Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 17:17
Ma da da nije Ksan spomenula nebi ni primjetio za te papigice,a nije li to divlja biljka?Svejedno je simpatična bar je nemoraš hraniti kao ja svoju
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 18:24
kad je Ksan spomenula papige reko ma gdje je ta ptica kako je ja ne vidim haha
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 22:36
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Grah se kuha jednom mjesečno, a ponekad je i to prečesto.

i ti Dadinice bjezis od graha 'ko i Monstera i ja [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />
nasi stari su bili zdravi jeduci grah,a mi sada odma iza 30-te na lijekovima nekim [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" />
ja grah kad kuham stavim u njega svega i svacega,ponekad ga kuham zajedno sa kupusom slazu se dobro.nije grah los,koliko je zahtjevan dok se skuha.


Heeej pa to je nama super, grah sa kiselim zeljem, Mljac!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 22:38
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Ma da da nije Ksan spomenula nebi ni primjetio za te papigice,a nije li to divlja biljka?Svejedno je simpatična bar je nemoraš hraniti kao ja svoju


Dmirce ako se rasije posvuda raste kao divljak...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2012 u 22:41
Pustolovko moja, papigice su zapravo one čahurice u kojima je sjeme..stvarno su slične papigicama...a i ako ih se ne pospremi na vrijeme, hoće odletjeti....
Stavi ih se u čašu s vodom i tako dozrijevaju, no ako ih zaboravite pospremiti," odletjet će!" tj.raspuknu se i razleti se sjeme posvuda...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 00:46
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Ma da da nije Ksan spomenula nebi ni primjetio za te papigice,a nije li to divlja biljka?Svejedno je simpatična bar je nemoraš hraniti kao ja svoju


Dmirce ako se rasije posvuda raste kao divljak...


Može li sjeme tvojih divljih papiga smile72
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 11:15
Može,može Ksan i tako ih ima dosta!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 07:59
Zbilja skidam kapu! Svaka čast! Imam i ja recept za pekmez od tikvi isproban i jaakoo fini. POstaviti ću njega i još neke interesantne i isprobane recepte za zanimljivu zimnicu u rubriku recepti.

Ljetos me na žalost slabo ima ili nema na forumu, pa ni ne sudjelujem ni ne komentiram, ali tebe kad god stignem pratim i oduševljena sam.

Meni je suša uništila većinu u povrtnjaku i vrtu, uz to se izvode i radovi i tako sam se ja ljetos borila, a slabo koristi.Zbog bolesti ne smijem nositi teško, pa nisam mogla dovoziti vodu i zalijevati.

Imala sam dovoljno paradajza,krastavaca, mrkve i luka. Paprike ništa, tikvice samo duge, one što sliće na krastavce, a ostale su cvale, ali nakon zametanja plod je otpao, zbog suše. Na godinu ćemo, ako Bog da zdravlja i majka Božja penez kopati bunar.

Tema ti je za svaku pohvalu, znaš i želiš prenijeti drugima.

Da li si već napravila jesensku sjetvu. Kako je kod mene tek prošli tjedan nakon lipnja pala prva kiša, tek sam sad posadila endiviju i radič, posijala zimsku salatu. Još za suše, pred mejsec dana. sam posijala rotkvu i matovilec, evo sad niće. Ovih dana ću posijati špinat, trebalo bi posaditi češnjak. Luk ću za otprilike tri tjedna i između njega ću posijati mrkvu. Kakva iskustva imaš sa kasnojesenskom sadnjom graška?

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 11:18
Gospina trava, Hvala ti draga što pratiš moju temu ! Ovdje si uvjek rado viđen gost!        Meni je drago da mogu svoje iskustvo prenijeti i na druge, iako nisam ni ja baš neka sveznalica, ali kao i svi trudim se uvjek postići nešto više i bolje, težim ka višem cilju. Kod mene je ove godine bilo koma, loše, suša je nažalost uzela svoje i nisam imala ničega puno u odnosu na nekih par godina unazad. Ali eto što se može, nisam sama u tome, mnogi nisu imali dobru godinu. Nisam još ništa sijala jer je kod mene bilo nemoguća misija nešto zabosti u zemlju, no evo sad je pala kiša i mislim da ću čim prije početi s jesenskim pripremama za sjetvu. Moram posaditi češnjak i zimsku salatu, nešto van, nešto će ići u plastenik da mi ne zjapi prazan bez veze. Mislim da ću unutra posijati isto nešto zimske salate,celer i po prvi puta ću pokušati posijati nešto crvenog luka za lučice. Čula sam Na Tv su rekli da se crevni luk može komotno sijati i pred zimu ako imamo zatvoren prostor. Pošto to radim prvi puta, bit će mi gušt ako taj eksperiment uspije, ako ne,nema veze,sijat ću ga na proljeće,imam sjemena i više nego što mi treba. Nego reci mi Molim te koji luk sadiš sad pred zimu, može li to biti i ovaj obični ( Holandski žuti) ili se sad može samo saditi ovaj kozjak,ljutika? Ja ga nisam tako sadila pred zimu,pa nemam baš puno iskustva, ja bi probala tako posaditi Centuriju ako bi mogao opstati preko zime, što ti misliš?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 11:29
Eee da još nešto, ako se ovako nastavi, loše godine i suše kao što predviđaju, izgleda da ćemo i mi morati početi ozbiljno razmišljati o bunarima. Kako ja imam vrt podijeljen na dva dijela, sve lako moguće da će se morati kopati i dva bunara, inače ću se moći pozdraviti s vrtom ako bude svaka godina kao ova..

