Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 00:12
Anaida draga, kako godi pročitati ovo što si natipkala! Smile
Puno toga što je napravljeno u vrtu moram zahvaliti ovom forumu. Učim i skupljam ideje od majstora poput tebe, a onda se pravim pametna pa kažem - to treba tako, to ovako... LOL Nešto učenici sami predlože  pa i njihove ideje moram uvažiti. Evo ih u akciji.









Baš mi je drago što nas redovno posjećuješ i nadam se da te u budućnosti nećemo razočarati. smile79

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 00:15
Mari, svakako ćemo skupljati sjemenke, bit će ih u izobilju. Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 01:33
Evo još mali slikica.
Procvao "arijevac". Big%20smile Ovo mu je prvo proljeće u našem vrtu. Makk, hvala ti, prekrasan je.




Iglica od tete s placa


Sve naše hoste










Heuchere se spremaju za cvatnju. Ova najnaprednija je poklon od Perle. Perla, puno ti hvala!


Napokon je uređena gredica zvana "kružni tok". Tu su tri penstemona uz samo stablo (mislim da je to crvenolisni javor), tri santoline, tri pacifičke krizanteme, tri male potočnice i četiri busena plave trave (Festuca glauca), a posijana je i dihondra (prošlu je zimu preživjela u našem vrtu).  Kad se to sve malo razraste, još ćemo nečim popuniti praznine.




U pozadini se vidi kamenjar u nastajanju, a između stazica je trenutno tropski hibiskus na sunčanju.

Jezerce u cjelini i dijelovi u krupnom planu








Pod površinom se nazire prvi pup lopoča.


Gavez na "močvarnoj" gredici


Inače, ako tko treba gaveza, oko škole ga ima puno pa mogu iskopati i poslati korijen. Tako smo ga i mi preselili u vrt iz ovog kanala.


Prekjučer smo narezali hrpu gaveza i stavili u vodu zajedno s koprivom da napravimo otopinu za prskanje.

Baš smo se razveselili kad smo vidjeli da se pojavio kameleon (Houttuynia cordata). Što je sve ta biljka prošla!!! Prvo je bila kod mene na balkonu, zatim su je dečki posadili u kanal pred školom, onda smo je premjestili u učionicu jer sam se bojala da neće prezimiti vani; prošlog proljeća stavili smo je u vrt iza jezerca i bila je stoput pogažena. Kad se nedavno opet pojavila, premjestili smo je na "močvarnu" gredicu. Nadam se da će tu i ostati.


Pokazala sam sada ono što je lijepo. Središnju gredicu niste vidjeli jer je u užasnom stanju - tlo je premreženo korijenjem slaka i pirike, slak već guši majčinu dušicu i nema mi druge nego je iskopati i premjestiti u tegle, a gredicu pošpricati herbicidom. Ručno čupanje slaka i pirike nije donijelo nikakve rezultate. Danas sam izvukla korijen slaka dug više od metra!

Na kraju današnjeg javljanja - jedna panoramska (oprezno izbjegavši zapuštene dijelove LOL). Po rubu "otočića" posijane su kadifice, a na naizgled praznom dijelu "starinske" gredice rastu mali lupinusi i niču cosmosi.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kamenika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2013
Lokacija: Umetići
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 09:15
Tvoji mladenci su me nasmijali do suza.Ma djeca su super!Što se tiče algi u jezeru čitala sam da par grančica vrbe pomaže.To je pisalo za akvarij ali se valda može primjeniti i za jezero. Nevjerovatno koliko ste puno napravili,sve izgleda super,ali su me šeboji oduševili.smile57
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 09:26
Super! Kamenika, hvala na savjetu. Moram isprobati to s vrbom. Mada ovih dana jezerce nam je kristalno bistro - ni traga od algi ili zamućenja. Naprosto ne mogu vjerovati da može biti tako bistro uz ovu kišu. Budem ga danas opet poslikala.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 08:38
Andina,kad prošećem po vrtu teško mi je bilo što izdvojiti jer mi je svaki kutak preljep na svoj način,bez pretjerivanjaWink,ali moram reći da mi je jezerce fenomenalnoThumbs UpObožavam jezerca a pogotovo kad se ljepo uklapaju u ostatak vrta što ste vi definitvno postigliClapPosebno mi se dopalo baš ovo što si napomenula,baš je kristalno bistro,ma predivno  smile55
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 08:55
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

  
....
Baš smo se razveselili kad smo vidjeli da se pojavio kameleon (Houttuynia cordata). Što je sve ta biljka prošla!!! Prvo je bila kod mene na balkonu, zatim su je dečki posadili u kanal pred školom, onda smo je premjestili u učionicu jer sam se bojala da neće prezimiti vani; prošlog proljeća stavili smo je u vrt iza jezerca i bila je stoput pogažena. Kad se nedavno opet pojavila, premjestili smo je na "močvarnu" gredicu. Nadam se da će tu i ostati.

.....
hoće, hoće ne brini za njega, neuništiv je, mogao bi ti se uskoro pojaviti i na drugom mjestu LOLLOLLOL
baš smo te sinoć na kavici spominjali, vjerovatno si druga smjena bila pa nisi mogla doći
pozdrav tebi i tvojoj marljivoj ekipi Thumbs Up
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 19:29
Draga moja Andina, fantastičan je preobražaj vrta ovoga proljeća...nevjerojatno je što se sve može učiniti u nekoliko mjeseci. Prekrasan i divljenja vrijedan posao obavljaš, naravno po svojoj vlastitoj volji i želji, što mu još više daje na važnosti...drago mi je da si uspjela toliko animirati djecu i da su i sami zadovoljni postignutimSmile
I na kraju...možda je uskoro opet vrijeme za novu inspekcijuWinkLOL...

