Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 46>
Korisnik
Poruka
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 12:50
Eh imam i ruzicaste, ali one su nesto losije...zapravo bile su prekrasne, ali im je vjetar polomio grane ovih dana..a nazalost, nisam ih mogla maknuti jer su predugacke...bas ih je unistio.. Znam da ce se oporaviti ali treba vremena :-(
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 12:50
Kakve imas Majdaaa, koju boju?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 13:08
Ovo je slika jedne kombinacije od prije dva, tri tjedna prije nego sam ih pincirala :)

Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 13:10
Wooow super izgleda... cekaj kod pinciranja otkines sve vrhove ili i cvijetove?
Nisam to radila do sad pa...:-)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 13:14
sve vrhove....a pošto imam vremena kidam i cvjetove :D sada izgledaju zeleno, ali pune su pupova! :)
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 17:11
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

sve vrhove....a pošto imam vremena kidam i cvjetove :D sada izgledaju zeleno, ali pune su pupova! :)
koliko cm otprilike? do 2,3 lista ili vise?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 20:49
ma samo vrh...prvi mali listić....ili bude čak pup na vrhu pa sam otkinula to...
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 10:40
ljudi dragi, pomagajte! Pošto ove godine imam prvi puta surfinije, čini se da ću o boleštinama koje ih napadaju učiti na vlastitom iskustvu! S donje strane sam primjetila suhe, uvenule listove i nekoliko njih koji su požutjeli....čitala sam o boleštinama i mislim da je ovo možda pepelnica jer ima na nekim listovima kao nekakav bijeli prah...poskidala sam te listove....pošpricala sam ih odozgo i odozdo, i zalila s kuperblauom.....hoće li im to pomoći? Maknula sam ih sa sunca jer ne znam smeta li ima sunce pošto su pošpricane....
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 14:44
Spricala si ih kuproblaom ili samo zalila njime?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 14:51
oboje po malo....valjda nisam pogriješila!...pri sadnji sam ih time polila i nije im smetalo.....sad sam malo polila i išpricala baš te grane gdje sam  pokidala uvele i posušene listove....
Na vrh
qe-te-quiero-verde View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje qe-te-quiero-verde Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 20:13
Bok, ljudi!

Prvo, hvala vam na izvrsnom forumu. Prvi put imam surfinije i sva sam na sto čuda, no vaši postovi mi prilično pomažu.

Prvo sam kupila tri da vidim kako će to meni rasti, a onda još tri. Sve je bilo sjajno, podivljale su po prognozama, osule se cvijećem, prihranjivala nekim prahom po uputi tete iz rasadnika, sve dok nisam detektitrala pepelnicu. Prskala sam otopinom Kuperblau i mislila da će sve bit okej, ali...

maloprije sam vidjela ovo (ove fleke po lišću su od tog Kuperblaua):
 


Ovo je posuda sa samo jednom biljkom pa sam je izvukla s prozora i slikala u sobi.

Stražnja strana koja se nalazi do zida dok biljka visi s prozora (sorry, ispala mi je vodoravno...):



A ovako izgleda s prednje strane:


Sprijeda se ne vidi skoro ništa, ali dok sam zalijevala vidjela sam to i nisam sigurna je li to baš pepelnica.

Ako netko zna što da činim, bit ću mu zahvalna.

smile113 
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 23:00
ista stvar kao i kod mene....samo...čini se da sam je ja uhvatila u samom početku jer je kod mene negdje tridesetak listova tako uvenulo i nešto se od njih osušilo...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 08:51
pozdrav i dobro nam došla.
 
slike su dosta male i ne vidi se najbolje probleme...
ako su ove mrlje od kupreblaua samo mrlje onda nije problem, jer su to samo ostali tragovi  i to nije strasno.
 
ali ako je to "opeklotina" onda to nije tako dobro, ili prejaka doza ili tretirano po jakom suncu i velikim vručinama.
 
daj koju vecu sliku da se bolje vide detalji
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 09:43
hoće li to špricanje pomoći ili da se pozdravimo sa surfinijom? Danas sam našla još par mlohavih listića i odrezala sam grane s donje strane na kojima su bili...ne znam što bi drugo?
Na vrh
qe-te-quiero-verde View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 15 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje qe-te-quiero-verde Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 10:47
smile73

Admine, klikni na sliku desnom tipkom i onda "wiew image". Jučer sam se mučila s ovim slikama pola sata...

