Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 322323324325326 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 13:14
Dobri pokloni,a još kad svaki od njih ima i svoju pričuClap
Jelenske rogove već dosta godina nisam vidjela.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 14:06
Kod nas je još uvijek lijepo vrijeme. Baš mi je gušt prčkati po vrtu, šteta što brzo padne mrak, pa nakon posla ne stignem baš puno toga napraviti.
Ipak, ponešto treba skloniti, barem u zavjetrinu od bure.
Tako sam jučer premještala neke tegle, nema baš previše toga rascvjetanog, pa neka bude na kupu.

Moj cvjetni stup - tradeskantie, lantana, plumbago, hebe, iresina, ciklame,
ahimenes, crvena i bijela ruselia

 

 






















Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 15:15
Predivan cvjetni stup! Jedno ljepše od drugogThumbs%20Up.
Od srca sam se nasmijala plastičnjaku....e jesu trgovci... ali ako dobro izgleda u prirodi kao na slici, drži ga tamo dok ne dođe praviLOL!
 
Dečki su zbilja maštoviti. Prekrasna i zanimljiva biljka ti rogovi!Big%20smile
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 18:07
Samo da te pozdravim smile78....idem i ja kupit jedan plastični cvijet strelicije da upiknem u svoju biljku, kad veće neće cvast sama od sebe LOL. I da, moja je isto takva ko tvoja i zove se Strelicia Reginae...a boja njihovog lista ovisi o tome da li su u hladu ili na suncu...kažu da one ne cvatu prije tri godine starosti, a moja je mislim prešla tu dob...ali opet ne cvate...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 18:13
Dobro si složila cvjetni skup,moja ni jedna od ovih biljka nije više vani.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 18:19
prelijep ti je cvijetni stup. izuzetno mi je drago da ti se bijeli koralj razbujo, volim kad nekome poklonim cvijet i u njega bude lijep. to mi je veliko zadovoljstvo kao da je u mene.
reci mi šta radiš achimenesima pa ti je sad još tako rascvijetan. moj je završio cvatnju, zaslužio se odmoriti jer se stvarno iscvjeto.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 19:09
Antonija - baš mi je krasna tvoja bijela ruselija, a jesi li vidjela kako se irezina raširila? Ovu crvenu ruseliju sam sama uzgojila, baš se veselim uspjehu.
Achimenesi mi nisu niknuli iz gomoljčića, a poslije sam pronašla nekoliko u vrtu, mislim da su se sami rasijali i da zato tako kasno cvjetaju.

Mali kaktus - ne samo da je ovo cvijeće sada vani, sve je to i prošlu zimu preživjelo vani, nadam se da će i ove.
Samo, imala sam puno ciklama, ali lijepe su mi samo ove dvije, neke su se posušile, a neke su kilave, možda se još oporave.

Irezina će ipak u kuću, poklone se čuva s posebnom pažnjom.

Flavia - najprije - blažene oči koji te napokon vide. A cvijet strelizie ne kupovati, ja ću ti poslati.LOL

Baka - hvala na posjeti, strelizia ima dva cvijeta, jedan za Flaviu, jedan za tebe LOL.
Zapravo smo se cijelu večer sprdali na račun te strelizie.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 19:15
OTOK, irezina se raširila da nisam mogla verovati da je to ona koju sam ti poslala.zato sam mudro šutila o njoj. vidim iz odgovora malom kaktusu da su ovo tvoje stare ciklame, zanima me šta im radiš da ti već cvjetaju, moje još nemaju naznaka.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 20:01
Ciklame sam zajedno sa teglama ukopala u zemlju ispod cikas palme, tamo je malo hladovine. Sve su bile tamo, ali evo ne ponašaju se sve isto.

A irezina je stvarno narasla, grane su joj po pola metra dugačke. I išla je baš u širinu više nego u visinu. Krasna mi je.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 20:06
koja raznovrsnost biljaka reklo bi se aboretum a kad sam vidjela onu begoniju pomislila sam i ja bih takvu ,mada sam ušla u fazu suzdržavanja od novih biljaka ova je ipak izvukla ovakvu reakciju
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 21:47
po obicaju sve mi se dopada,irezina ima predivno lisce,lantana,hebe,ciklame...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 22:41

Opet si me oduševila.
Ovaj tvoj cvjetni stup je stvarno prekrasan! Di si ga skrivala do sada?
Obožavam doći u tvoj vrt, jer znam da ću se uvijek ponovo oduševiti i uživati.
Prava si majstorica, imaš zlatne ruke   smile58.

                     smile79

P.S. Molim te kad imaš vremena baci pogled na "prepoznajte mi ovo" i
       odgovori ako znaš. Unaprijed hvala!
      
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 12:42
Koja krasotasmile39
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 13:50
Zaista je lijepo kod tebe... Tek kada zahladi shvatim koliko bih voljela živjeti u blažoj klimi.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 14:30
Ja isto razmišljam kao Anaida...kod mene je već teška pustara na vrtu, a kod tebe cvijet do cvijeta. Jako dobra ideja sa ovim stalkom za cvijeće jer izgleda suuuper.
I da, krasne poklone si dobila. Smile
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 15:09
Hm,hm.Sandučić pun. Istina niš pametnog, al' te možda netko zatreba.
Evo recimo ja. Promašila sam irezinu, jer je zelena.Pa sam se sad vratila da pogledam.Moja je crvena, kilava, dugačka samo što nije Dead, ali takva je stalno.Ma ti imaš zlatne ruke.... to je to!Big%20smile
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 15:20
Šta je ovo u ovom vrtu? Svugdje jesen a ovdje proljeće. Prelijepo smile99
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 15:28
Ajme... ovaj stup je smile71 smile227, posebno je lijepa lantana Hug
Antonijina irezina je i kod mene krasna, već sam ju dva puta presadila i sad je spremna za u kuću....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 15:35
Odlična ideja - cvjetni stup Clap. Lantana je zaista posebna, a što je ono u pitaru s njom?
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 15:40
Mislim da su to bočno samo zabodene četkice neke ukrasne trave ili slično
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 322323324325326 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,078 sekundi.