Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 325326327328329 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 19:45
Može još jedno pitanje? Embarrassed

Kada da im skinem foliju? Sad su se dva skroz podigla, dva tek izlaze iz ljušture, a zadnji je tek napuknuo... Kad trebam maknuti foliju da im ne bude previše vlage?

Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 21:24
Cupsice, ova dva koji su se podigli svakako bi trebali van, ali na toplo, jer bi se pod folijom mogli upljesniviti (vjeruj mi, isprobala sam Wink).
Bojim se i reći ti, ali onaj malecki na prvoj slici lijevo - čini mi se da je albino. Ja sam do sada imala tri puta takav slučaj - ni jedan mi nije dugo poživio. Daj Bože da griješim.
Onaj pp sam ti ja poslala. Javi mi se na mail.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 21:37
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Cupsice, ova dva koji su se podigli svakako bi trebali van, ali na toplo, jer bi se pod folijom mogli upljesniviti (vjeruj mi, isprobala sam Wink).
Bojim se i reći ti, ali onaj malecki na prvoj slici lijevo - čini mi se da je albino. Ja sam do sada imala tri puta takav slučaj - ni jedan mi nije dugo poživio. Daj Bože da griješim.
Onaj pp sam ti ja poslala. Javi mi se na mail.


Smile
Nije albino, sad se uspravio i lijepo pozelenio Big smile
Sutra onda tu dvojicu vadim van Smile

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 22:30
Wolfsbane, Pinus hvala na savjetu. Ne diram ga i pomalo zalijevam. Valjda bude ok. 
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 22:30
Super! Držim palčeve da ti bebači budu lijepi i debeli!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 02:10
@Pinus, ovo je definitivno arabicum!
26. 9. 2013
I na sam dodir lista arabicum je sasvim drugačiji od obesuma, list mu je baršunast Wink
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 02:12
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Tnx W ! Objesit ću ga negdje na štrik kao Tajlanđani i nek se suši.
Premaži ranu medom i ostavi ga na sušenju dok rez potpuno ne zasuši, kasnije u sasvim suh supstrat.
Sretno!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 08:16
Bebolina, namazala sam ga medom čim sam ga odrezala, sad neka se suši. Bit će mi jako teško procijeniti koliko ga zalijevati kad ga ponovo posadim, da vode bude dovoljno, a ne previše.
Pa i kod ostalih adeniuma imam isti problem ovih dana, iako je bilo dosta sunca, to više nije ljeto kakvo je bilo. Tu sam ih i zeznula, dakle nema više puno ni često vode. 
Baš ih promatram ovih dana: neki su odbacili po nekoliko listova, neki su stali pa stoje, a neki su nastavili sa rastom, doduše puno sporije, ali ipak....

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 10:51
Glikica, u potpunosti se slažem s tobom u vezi zalijevanja. Treba ih sada rijeđe i u manjim količinama vode.
Koliko se sjećam rasprave od prošle zime ostaviti da se supstant potpuno osuši i tek onda malo zaliti. Mislim, ako se dobro sjećam da je Wolfsbane il netko pisao, da im se tad caudex deblja il da ne dođe do truljenja il tako nešto, bilo je riječi o tome.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 15:47
nisam ja sigurno, ja ih zalijevam potapanjem preko zime :D i manje vise radim sve suprotno od nekih tu savjeta.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 17:32
Daj mi reci onda W, u čemu ti svoje potapaš ? U kadi ? I opet ti svi ne stanu, mislim, koliko ih imaš !

Šalu na stranu, potapanje je puno bolje nego zalijevanje, jer na taj način supstrat popije koliko mu treba, ne više od toga. Pitanje: kako odrediti koliko dugo držati biljku potopljenom ? Treba li ju nakon toga ocijediti ? Koliko često i to raditi ? Pretpostavljam da sve opet ovisi o tome gdje se biljka drži, na kojoj poziciji, na kojoj temperaturi...bla-bla.

Znam da je o svemu tome do sad već bilo riječi, ali ajmo isponove, nije na odmet.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 17:32
Moji bebolinci lijepo rastu... Dva sam izvadila iz folije i baš su lijepi Smile
Trećem sam danas skinula ljuskicu i vjerojatno sam ga upropastila, jer sam ga iščupala iz supstrata cijelog... Stavila sam ga nazad u supstrat i pod foliju dok se ne digne skrou i ne pusti prvi red listića...
Četvrti je još u ljuskici, ali napreduje, a peti je tek lagano izašao Big smile

Brine me ovaj kupovni, jer mu caudex dosta omekšao... Pretpostavljam da bi to bilo od previše zalijevanja, ali zalila sam ga zadnji put prije tri dana... U međuvremenu je cijelo vrijeme bio na toplom i osvjetljenom...I onda ga nisam puno zalila... Tako da ne kužim što mu je Cry

