim cipela pri većim temperaturama mijenja.
Onda joj je dodavala druge materijale dok nije otkrila formulu koja joj je odgovarala za modeliranje Wink

Datumi rođendana su nam blizu, ali duhom su nam rođendani još bliže Embarrassed
Rođendanski swap ćemo nabaciti u svakom slučaju Approve
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 22:05
smile42 ...pa da, mogla sam i skontati da je Fifi zapravo skraćenica ili nadimak nekog "normalnog" imena, naročito za ono vrijeme... ali ovo za njezine cipele i potplate stvarno nigdje nisam pročitala, tako da ti zahvaljujem na tom podatku Thumbs%20Up volim znati sve kaj je vezano uz fimo
 
...rođendanski swap smatraj dogovorenim, može me spriječiti jedino bolest, a to ćemo se potruditi da izbjegnemo
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 00:09
Ma gle ti to.... One dogovaraju rođendanski swap bez mene. I ja sam po rođendanu blizu WinkLOLLOL
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 00:55
...pače... meni si jaaaaako blizu... a mislim da bi tu mogle upasti i Rosa2, Frida, Mnataša, Monna, Maslačak Wink ... bio bi to lijepi račje-lavlji swap LOLLOLLOL 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 08:02
Može, umjesto ljetnog swapa ćemo imati rođendanski rakovsko-lavovski swap ilitiga račje-lavlji LOL
Slavljenice međusobno razmjenjuju poklone, a ostali daruju slavljenice (moš mislit da bu to prošlo) LOL
Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 11:21

Eeeee to bi bio štos LOLLOLLOL 

Na vrh
miki View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 22:25

Vidio sam Kokeshi lutkicu. Super je! Puno mi se sviđa Smile

Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 23:18
...drage moje buduće partnerice u swapu, to bi stvarnio bio štos... ali tko zna, sve je moguće Wink
 
...dragi Miki, puno ti hvala, baš mi je  drago da ti se sviđa lutkica Thank%20You
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 23:30
vidim da me netko spominje...meni je ideja za rođendanski swap odlična...sam me zovite...nisam baš pri kompu ovih dana al budem uskoro...pusa majstorice...smile78
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 17:13
Pa ovo ti je super!  Ti zbilja imaš zlatne ruke.

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 18:54

Gledam često bez komentara, ali sam sad otvorila slideshaw tvog nakita.

Prekrasno. Baš sam "pasla" oči!ClapClapClap

Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 12:12
dođoh, vidjeh,...ne znam gdje sam, tko sam, kamo idem i odakle dolazim....zabezeknuta sam tvojim radovima...pregledala evo cijelu galeriju..zamantalo mi se ženoooo, morat ću još jednom al polako...ne znam šta bi rekla osim, možda,
Na vrh
Biljana 59 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Biljana 59 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 16:31
Nisam ni znala za ovu tvoju galeriju, sad sam je prvi put pogledala i ostala bez rijeci, tako si svestrana, originalna, kreativna, prava umjetnica smile211smile211smile211smile120
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 17:41
Embarrassed ...joooj, drage moje žemskice, nema me pošteno par dana, nego samo u letu i na brzinu, kad ovoliko predivnih komentara i toplih riječi... hvala vam, hvala vam puno i od srca, sretna sam što vam se svidjaju moji radovi, nadam se da će tako biti i nadalje... Maslačkice Thank%20You...Cimicifuga draga, mislim da su tvoje ruke isto itekako zlatne Thank%20You ...draga naša Baka Thank%20You...sram me je, ali jednostavno ne stignem pošteno ažurirati svoju web stranicu, nadam se ipak da se neki uvid u ono što radim može dobiti...
...hihihi, draga Maredelmare, baš si me razveselila svojim komentarom i hvala ti puno Thank%20You ...draga Biljana59, ovo je ipak poprilično veliki forum, ni sama još nisam stigla u sve kutke koje bi htjela pogledati...hvala ti od srca na tako velikom komplimentu Thank%20You
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 23:58
...drage moje, večeras malo naušnica i jedan prsten... najprije nekoliko verzija istog motiva, zapravo sve su vrlo slične... radi se o jednoj narudžbi mladog studenta koji svoju dragu nanjihovu godišnjicu želi obradovati naušnicama koje su joj se jako svidjele na nekoj od zilijun web stranica koje nude nakit... iako doista ne volim raditi replike tudjih radova, ovo su ipak industrijske naušnice i dečko je baš jako htio tako nešto pa sam popustila... makar nisam posve zadovoljna rezultatom, teško je rukom postići perfekciju kakvu ima stroj, no ipak se nadam da će jedna od verzija ipak biti dovoljno dobra za njegovu dragu...ako ne... ima još mačkoljubilica, netko će ih već udomiti Wink
 
...naušnice Crne mace br. 1, ravne...
 
 
...naušnice Crne mace br. 2, lagano zaobljene, kao da se izvijaju...
 
 
...naušnice Crne mace br. 3, isto zaobljene ali po duljini, to je nekakva moja varijacija na temu...
 
 
...naušnice Crne mace br. 4, takodjer zaobljene, po mom mišljenju najbolja realizacija...
 
 
...i na kraju, iste mace br. 5, potpuno ravne
 
 
 
...i još jedan jednostavan set, prsten i naušnice takodjer radjeni iz crne polimerne gline uz upotrebu prijenosne folije u crvenoj boji, utisnut ornament pomoću gumenog pečata i zatim "obrijan" da se dobije ovakav konačni rezultat...
 
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 08:07
uh, ovo me je oborilo s mogu! Komplet prstena i naušnica je prekrasan, ali mace......u toliko varijacija.....joooooj, ma sve su prepreprekrasne! Sigurno će biti udomljene!
ANĐELKA
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 09:06
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 10:46
smile39obožavam ove mačke!!!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 14:11
miiiijauuuuu! nisam veliki obozavatelj maca al kad ih prima radi.... to je stvarno posebno. meni se od sveg najviše sviđa ovaj crno-crveni komplet smile94
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 44>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.