Za kasnojesensku sjetvu graška, tu stvarno nemam nikakvog iskustva, nisam ga tako sijala,pa ne mogu baš nešto ni reći. Sijem ga uvjek puno u proljeće, tako da nemam potrebu sijati ga u jesen, ali nikad se ne zna,možda ću i to nekad isprobati..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 11:39
Gt, možeš slobodno staviti i ovdje te recepte, ako želiš. Ja se neću ljutiti..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 12:17
Holndski žuti sadim obavezno jer je jako veliki dok se sadi na jesen.
Kozjak neki sade u jesen za rani mladi luk, ja ga sadim u proljeće.

Grašak je nekad moja teta u okolici Sombora sadila u jesen i cvao je dok se kod nas sadio. Jednom smo mi probali ali nije uspjelo.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 12:30
MM je najprije obožavao taj Holandski žuti luk, dugo sam ga sadila, onda je skužio ono što sam ja već otkad govorila. Holandski luk, meni osobno je dosta ljut za jelo, inače je dugotrajniji od svih ostalih vrsta luka, za jelo mi je najbolji Centuria jer je dosta sočan i sladak, a za krumpir salatu,obožavamo plavi mađarski luk. No nažalost Centuria hoće brzo strunuti, pa mi zato nije nikakav problem posaditi nekoliko vrsta luka,naravno ne izostaje ni Holandski,ali sadim ga nešto manje tako imam svakakvog luka, prema potrebi i želji, ovisno što hoću napraviti s njim. Ovo s graškom, slušala sam malo tu žene oko nas gdje kažu, " a budem to posijala u drugoj turi, dok mi ode ovo ili ono povrće.." Moja susjeda je isto tako pokušavala sijati grašak u drugoj turi, onda sam i ja pokušavala sijati ciklu i kinesko zelje u drugoj turi. Vjeruj mi draga, nije to to. Ne znam kako kod drugih, no kod mene to više ništa ne ide do jeseni,jednostavno, nije to više vremenska prilika kao na početku proljeća. Zato sve što god mogu sijem rano ili u određeno vrijeme na proljeće i mislim da više neću ni pokušavati nešto posijati iz kako kod nas neki kažu " druge ruke" ( druga tura). A jesenska sjetva to je mislim sasvim Ok, sve što može preživjeti zimu, idealno je i isplativo riješenje, jer najbolje i najslađe je ono kako si čovjek sam uzgoji, bar zna što jede.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 14:42
Da se malo ubacim. Probala sam jesensku sjetvu graška, nekoliko puta (tvrdoglava ja) i nikada nisam bila zadovoljna, uvijek je nešto pošlo naopako s njim, tako da sam odustala. Proljetni je ipak pravi.
A jesenski luk - jeste li probale srebrnjak? Osobno mislim da je najbolji za mladi luk, a u rano ljeto je već dobar za vaditi (kuhati). Mada sadim i u jesen i u proljeće domaći luk, sjeme mu se vuče još od moje bake.
Sigurno ima ime samo ga ja ne znam. To je onaj duguljasti žuti i svijetlo ljubičasti. (e što mi je opis!)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 14:47
Sav luk je puni veći i prije dođe ako se sadi na jesen.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 18:12
Dadinice znam na koji luk misliš, Eeeeee dobra stara vremena iz mojeg djetinjstva! Bilo je nezamislivo da netko nema taj starinski domaći luk, to je bio luk! Ne znam mu ni ja ime, ali uspjela sam se dočepati debelih glava, dala mi mamina susjeda i sad ga imam za sjeme, tj.za buduće lučice. Samo moj je izgleda sav onaj blijedoljubičasti.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 18:19
Srebrenac sam sadila i uopće mi nije dobar,ima debelu opnu, baš kao i onaj sav kupovni luk, tako da ga više ne sadim. Ima mi plastični izgled, a i okus.   

Gt, meni uopće nije bitno kad da ga sadim (uvjek u proljeće) kod mene je i tako ove godine debeo, ma predebeo, a baš ga ni ne volim dok ja tako ogroman, zakon mi je srednje debeli luk i sitniji luk, duže traje i manje trune, no nema veze, izgleda da je ova godina bila idealna za luk, još mi nije bio tako sav podjednako debeo.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 23:40
monstera imas pp na hotmail :D
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 23:48
OK! idem vidjeti....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 19:56

Počele su jesenske pripreme u plasteniku...ovako to sad izgleda....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,279 sekundi.