Ali baš je osjetno omekšao caudex... Nije promijenio formu, ali je mekan Confused

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 18:16
nece mu nis bit kaj si ga iscupala, ne trebas ga pokrivat samo ga poprskaj vodom da opet uhvati kontakt sa supstratom. ne bi vjerovala sto oni sve mogu izdrzati kad su tako mali :D

jel ti supstrat bio suh kad si ga sadila? moguce da mu je premalo vode. ali opet, lako moguce i da je trulez. daj procackaj sa jedne strane zlicom i vidi jel dolje jos bijelo ili je posmedjilo. ako je posmedjilo odma van i orezat trulo. nije garancija da ces tako vidjet trulez, druga opcija ti je da ga vadis van, sto isto nije lose jer ces bolje vidjet stanje, ali to je novi sok za biljku. pa odluci kaj ti se cini najbolje.

G, samo kanta, i onda bućbuć jednu po jednu. naravno da ju treba ocijediti, al to kod mene brzo ide. ne bih bas preporucila tu metodu ako imate ista praskasto u supstratu, previse ce vode zaostati i brzo ce se separirati slojevi.

velika gorica
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 18:24
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

nece mu nis bit kaj si ga iscupala, ne trebas ga pokrivat samo ga poprskaj vodom da opet uhvati kontakt sa supstratom. ne bi vjerovala sto oni sve mogu izdrzati kad su tako mali :D

jel ti supstrat bio suh kad si ga sadila? moguce da mu je premalo vode. ali opet, lako moguce i da je trulez. daj procackaj sa jedne strane zlicom i vidi jel dolje jos bijelo ili je posmedjilo. ako je posmedjilo odma van i orezat trulo. nije garancija da ces tako vidjet trulez, druga opcija ti je da ga vadis van, sto isto nije lose jer ces bolje vidjet stanje, ali to je novi sok za biljku. pa odluci kaj ti se cini najbolje.



Moguće da je premalo vode?

Idem čačkat da vidim kaj se događa... Joj vadila ga baš i ne bih, još se nije skroz oporavio od prošlog presađivanja... Nije valjda trulež... Od čega bi bila? Supstrat je skroz propusan, zalila sam ga zadnji put prije 3 dana, a na jako toplom je Confused
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 18:54
Pročačkala sam, pa nisam ništa vidjela ( naravno Embarrassed )... Pa sam ga izvadila... Bijeli korijen, nema nigdje smeđeg... Dakle, trulež nije... Smile

Sad je ponovno posađen... Nadam se da mu ovo neće biti preveliki šok...

Onda je caudex mekan od premalo zaljevanja?
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 20:16
Wolfsbane sorry ja onda nešto pobrkala Wink
cupsica, ipak je taj malac putovao par dana pa mu je šok, bez brige doći će on sebi Thumbs Up
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 20:23
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:


cupsica, ipak je taj malac putovao par dana pa mu je šok, bez brige doći će on sebi Thumbs Up


Da par dana, preko 10 dana je putovao Wink... I još ga je tupavi poštar ugurao u sandučić... Dan danas mi nije jasno kako je to uspio, budući da nema ključ od sandučića... Ili je mađioničar ili ne znam...


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 22:03
Zamislite sad ovo, moram to podijeliti s vama, jer mi je već pun kufer: Prije više od 8 tjedana sam naručila sjeme, pa onda nakon 5 tjedana pošaljem mail sa upitom " što se dogodilo, gdje je zapelo" i dobijem odgovor " vaša pošiljka je stigla na odredište, ali nije uručena, te se vratila nazad" Pitaju me da li da mi vrate novac ili da mi opet pošalju sjemenke. Odgovorim da želim sjemenke , ponovim adresu i opet do dana današnjeg ništa. Ponovni šaljem mali, odgovora nema.
Inače sam sve do sada od istih nabavljala i sve je stizalo u prihvatljivom roku, čak su mi uvijek slali podosta sjemenki gratis, tako da mi sad nije jasno što se događa ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 09:20
Kod nas su 4 lijepa klijanca izvađena iz folije i stavljena na toplo... Preslatki su Smile
A ja ponosna Big smile

Od sjemenja koje sam neki dan posijala, tri laganini proklijala, 5 se još ne miče..ali budu i oni Smile

Napredujemo, napredujemo LOL

Što se mog bebolinca tiče, presađen jučer, danas mu je caudex još uvijek mekan, ali bar je jednako mekan... Nije otišlo na gore Confused
Pa sad blejim u njega u nadi da će se oporaviti

Smile
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 09:45
Bravo Cupsica, polako pa sigurno. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 325326327328329 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.