Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 316317318319320 381>
Korisnik
Poruka
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 10:57
ma znam da nisu zasticena, ali svejedno me to razljutilo jako...pa zar je tako tesko uslikati ono sto ti prodajes...
Ovako je to na neki nacin lazan oglas, jer prodaje nesto sto nije na slici...
Znaci netko tko gleda oglas, vidi sliku mojeg cesnjaka koji je takvog izgleda kao za izlozbu, naruci da mu posalje i dobije tko zna sta...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 11:46
 Nažalost draga Njuškalo je prepun takvih oglasa gdje se uzimaju tuđe slike..... i ne samo to, nego ima i jako puno prevara gdje na kraju ljudi ostaju bez novca, a policija je nemoćna ući u trag lopovima ....bilo je to i u jednoj emisiji Provjerenog...Isto jedan slučaj takve kupovine, nije kod nas, ali svejedno.....Dečko je preko internet oglasa kupio laptop, skupo platio, a kad je stigla pošiljka unutra je bio komad drveta... Isto kad su ljudi kupili novu odjeću i obuću preko internet oglasa, a dobili staru pohabanu odjeću i obuću , za baciti .........eto vidiš, s pravom kažeš da ljudi poslije dobiju tko zna što.... Čast poštenim ljudima, ali oprez od lopova!.....A takvi i jesu najgori, izgube se među poštenim ljudima i nitko im ništa ne može....OuchThumbs DownThumbs Down




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 12:46
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 Buckić, nažalost reći ću ti nešto što možda ne znaš....Njuškalo, Aukcije, Ebay smiju se služiti bilo čijim slikama, osim ako te iste nisu zaštićene autorskim pravima...tako da vjerojatno ti je razlog taj što ti nisu ništa odgovorili....Ako si nekad skidala neke fotke i lijepila ih ovdje, znat ćeš o čemu pričam...Neke se daju bez probelma skinuti i zalijepiti ne samo ovdje, nego bilo gdje, no one koje su zaštićene pravima autora nećeš moći nikad skinuti i negdje zalijepiti, ostane ti uvjek prazan prostor...





e, nije bas! pazi stos, svaka slika koju si ti npr uslikala je automatski zasticena autorskim pravima od trenutka kad je uslikana, i to ti nitko ne moze uzeti osim ako striktno ne napravite ugovor da mu prodajes/dajes prava na reproduciranje. tak da ni ebay,ni njuskalo ni nitko od njih ne smije koristiti tvoje slike bez pitanja. i generalno ti servisi reagiraju kada im se posalje zalba i micu oglase koji krse tudja prava. u ranim pocecima interneta je jos donekle bilo problema sa tim, ja crtam iz hobija i ne jednom se dogodilo da mi neko mazne sliku, ali to je u medjuvremenu postalo dosta stroze. ne sizim zbog toga dok god se ne koristi za komercijalne svrhe, kao sto su ovi buckini htjeli.

ako hocete pretraziti di su sve postane vase slike,google sada nudi opcije za to: http://www.google.com/insidesearch/features/images/searchbyimage.html
postoji i reverse image search preko tineye servisa, cime se isto moze traziti di je ista slika postana.

i jos nesto, svaka fotka se moze skinuti, na ovaj ili onaj nacin, ako se moze pokazati na monitoru moze se skinuti. medjutim, moze se u fotku umetnuti watermark ili samo copyright tekst sa imenom autora, onda ako ju netko hoce pripisati sebi treba imati ipak malo bolje vjestine sa digitalnom obradom fotografija da to makne, iako ni to nije nemoguce. 
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 12:50
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 Nažalost draga Njuškalo je prepun takvih oglasa gdje se uzimaju tuđe slike..... i ne samo to, nego ima i jako puno prevara gdje na kraju ljudi ostaju bez novca, a policija je nemoćna ući u trag lopovima ....bilo je to i u jednoj emisiji Provjerenog...Isto jedan slučaj takve kupovine, nije kod nas, ali svejedno.....Dečko je preko internet oglasa kupio laptop, skupo platio, a kad je stigla pošiljka unutra je bio komad drveta... Isto kad su ljudi kupili novu odjeću i obuću preko internet oglasa, a dobili staru pohabanu odjeću i obuću , za baciti .........eto vidiš, s pravom kažeš da ljudi poslije dobiju tko zna što.... Čast poštenim ljudima, ali oprez od lopova!.....A takvi i jesu najgori, izgube se među poštenim ljudima i nitko im ništa ne može....OuchThumbs DownThumbs Down





