Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 43>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 20:16
Samo da vas izvjestim kako uživam hodati po vrtu prekrivenim sjenom. Čiste šlape i zidovi.
Jučer sam, iako nije bio dan za te poslove, morala posaditi blitvu jer su mi sadnice u kontejnerićima venule.
Nemam problem sa miševima, ali su mi opet mačke iz susjedstva iskopale dvije "kućice" čim su osjetile da se negdje pokazala zemlja. Sad sam nasred sijena ostavila stare gradele za sušenje robe. Krasan prizor LOL.
Eto sad nemam problem sa miševima, ali imam sa mačkama.
 
Danas sam posadila i tikvice. Mjesto odmah uz krumpir kojeg je svakim danom sve više vani. Htjela sam još jednu tikvicu umetnuti van reda i kad sam odgrnula imala sam što vidjeti:
Dvije veeeelike klice koje još nisu niti izvirile, a oko njih desetak malih "perlca" zametnutog krumpira. Voljela bih kada bi barem toliko bilo oko onih kojima je cima već vani.
Ako je to predznak mogla bi biti dobra berba. Wink
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 20:24
Hoya, želim ti puno velikog i finog krumpira.

Nego, reci mi koji si otrov stavljala za miševe. Vidjela sam jednog kad je protrčao i sad najradije ne bi ni izlazila van.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 20:47
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Hoya, želim ti puno velikog i finog krumpira.

Nego, reci mi koji si otrov stavljala za miševe. Vidjela sam jednog kad je protrčao i sad najradije ne bi ni izlazila van.


Ajde Otočiću, tko se boji miša još ... LOL

Imaš zatrovanu pšenicu, ovo je za voluharice i miševe.

Za fine gradske miševe imaju briketići, ili od komunalnog mamci.

Možeš pokušati i ljepak, staviš na njega uprženu slaninuSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 20:57
Znam kako ih se u kući najlakše ulovi - na ljepilo, a kao mamac staviš taj  briketić - ozbiljno, odmah se ulove.

Mislila sam da ima možda nešto drugo za van osim toga i pšenice
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 20:57
Originalno poslano od člana osbourne osbourne napisao:

što mislite o stelji od pumskog lišća i sitnih grana? da li će zakiseliti tlo i kako to prepoznati?



Stelja od lišća paše pomidorima i krumpiru, jer oni vole malo kiselije tlo.
Ako koristiš plodored onda bi tu kiselost biljke trebale izregulirati.
Možda bi najbolje bilo godinu prije staviti lišće gdje dođe krumpir i pomidor. Nakon pomidora i krumpira ide kapula te se na zemlju dodaje vapno.

KRUG ROTACIJE IZGLEDA OVAKO

kapula+ vapno #slijede ga mahunarke # pa kupusnjače i blitva # te korjenasto, krumpir, pomidor , paprika



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 20:58
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:


Mislila sam da ima možda nešto drugo za van osim toga i pšenice


Jedino da mu kolačiće napravišLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 21:07
Smrčko ispeći ću im  smile140
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 21:20
E baš su mi za ručak bile punjene palačinkeTongue

Sve može, samo nemoj kao MM " Hajmo ga odlijepiti sa ljepila i pustiti". I još mi ga prinosi pokazati
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 07:38

Osim što moram dosta plijeviti, u mojem mini vrteku već imam prve rotkvice, lijepo raste špinat, mrkva i krasuljica. Najgore mi je niknuo luk vlasac - gotovo ga nema. Moram presaditi i nešto salate, pa kasnije dolazi paprika.

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 11:21
Originalno poslano od člana osbourne osbourne napisao:

što mislite o stelji od pumskog lišća i sitnih grana? da li će zakiseliti tlo i kako to prepoznati?


zavisi kakav ti je sastav tla, vidjeti će ti se na lišću da li fali kalcija i po napretku bilja. Možda da po malču baciš malo vapna
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 13:12
hvala. dajte samo kad uljepite miša ubijte ga nečim po glavi jer mi je najgore kad ga se živog baci u smeće...

Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 13:00
Anaide, što se tiče vlasca moje iskustvo je takvo da je on prve godine dosta onako nježan, puno tankih vlati. A kako je on trajnica, druge godine se pokaže u punoj ljepoti.
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 07:42

Primorka, sad sam na to mjesto posadila i običan luk, jer zaista mi izgleda nije niknulo više od desetak vlati vlasca u cijelom redu Smile 

Inače već par dana papamo finu rotkvicu iz vrta, presadila sam salatu, i korabicu, opljevila povrtnjak  i čak posadila par paprika (samo dvije,tri jer je još prerano, to je više za probu). Mrkva i krasuljica rastu super, špinat također.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 22:27
drago mi je, dobro gnojivo (prihrana) je da potopiš koprivu i pustiš da se u smrdi...a ako je močiš jedan dan, dobiješ dobar insekticid (lisne uši itd).
ja sam taj tekući gnoj radio da bi rukohvat pokošene trave samo zaronio u kantu i pustioo 5, 6 dana poklopljeno da ne isparava previše. kako fino smrdi kasnije:D

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 08:28
....mocila  sam  koprivu  prije  2  god  a  ove  zakasnila   -  vec  cvjeta....
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 09:08
Naravno da sam napravila koprivino gnojivo. I stolisnikovo i maslačkovo, a imam i prirodno pileće gnojivo Smile
Manči, da ne smrrrrrdi tak jako, poslala bih ti ja na otok koprivino gnojivo Smile . Kod nas je još daleko od cvatnje, tako da ju ja još uvijek mogu brati.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 17:19
zasto ne moze kad cvate?

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 21:46
....   nedje  sam  procitala  prije  cvatnje....a  bice  cvijet  pokupi  ono  sto  je  korisno  iako  mi  to  nije   bas  jasno....


...Anaida,  kako  se  pravi  maslackovo?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 21:53
....ovo  je  nasa  "rovovska  poljoprivreda".....ljetno  povrce  ide  u  kanale  da  se  prikuplja   vlaga... malcirano  sa  polurazgradjenim  sumskim  humusom-liscem...
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 00:37
super mislim da ćete morati dodati još stelje kad biljke ojačaju :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.