Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 23:49
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 23:50
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 23:56
Heba je famozna. A hortenzije ... jedva čekam da ih raširim po dvorištu ... i da mi noćurak naraste kao tvoj. Baš je lijep!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 01:19
Joj da te hortenzije me ubiše, baš su lijepe. I pitam se večeras koliko vode trebaš da zaliješ toliki vrt i da je tako zelen?Shocked
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 14:46
Puno sam slikala ovih dana pa da i vi malo vidite
 
Georgine- ove sam kupila već rastuće u vazi i jedine takve koje na nešto liče, a one skroz mini,mini ili mi ne cvatu ili mi ih požderu škarice Confused
 
 
Ovdje sam posadila u kut ispod zidića loniceru od Duda-Lave, odmah iznad će druge godine biti željezni luk po kojemu će se penjati, sa druge strane ću još jednu posaditi od Niho ili od Lantane. Imam i mjesto iza kuće gdje jednu planiram da plete po žičanij ogradi.
Ispred lonicere su dvije biljke isto od Dude ali nikako da odgonetnem koje su, nekako mi liče na ostiće, Duda odgonetni .....
 
Ovo su kraljevski ljiljani ili lilium regale, daleko sada najljepši ukras u vrtu, imamo ih jako puno godina, tata ih je davno, davno donesao sa sajma u Trieste. Ovdje još nisu svi rascvateni ali danas su kompletno pa slika sljedi ovih dana.
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 14:50
Nadam se da će i Niho vidjeti ovu prvu sliku od ljiljana jer se tamo gore u desnom kutu među kaktusima vidi i Pedro, njena velika ljubav..... smile92
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 14:53
Panoramik pred kućom.....
 
 
vidi se i dio povrtnjaka, mlada salata i presađena za glavatice
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 15:11
Gledam ti sada zadnju sliku povrtnjaka i prvo mi u oči padne sva ta urednost, kao ste to izveli da niti jedne mane ne mogu naći. Morat ću ti doći na obukusmile63

Ljiljani su prekrasni. Dobila sam i ja moje prve ljiljane od naše Hoje. Rekla sam Hoji " Ili mi daj ljiljane ili " . Od ljiljana se pravi ljekovito ulje za opekline.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 15:24
Ovo je šterna, tu mi sjedimo popodne i kafetarimo a ispod je puna vode samo za zalijevanje, nije zidana nego ne prirodna u živom kamenu. Ne znam koliko drži kubika ali je dosta velika, cjelo ljeto non-stop zalijevamo i još ostane vode. U vodu odozgora bacimo pumpu koja je pričvršćena na gumu za zalijevanje ukopčamo u struju i onda ili punimo bačve kojih imam nekoliko raspoređenih po vrtu - da mi bude za svakodnevno ili svako toliko dobro zalijem gumom da ne moram tegliti zalevalnike.
 
 
Lana će sigurno prepoznati ovu zelenu vazicu koja mi krasi vrtni stolić
 
 
Malo sam slikala sa svih strana
 
 
Tu mi je i oleandar u vazi i posadila sam u njega kamenjarke od Dude dok se ne stabiliziraju
 
Evo ga i otvor za vodu - trumba
 
 
Ovu viseću vazu sa nekim puzavcem mi je poklonio Valter- veliki zaljubljenik u cvjeće. Neki dan smo ja i sestra od njega donesle puno cvijeća i kaktusa, baš je super, voli cvijeće i ima zeleni prst.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 15:29
A da zaboravila sam vam reć, ako dođete sjedit na šternu pod brajdu od malvazije javite mi da vam stavim kušine, da vas ritica ne žulja Wink, tu sam ih maknula jer se je spremala kiša
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 15:29
Jako lijepa terasa. I priroda vam je naklonjena ,  imate svoju vodu.Clap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 15:43
Da završim za danas sa slikama. Za kraj naravno Panoramik.
Ovo je pogled sa šterne.
Krov koji se vidi tu naprijed je od pčelinjaka.
Tamo daljese vidi ružičnjak uz koji je jedna grota, druga grota sa kamenjarom, ispod dugog zida se vidi kompostište, lijevo su dvije jabuke, ravno kod kamenjara je jedna velika trešnja lovranka a druga je desno. Ispod nje je moja Nina na skaleru i bere trešnje.
U vrtu gdje je Nina rastegnula skaler je posađen niski fažol (mošnjice) i visoki na kolčići. Tu imam i 4 starinska georgina roza-špina (sad još ne cvatu).
Vide se i stari crijepovi naslagani ispod dva ogromna bora. S njima ćemo prekriti pčelinjak -baciti ćemo ove grozne bijele valovite ploče.
 
 
I to je to.
Ninino branje trešanja je završilo ovako
 
 
A sad je već marmelada u teglama u konobi - mljac....... Tongue
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 15:52
 

 
 




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 15:53
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Gledam ti sada zadnju sliku povrtnjaka i prvo mi u oči padne sva ta urednost, kao ste to izveli da niti jedne mane ne mogu naći. Morat ću ti doći na obukusmile63

Ljiljani su prekrasni. Dobila sam i ja moje prve ljiljane od naše Hoje. Rekla sam Hoji " Ili mi daj ljiljane ili " . Od ljiljana se pravi ljekovito ulje za opekline.Wink
 
Šmrcko ti si moj redoviti šetač, morat će rječke curke doć do mene na kafe na šternu.
Obuku za urednost ti provodi moj tata, tko ne sadi ko po špagu i planski taj vozi van iz vrta. Ja bi ti svako malo pa pofušarila ili nešto posadila kad on ne gleda. Ma nema šanse, da vidiš kako se brzo nacrta i odmah počinje: malo ljevo, malo desno, veći razmak......, jedino se u cvijeće ne mješa, ali povrće to mora biti ko u vojsci Wink. Veličinu gredice određuje sa dužinom grablji ili motičice, nema da bude jedan kraj duži a drugi kraći. Stazicu između gredica napravi tako da utaba nogama, jedna uz drugu, tako da sve stazice imaju istu širinu, nema fušarenja..... Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 15:56
I ja već plačem, gotove su, još ih je ostalo samo po vrhu gdje se nemože brati, neka se i ptice poslade......Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 15:58
Tvoj tata je moj idolsmile211

Jedva čekam tu kavicu i da vidim to carstvo.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 16:00
koja divota smile71 jesu li ono kraljevski ljiljani?
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 17:18
U ovo toplo popodne tvoje slikice su mi dobro došle.
Kažeš da se kod eteb sprema kiša, a kod nas pakleno sparno............dišemo na škrge!
Ove tvoje slikice su smile227. Pohvala kraljevskom ljljanu (vidim da mu nisu dali ime bez veze) A tvoja oaza mira i hladovine me oduševljava, ispod one ruze mora biti ugodno po ljeti! Lijpo si to i biljčicama uredila! Panorama ti je fanjska!
Samo molim da kad budeš pozivala riječku ekipu proširiš to malo na šire, da i mi susjedi moremo doć!Wink
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 08:50
smile57Predivna terasa ,predivna šternja ,predivno cvijeće...Sve je predivno!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 09:55
KOrijenko-------Korijenkooooooooooooo-šta mi to radiš ---ovo je previše--------eto menesmile115
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.