slazem se, i zato njuskalo uopce nije dobra platforma za koristiti. ebay barem ima feedback sistem koji radi kakvu takvu povratnu spregu muljatora, ali i tamo ima svacega. medjutim,sada kada mozemo primati lovu prek paypala, i namjestiti cak i placanje prek racuna, nema razloga da se oglasava preko njuskala kad mozemo koristiti zastitu i puno naprednije mogucnosti ebaya, i to za lokalne prodaje naravno. valjda opet ono, kad nasi ne spikaju english ni nis drugo pa onda poluproizvodi kao njuskalo prezivljavaju.
velika gorica
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 13:07
ja svako malo pronađem na njuškalu svoju sliku nekog bilja,jednostavno je oglašivać skine sa mog oglasa,isto ne razumije ako ima bilje za prodaju da ne slika iste i ne stavi svoju fotku,moj princip slanja poštom je da poslikam biljke koje su narućene mailam ih narućitelju da vidi što kupuje i tu nema zabune.
A može se i prevarantima uči u trag jer svaki oglašivač mora ostaviti oib kod registracije samo niko ništa ne poduzima jedan moj susjed je dobio komad drveta umjesto mobitela
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 13:48
 Bilo kako bilo, svačije mišljenje uvažavam, ali uzimati tuđe slike i iste lijepiti na svoj ogals, stvarno ili je stvar neukusa ili su ljudi toliko lijeni poslikati svoje biljke koje imaju i pokazati iste,  čisto zbog ljudi koji nešto kupuju  da vide o čemu se radi.....I na kraju naravno valjda bi im to trebalo biti važno zbog svojih ineteresa žele li nešto prodati, ovako ispada da se hvale i kite tuđim perjem što je uistinu jako, jako loše....OuchThumbs Down




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 13:57
 Wolsbane imaš ti puno pravo za sve ovo što kažeš, pa i to da ljudi ne spikaju engleski..ili ako i nešto razumiju to je na kapaljku.....No ono što mene zanima, sigurno ste već svi vidjeli i skužili koliko npr.sjemenja ima na Njuškalu,  kupljenog vjerojatno na Ebay-u i kolika je vrtoglava cijena npr. za nekih par sjemenki, dok te se recimo te iste sjemenke, čak i više njih prodaje po duplo nižoj cijeni na Ebay-u......A to što ljudi ne razumiju baš dobro engleski, reći ću odmah, ne razumijem ga ni ja baš najbolje, ali zato postoji jako dobar translate pa stoga ne vidim u čemu je problem? ....Zar su stvarno neki ljudi ko ovce blentave pa ih se tako lako može strizati....ErmmQuestionThumbs Down

  Evo samo jednog primjera.. ...sjemenke drvenastog šatiranog božura ( crveno rozi )  5kom.- 30kn na Njuškalu

  Iste te sjemenke, njih 20kom na Ebay-u sam ja uzela za 1USD + FREE poštarina,  onda možete vidjeti koliko se uopće isplati zaviriti na Njuškalo ! OuchThumbs DownThumbs Down





 




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 14:07
da, i ja to vidim i nije mi jasno. valjda ne znaju, nemam pojma. 
bas gledam, adenium sjemenke, nakeljene sarene fotke vecinom kultivara koji uopce ne postoje pod tim imenom, slike su vidljivo doradjene i boje intenzivirane digitalno, i bez obzira na sveeee to oglas je sam po sebi cista muljaza jer se ZNA da oni ne ispadaju iz sjemena kao roditelji. i to kad bi roditelji bili takvi uopce. a cijena? prava sitnica, 30 kn 5 sjemenki! da preracunamo, to je otprilike 6$ za 5 sjemenki, a vrhunski uzgajivac sa tajvana, za kojeg se zna da rucno oprasuje biljke i relativno su bolje sanse da ces stvarno dobit nes slicno iz sjemena, naplacuje po 6$ za 15 sjemenki! 
sto posto sam sigurna da taj prevarant koji to prodaje kupi najjeftinije sjeme koje nadje i onda samo lijepi zgodne slikice kak mu se sprdne. uzas.
velika gorica
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 14:10
Ja ne bih ni pod razno uzela sa online prodaje mobitel,kamoli laptop! Hajd male cijene sjemenja pokusati,ono sto se ne moze naci kod nas pa ako se desi prevara manje boli oprostiti se sa malo love.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 17:02
Pitanje Monsteri: da  li ti je nikao taj šatirani božur?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 18:22

 Milice, bez obzira kakav bio, sjeme božura je jako ćudljiva stvar kojoj nekad treba i više od godinu dana da nikne...moj je nakon tri mjeseca boravka na hladnom posijan ovog proljeća i još ga nema...Išla sam provjeriti sjemenke, nisu strulile, cijele su i vjerojatno ili stvarno čekaju da prođe dosta vremena ili neće ni niknuti....Za razliku od njih, s istim postupkom od pet posijanih " plavih " ruža, dobila sam tri male biljke....Smile