Listovi sa druge slike su mlohavi, žuti, mrtvi. Našla sam jednu cijelu grančicu uvenulu, kao da je otkinuta, a nije; na vrhu joj jedan cvjetić strši. Nekoliko listića ima bijelu prašinicu pa sam mislila da je pepelnica. Vjerojatno i je, ali ovo bi mogli biti "teži stadiji" iste?

(Je, ove točkice jesu od kuperblaua. Skužila sam da se listovi ne smiju močiti (a je komplicirana ova biljka...smile101), sad zalijevam samo po zemlji... Unhappy
Imam jednu kuglu bolesnih bijelih potunija pa sam ih našpricala tim nečim protiv pepelnice i to se zaustavilo. Još ih prskam, možda se oporave... Surfe su drukčije. Primjećujem i da se cvijeće suši tamo gdje ga pošpricam.

Skužila sam da te biljke treba prskati preventivno "fungicidima širokog spektra". Kojim fungicidima? Mislim da imam dosta toga doma od vinogradarstava, ali bi bilo dobro da netko veli kakvi su omjeri i sl.

Kuperblau je otrov samo takav. Prskala sam sinoć to golim rukama i bez ičega preko nosa, pa sam udahnula malo, a s ruku nisam mogla to ostrugat dva sata. Strašno.
Naravoučenije: kad špricaš, imaj rukavice i sveži nešto na njušku. Da se ne otruješ.
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 12:42
Može li nam netko reći koje sve preparate treba koristiti sada za ovo, tj. pepelnicu? Pošpricala sam s kuperblau i zalila nešto...nije se ništa spalilo, hvala Bogu....da li sada čekati ili špricati s još nečime? Sutra ću otići kupiti ali nemam koga pitati što i kako osim vas....
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 10:20

Majdaaa, ja sam se borila pepelnicom na pelargonijama prošle godine i špricala sam Antracolom, tj.kuprablau, a kaj se surfinija tiće nisam nasreću imala problema.ali sam ih preventivno ove godine već dva puta špricala njime

Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 10:23
Originalno poslano od člana qe-te-quiero-verde qe-te-quiero-verde napisao:

Bok, ljudi!

Prvo, hvala vam na izvrsnom forumu. Prvi put imam surfinije i sva sam na sto čuda, no vaši postovi mi prilično pomažu.

Prvo sam kupila tri da vidim kako će to meni rasti, a onda još tri. Sve je bilo sjajno, podivljale su po prognozama, osule se cvijećem, prihranjivala nekim prahom po uputi tete iz rasadnika, sve dok nisam detektitrala pepelnicu. Prskala sam otopinom Kuperblau i mislila da će sve bit okej, ali...

maloprije sam vidjela ovo (ove fleke po lišću su od tog Kuperblaua):
 


Ovo je posuda sa samo jednom biljkom pa sam je izvukla s prozora i slikala u sobi.

Stražnja strana koja se nalazi do zida dok biljka visi s prozora (sorry, ispala mi je vodoravno...):



A ovako izgleda s prednje strane:


Sprijeda se ne vidi skoro ništa, ali dok sam zalijevala vidjela sam to i nisam sigurna je li to baš pepelnica.

Ako netko zna što da činim, bit ću mu zahvalna.

smile113 
pozdrav, meni ovo sa stražnje strane nalikuje kao spaljeno.....a kako izgledaju ovo oštećenja na lišću? Ove žuti dijelovi? jel se list savija?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 10:30
Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

Majdaaa, ja sam se borila pepelnicom na pelargonijama prošle godine i špricala sam Antracolom, tj.kuprablau, a kaj se surfinija tiće nisam nasreću imala problema.ali sam ih preventivno ove godine već dva puta špricala njime


Ja sam polila s njima, ali nisam znala da bi trebalo ponavljati....prva godina je valjda za učenje...p.s. jesi li samo špricala pelargonije ili si i maknula zaražene dijelove? Jesi li ih spasila?
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 16:06
ja sam ponavljala...da, spasila sam ih, ali sam maknula svo zaraženo lišće, pa su izgledale ko ocerupane kokoške...ali oporavile su se...i bile divne na kraju....kako se surfinije ponašaju u tom slučaju ne znam...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.