Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 51>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2014 u 16:20
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Camelia, nakon nekih mjesec-dva da nam "podneses izvjestaj" kako je cvijece i povrce reagovalo na enzim, bili bi ti zahvalni!
Pitanje za one koji su vec duze upotrebljavali enzim: kakav je njegov uticaj na one sitne musice oko cvijeca, da li ih taj kiselkasti miris odbija ili (ne daj boze) privlaci?!?
Moj enzim je stavljen tek prije mjesec dana, bas me interesuje ima li to sve ikakvog smisla...
 
 Obija sve štetočine ! Big smileThumbs Up A privalči korisne životinjice npr, kod mene su i preko zime u teglicama ostale ( poneka) kišna glista, vidim da nisu napustile teglice nego su još više "radile" prerađivale zemlju. Embarrassedsmile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2014 u 14:21
Samo da se prijavim, ja sam jučer sve zalila svojim enzimom. Trebao je stajati do 19.04. ali sam malo uranilaWink. Kako vas pratim primjetila sam da sam ga ja ipak drugačije napravila od vas....ili mi se samo čini. Naime, ja sam koristila i mrkvu, krumpir, peršin korijen, čak i listove zelene salate, jabuke, naranče itd.... dakle, sve u jednom tj. nisam odvajala voćni i povrtni. Jako lijepo miriši i sada samo čekam rezultat zalijevanja a druga tura je još u procesu.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2014 u 14:45
Napravila sam edan povrtni i jedan voćni. Oba su dobro ispala. Jedino što je voćni bio nestašan i stalno pljucko lavu iz boce.

Uzimala sam imala po žlicu enzima, a ostatak ostavila do datuma procjeđivanja (onih 3 mjeseca). Malo ukradeš, a ništa ne poremetiš.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2014 u 22:38
Karmen, i ja sam kombinovala voce i povrce. To se i preporucuje! Slicni su nam sastojci.
Zelena salata, listovi mladog luka, rotkvica, krompir, mandarine, kore banana, jabuke, limun. Mada mi je voce u vecoj razmjeri. Kod mene se osjeti onaj kiselkasti lijepi miris, i ovih dana primjecujem i miris alkohola. Znaci, radi...
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 08:56
Kako se ponašaju biljke ako ih tretiraš enzimom koji nije do kraja prerađen.Jedan od mojih enzima će biti gotov tek 23.5 smijem li onda i ja malo ,,ukrasti" pa zaliti biljke.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 09:06
 Pozdrav curke, vidim ovdje je dosta aktivno oko enzima..baš lijepo. SmileThumbs Up Ja sam zatrpana poslom, pa svratim  kad uhvatim malo vremena, samo tek da virem što ima. Špricala sam češnjak enzimom i kako mi je malo ostalo, to sam odlučila potrošiti na moje božure. Nakon špricanja za par dana, imam dojam kao da su se grmovi udvostručili, lijepo su se raširili, a lišće je toliko zdravo i lijepo da izgleda kao da nije stvarno, kao da je umjetno. Čak ih više ni mravi ne diraju, sve te male dosadne beštije pobjegle su s njih.Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2014 u 18:28
TOOOO, MONS! To volim da cujem, da gamad bjezi s naseg bilja i usjeva!   
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 09:08
monstera, i ja ću ovih dana konačno imati svoj enzim, prošlo je tri mjeseca i odmah se bacam na špricanje češnjaka..dakle, na 1 l vode stavim 1-2 žlice enzima ili mogu i malo više? 

Da li si stavljala koprivu u enzim? Sad je ima pa da iskoristim sve njene blagodati. 

Lp
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 09:18
 
Gostović, možeš slobodno staviti i dvije žlice enzima, neće češnjaku ništa biti. Koprivu nisam stavljala iz tog razloga što mislim da je koprivu bolje močiti zasebno ili  s nekim drugim biljem za gnojivo.Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 10:10
a ja baš mislila napraviti SUPERENZIM, he he..
močim ja koprivu, ali smrdi k'o kuga...  
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 10:28
 Hhahahahahah, poznato mi to s koprivom....smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 11:35
užas nakon tjedan do dva stajanja i pjenjenja..ali, ako bi koprivu pomiješala sa voćem pa je pustila 3 mjeseca, možda ne bi više smrdilo, tko zna ili barem ne toliko...
evo, ja ću probati, imam neku staru kantu pa baš da vidimQuestion
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 11:38
 Heheheheheheh, ima da svi vrazi bježe od koprive....mislim da će to biti pravi bojni otrov...smile96smile96smile156




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 12:19
a da to patentiramo? napravimo udrugu bioenzimaša i tražimo novce od države? Kako svi tako i mi..
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 15:13
 Ha, i onda nam lijepo udare porez i još nas stave iza rešetaka ?!?? smile60smile122


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 16:56
da? onda nećemo...
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2014 u 22:24
smile96joj svašta vam pada na pametsmile197.Ja sam danas ukrala 3 kašike enzima i zalila cvijeće pa da vidim šta će biti.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2014 u 06:19
Jedno malo iskustvo:
Nedavno me leteći mrav piknuo u kapak i nakon tri dana iznad i ispod oka sve je bilo jako otečeno, a oko gotovo zatvoreno. Kamagel nije pomagao. Stavila sam preko noći oblog od bioenzima, razrijeđenog oko 50%, i do jutra otoka gotovo da više nije ni bilo. Jedan oblog bio je dovoljan da riješi problem.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2014 u 08:51
Andina, izvanredno! Korisno je i to cuti.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2014 u 09:27
stvarno super, prije sam sve takve "stvari" liječila švedskom grenčicom, a sad ću bioenzimom...

lp
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.