 Radila sam i drukčiji experiment, no nije se pokazao baš ispravnim, sve sjemenke su strulile...ConfusedOuchThumbs Down






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 19:38
Monstera, ovo sam pitala zato što je na jednom božuru kod mene bilo 3 čahure  i čekala sam da budu zrele. Jednog dana kad sam ih išla pogledati bile su raspuknute i nikakvog sjemena nije bilo. Ili je iscurilo, zapravo ne znam ni kako izgleda sjeme božura.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 19:46
 Da Milice dobro si primjetila....Ni ja na mojim biljkama gotovo nikad ne vidim sjeme, bit će da kod nas nema oprašivača za njih....Uvjek ima čahirica koje su uglavnom uvjek prazne, bar je tako na mojima.....Sjeme božura je gotovo identično sjemenu kane, možda malo manje ili nije ništa manje, ovisi valjda o kvaliteti sjemena...

       

   Evo ih ...Embarrassed



 






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 20:02
Puno kultivara bozura je sterilno, posebno oni sa visestrukim cvjetovima.
velika gorica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 22:39
Ako su kojim slučajem bile sjemenke , onda su iscurile i na tome mjestu bi trebalo da niknu nove biljčice, tako ja mislim. Morat ću malo pripaziti na proljeće da li će što niknuti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 23:06

 Milice ja sam samo jednom na mojima vidila nekih par sitnih sjemenki, vjerojatno su isto iscurile, jer ih poslije nisam našla.... ne znam ni da li je nešto niknulo, jer sam našla jednu mladu biljku podalje od matičnog grma...Smile..mogla je niknuti iz odlomljenog djelića rizoma ili je možda sjeme odlutalo i niknulo tamo gdje je palo...ErmmQuestion


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 19:40
Evo da vam se pohvalim, pokazem kako ce ubuduce izgledati moje slikice...
Jedino se tako mogu stititi od varalica, muljatora, kradljivaca ili kako bi ih nazvala..
Ova slika mi je bila ukradena:

Uploaded with ImageShack.us

jos jedna slika mog ponosa:

Uploaded with ImageShack.us

Inace sve vise ljudi krece u proizvodnju cesnjaka, stoga mislim da ce opstati, tj. uspjeti prodati samo oni najkvalitetniji...bar je to moje misljenje....ne mogu konkurirati kolicinom pa cu probati kvalitetom...
Proslu godinu kad sam ja sadila cesnjak, sogorica mi se na neki nacin smijala...a u drugu ruku, vidjelo joj se po licu da je ljubomorna...
I sad neki dan bila kod nje, i pohvali mi se kako ce saditi pola njive cesnjaka, a kupila je 2 vjencica od neke babe...
Nije mi krivo sto nije uzela od mene, ja bi joj dala i badava, al vidim da mi se smije, a zapravo je ljubomorna...
isto sad svekrva ode prijateljici i cuje za jednu odvartnu zenu-zla zena-isto krci neku parcelu i ide saditi cesnjak...

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 19:51
 Eto vidiš Buckić što je ljudska zloba...kad vide jednog da se bavi nekom povrtnom kulturom, ako uspiješ i samo malo prodati, odmah svi  masovno krenu na istu kulturu.....OuchThumbs Down  Ova zaštita slikica ti je zakon !  ClapClapThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 20:03
Ma ja se tu dodem maloizjadati...odselila k muzu, nikoga ne znam...pa ovdje se raspricam...
Meni ne smeta da se itko bavi, nego mi je to zasmetalo kod sogorice sto mi se na neki nacin smijala, a vidjela sam po faci da je ljubomorna i sad ide saditi ii ona....
I zna da ja prodajem, znaci pokusavam si neku kunu zaraditi jer sam nezaposlena, i ona kupi 2 vjencica od neke zene iz zagreba koju niti ne zna....
valjda joj moj nije dovoljno dobar ...
A od mene bi naravno htjela badava....
A ova baba sta ide saditi u istom selu, nju niti ne znam tako dobro, al njezina djela govore vise od rijeci tako da...

Ps:hvala monstera, cuvam si zivce na taj nacin, ne samo slike, jer danas kad sam u rano jutro vidjela svoju sliku na tudem oglasu, tlak mi je skocioEvil Smile
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 20:18
 Bez brige znam i ja takve ...Meni kukaju kako je sve skupo, sjeme i biljke ( flanci povrća )  a kad im kažem da ja upola cijene prodajem svoje biljke, misliš da žele kupiti, ne, ni unatoč tome što bih prodala jeftinije, bolje je otići na tržnicu i kupiti makar i skuplje, jer zašto da mi plate i u pola cijene  kad ionako znaju da kod mene mogu dobiti sve badave.....OuchThumbs Down






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 316317318319320 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,609 sekundi.