Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 14:42
koliko tek iza kuće ima mjesta za otočiće nove Smile razrastao se kamenjar super
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 14:57
Joj, Kontessa, ne bih nove otočiće WinkWinkWink .. Dosta mi je postojećih za sada. (ali poznajem se, a i vi me već znate i znate da ću uskoro nešto novo smisliti)
Uzgred budi rečeno, nedavno mi je jedna poznanica rekla da je šteta što imam ogradu od kamena pa se ne vidi s ulice u dvorište.. A ja joj rekoh da je dvorište moja ljepota, odmor, terapija i strast i da tu ljepotu ja radi sebe radim, sadim, kopam, gradim... Te da sa svim cvjetoljupcima podijelim tu ljepotu na netu. A prolaznici ako su znatiželjni mogu zavirivati, nit im branim nit im zamjeram.. Dapače.. I ja volim sve lijepo pogledati.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 15:33
ma budeš ti već nekaj smislila, ak nikaj drugo stavi klupicu ispred neki grm da ti miriše i nema te - samo tvoj kutak. Tak ću si ja napravti doma na jesen. Inače sve je krasno ali mene i dalje fascinira kamen Wink
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 16:28
Evo friških, današnjih, jutarnjih, sunčanih slikica..
 
Graničica procvala
 
Nikako da zapamtim imena ovim cvjećkama.. Ja ove plave zovem "bakini plavi makovi" jer imaju sjeme poput maka i jer sam ih sjeme u bakinom dvorištu uzela.. Znam da ima ime koje sam tu stoput pročitala, ali navika je moćna stvar i oni su meni bakini plavi makovi iako s makovima veze nemaju... A i ove crvene znam da netko ima, te da sam pročitala kako se zovu, ali ne upamtih.. Pa se sada niti imena ovog sivog ljepotana ne mogu sjetiti, a bar sam to znala! Ajme, kako ću ja pamtiti kad me godine stisnu..
 
Hibiskusi su mi bili posađeni u posude, ali su nekako kilavili, kilavili i nikud nisu htjeli krenuti. Pa sam ih ja presadila u zemlju i sada bujaju... Nemaju još cvijet, ali imaju puno malih listića!
 
Narančasta, žuta i crvena. Tri boje dragoljuba ispod ruža. Ovi crveni su me raspametili jer nisam znala da i to sjeme imam, i jedini je taj grm u toj boji. Jeeee!!
 
Ovu slikicu za Niho sliknuh - astilbe u svom sjaju.. Bijele i nježno, nježno roze.. Toliko nježne da im šapćem kad s njima pričam..
 
Kreativni nered ovog mog cvjetnog otoka mi je super - samo sam sjeme pobacala oko javora i jednom oplijevila. Ostalo je priroda sama učinila, zazelenila, razbujala, rasadila..
 
Sad kad sam, kakti, odlučila da neću raditi nove cvjetne otoke - sadim nove cveteke u raznorazne posude. Čujte, tak nisu otoci nego samo nove posude..
 
 
A kaj je novoga u središnjem otočiću?? Ne znam kako se zovu ove visoke, zvončaste, crvene ljepotice ali su mi jako,jako lepeke.
 
Otok dragoljuba raste, buja, cvate..
 
Oleandar je našao novi dom u Ivica kutku, iz ivančice, ivice, ukrasnu travu, kozju krv... Sviđa mu se tu jer se sprema cvasti ovih dana.. (uh, sad vidim da ga ruj sakrio na slici)
 
Bez njega moje slikanje ne može proći, to već znate.. Koliko je to života oko majčine dušice, lavande , karanfila... Pčele, ose, bumbari, sve zzzujjii, letttiii, brrruji, brmzzzaa...
 
 
Evo i malog.. I u njemu je sve više zelenila, šarenila i života..
 
Neki niski pogled moje okućnice.. Čekam luk da procvate, čekam ljetni jorgovan...Eh, koliko još razloga za radost imam!!
 
Kale i kriznateme rastu
 
Pogled s terase lijevo
 
pa desno
 
 
I to je, za danas, sve!! Ljubim... sad se nešto naoblačilo u mojem kraju, a ja na poslu i ne mogu doma pokupiti veš koji sam jutros obijesila! Karamba, karambita Tongue
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 16:48
Draga Anaida ti si mene ba[ prisilila da i ja napravim mali kamenjaric. samo kod mene kad kisa pada tu bas se sve sljeva...ali cu morati nesto poturati da mi ne ode cvije'e. Ja se danas lijepo naradila i meni je bas lijep ali ne'u ga jos pokazati jer je samo usadito cvijece pa bar dok ne procvijeta ///ako ga puzevi ne obrste..............ali stvarno 'u malo prestati obilaziti/tvoj kamenjar
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 19:23
Ja sam se upravo najela krumpiruše, svi samo o tome pričaaju , a ja gladana , užas. Imam još jedne kore u frižideru, sutra idem na teren i ponijet ću neku pitu .
Dobro odakle ti znaš pitu napraviti, da nisi korijena bosanskih? I nače pitu ni sve Bosanke ne znaju napraviti. Ma prava si mi misterija????