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 10:54
LOLLOLLOL Naravno, draga Sara, samo pričekaj da sredimo ovaj kaos:


Tea, kupila sam sredstvo za dezinfekciju vode, ne znam smijem li napisati njegovo ime jer bi to bila reklama. Povremeno stavim na vrh žličice tog praška u vodu na mjesta gdje se pojavljuju alge i vidim da to stvarno pomaže. Već izviruju prvi pupovi lopoča.


A pripremaju se i ovdje.


Rascvale se ivančice pokraj jezerca.


Pčelice, taj dan sam imala ludnicu da nisam od 13 do 21 sat stigla ni "tamo gdje i car ide pješke".Smile Srijeda mi je najopterećeniji dan u tjednu pa nikako ne mogu tada na kavicu. Možda će iduće šk. g. biti drugačije (kad se promijeni raspored). Hvala za savjet o kameleonu, baš bi me veselilo da nam se razraste.

Evo još malo novih cvjetića.
Sedum i maćuhice u teglici


Heuchera u sjenovitom vrtu


Sljedeće dvije biljke ne znam kako se zovu.




Phlox


Ovaj šeboj (Sara, to sjeme imaš!) je ipak odlučio obilnije cvasti.


Još jednom perunika - prekrasna mi je mada kažu da je to ona "obična, starinska". Ako tko poznaje točno koji je to kultivar, molim da mi prišapne.


Ovih dana nije se puno radilo zbog kiša i blata, no ipak smo uspjeli nešto malčirati pokošenom travom.


Pozdrav svima!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 11:45
Andina,misija sa dezinfekcijom uspjelaThumbs UpDrago mi je da si stavila još fotki jezerca.Super je pratiti pupove lopoča.Baš me zanima kakvi će biti kad procvjetaju  smile99  A tek vidjeti ih uživo....smile39
I da ne zaboravim....perunike su predivne  smile71         smile113
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 22:46
A pogledajte ovoga golijata:


Za to sam tražila identifikaciju 22. studenog 2012. na ovoj stranici: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1509&PN=155&title=prepoznajte-mi-ovo. Sad bih editirala post i napisala da je to mak, ali ne mogu.

Još se jedan ljepotan danas okitio cvijetom - Rhododendron yakushimanum 'Sneezy'


U razredu i dalje cvjeta streptocarpus - sve je ljepši i bogatiji cvjetovima.


Sarina zebrina se baš razbahatila. Makk, ova begonija desno je neuništiva. U sredini je još jedna begonija ogromnih listova koja je cvala od zime do prije par dana.


Počeli smo uređivati središnju gredicu koja je stravično obrasla slakom i drugim korovom. Iskopali smo majčinu dušicu i ljiljane i privremeno ih posadili u žardinjeru pokraj ruže.


Sad čekam da prođu kiše, a onda ću sav taj korov pošpricati herbicidom. Tlo je toliko premreženo korijenjem slaka i pirike da nemam drugog načina da ga se riješim.

Ne znam odakle nam ova ukrasna tratinčica, ali kad se već potrudila rascvasti, zaslužila je da vam je pokažem. Pokraj nje je nešto što sam dobila od forumašica, ali više nemam pojma što je i od koga je. Sram me bilo!


Za kraj današnjeg javljanja jedno pitanjce: Isplati li se ovo uzeti doma za ručak?


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 22:49
Bravo draga! TZoliko se toga promjenilo od kad sam bila! Prekrasno!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 23:03
GT, moraš uskoro opet doći da to sve vidiš uživo!Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 23:36
Andina, koliko samo vrijednih ručica ovdje ima, Clap nije čudo da je sve tako lijepo, bravo!
Lipik
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 18:55
Hvala, Ljiljus!smile78

Procvao pakujac


Kišno izdanje najveće gredice sjenovitog vrta


U sredini te gredice su hosta i šumska suručica koja nevjerojatno brzo raste.


Ista gredica s druge strane. Cvjeta Perlin koraljni zvončić,


Evo koliko su za par dana narasle hosta i vodenike (Impatiens balfourii). Moram ih prorijediti. Ovo ispred njih kupila sam na placu, teta nije znala naziv, a ja mislim da je vrkuta. Jesam li u pravu?


Na sunčanoj strani procvao geum. Iza njega buja močvarni hibiskus. Skroz desno vidi se malo rumenike (Lychnis coronaria) koju smo sijali prošle godine.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 19:06
sve mi se čini da bi ove godine mogla pasti neka nagrada za lijepi školski vrt!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 22:34
smile178 A ne, ne, ne još!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 22:40
Samo jedan veliki pozdrav vrijednoj ekipi.....smile79
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 02:11
Pozdrav i tebi, Milice! smile78
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 12:04
Ovog kišnog, nedeljnog dana uživala sam u  vašem divnom školskom vtru!Svaka čast tim vrijednim rukicama i njihovoj mentorici.Vrt izgleda topao i lijep :)
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.