Jedva čekam da tvoju pitu probam  . Kad netko jede moju piticu uvijek provjerim ima li zdravstveno osiguranje LOL.

Cvijeće ti je prekrasno. Kod tebe sve  u punom cvatu, a kod mene se jedva razaznaje koja je vrsta biljke ( pogotovo me zabrinjava da nisam oplijevila cvijeće umjesto korova). Izuzev kupljenog, i u Rijeci sađenog i presađivanog.

 I ja sam posadila one bakine makove, ali ne znam di su.

Na dragoljub sam ljubomorna. Kod tebe cvate, a moj ni pola pedlja velik.

Inče Anaida dragoljub ti se koristi kao malč oko voćaka i biljaka, služi kao pokrivač tla. Čak obogaćuje tlo.

I kod nas se danas naoblačilo. Mene je malo smantalo pa sam i legla danas, što ne volim raditi.

Stvarno si vrijednasmile79 i vrt ti je prva ligasmile64
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 15:49
Niho i Smrčko, hvala vam na lijepim riječima.. Niho, čekam - nestrpljivo- slikicu tvog kamenjara. I kod mene je jučer pljusak pljusnoa i sve je dobro zalio. Srećom, nije bilo tuče - a oko Varaždina (60km od mene) tuča je bila poput oraha, baš čitam na netu... Nadam se da naše Varaždinke forumašice nemaju štete...
Makovi bakini, plavi, su uresnice, zar ne?? Sjetih se odjednom..
Smrčko, baš da je pita krumpiruša koju ja složim original - nije, ali ju uvijek popamo! Iako ju , moram priznati, češće ( i ukusnije) sprema svekrva Wink A burek spremam ja ali se i MM zna potruditi!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 18:27
Anaida, nema riječi jer je sve prekrasno. Vidi se da uživaš u svakoj biljčici............
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 18:46
vrtna simfonija neznam riječi kojima bih pokazao svoje divljenje.živim u nadi da če jednog dana i moj vrt biti bar približno tako lijep.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 20:28
svida mi se tvoj vrt i otocici...bas je svesmile71
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 23:07
Prekrasno, užitak za oči!!! A crveni dragoljub smile89, nikad ga nisam imala Big%20smile (preporučam se za sjemenkeWink)
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 23:12
Napokon i ja prošetala tvojim vrtom...
Baš ga  lijepo vidjeti promjene.
smile141
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 23:12
uvek uzivam u tvom vrtu:))))
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 23:53
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Niho i Smrčko, hvala vam na lijepim riječima.. Niho, čekam - nestrpljivo- slikicu tvog kamenjara. I kod mene je jučer pljusak pljusnoa i sve je dobro zalio. Srećom, nije bilo tuče - a oko Varaždina (60km od mene) tuča je bila poput oraha, baš čitam na netu... Nadam se da naše Varaždinke forumašice nemaju štete...
Makovi bakini, plavi, su uresnice, zar ne?? Sjetih se odjednom..
Smrčko, baš da je pita krumpiruša koju ja složim original - nije, ali ju uvijek popamo! Iako ju , moram priznati, češće ( i ukusnije) sprema svekrva Wink A burek spremam ja ali se i MM zna potruditi!!


Nije ni moja orginal, ja sam ti samoukla u kuhanju. Moja mama nije dala prići kuhinji, tako da sam učila prvo iz ljubavi prema MM, a sada samo iz ljubavi prema  svom stomaku.

Prvi put čujem da muško pravi bureksmile39. Moj ne zna ni jaja kako treba napraviti. Zbog kuhanja samom sebi u inozemstvu dobio je masnoću i trigliceride  izuzetno povišene .
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 13:38
Bergenia, Skitnica, Gioiaa, Andrea te Maslačak7 lijepo vas pozdravljam i zahvaljujem što me posjećujete..
 
SilveK - svakako ću sačuvati sjeme crvenog dragoljuba jer ga i ja obožavam.. (i ukrasti pola tvog vrta Wink kad donesem dragoljupčeke). 
 
Smrčko, ja imam sreće - MM voli kuhati. A imam i nesreće - MM ne voli jesti 56% hrane, pa mi je kuhati za njega noćna mora i  nakon 10 godina braka.  smile48
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 13:53
sve ljepše i ljepše izgleda vrt...i otočići i kamenjar Clap 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 13:55

Usput da vas pitam -  kada se uzmaju sjemenke dragoljuba namijenjene za sadnju iduće godine? Ja ih već dosta imam na dragoljubu, ali sad ne znam da li da ih ostavim da dozre na biljci ili ih mogu skupiti i ostaviti da se osuše, da dozre negde na suncu?

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 13:56
moraju sazriti na stabljici
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 14:21
Iris, puno hvala!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 14:26
Najljepše mi je kad sama vidim razliku, promjenu, mijenu, napredak u svom vrteku... A pogledajte ovo...
 
Ovako je bilo lani, u 9 mj.
 
A ovako neki dan...
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.