Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 300301302303304 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 12:43
Ajmo malo matematike:
Znači bit će 5 grančica....
Neka na svakoj budu po 3 cvijeta, to je 15 cvjetova...
kad ocvatu i kad ih porežem neka iz svake izrastu po 3 nove, to je 15 grančica...
Neka svaka dade samo po 3 cvijeta, to je 45 cvjetova....
Dalje se ni sama ne usudim kalkulirati.
Držite mi fige.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 14:11
danas procvao jedan zanimljiv sijanac. interesantno da se cvijet otvorio od ful zatvorenog do ful otvorenog u ravno 10 minuta :D inace se kilave po par dana. mozda ga i ostavim, nekako mi je fora

a cvatu i ovi


zguzvani kupovni nabacani na hrpu

velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 14:56
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

ej bebi, di ces na izlozbu? da dodjemo to vidjeti!
Korisnik @dado_84 mi je bacio bubu u uho da predstavim adeniume na izložbi kaktusa i sekulenata u balama. Kako do sada još tamo adeniuma nije bilo, rado ću pokazati svojih nekoliko ljepotana.Embarrassed
Izložba kaktusa će se u suradnji s turističkom zajednicom održati od 15-17 kolovoza u galeriji Ulika  u Balama.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 15:12
Wolfsbane, krasne su ti biljke Thumbs Up
Daj mi tipni kako i s čime da suzbijem crvenog pauka na adeniumima i ostalom cvijećuUnhappy valjda im pogoduje ta vrućina i suša pa se ova napast nakotila svugdje. Tretirala sam prije dva tjedna envidorom, sad vidim da ih ponovo imaDisapprove
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 15:50
Ja sam prošle godine imala najezdu crvenog pauka, vrlo uspješno sam ga se riješila pomoću sredstva pod imenom Actellic. 


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Narnia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Srpanj 2013
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 79
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Narnia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 16:23
Ljudi pa vi nemate pojma koliko sam ja srecna sto sam vas pronaslaBig smile!Kad god pogledam stranicu ,a ono uvek ponesto novo i zanimljivo...naprosto ova tema zivi i nikad nije dosadno.Sta da kazem...razbolim se kada vidim vase duple adeniume Wacko,verovatno zato sto imam samo jedan i to od skoro,no ima vremenaWinkdocepacu se i ja valjda jos nekogLOL!Glikica jedva cekam da vidim tvog zucu...da li je zaista bas zut?Meni dosad nijedan zuti nije procvetao iz semenaDisapproveDoduse tipovala sam da ce jedan pupoljak doneti nesto zuckasto, i non stop zagledala kad ce i sta ce...ali nazalost dobila sam opet beli sa zutom sredinom Cry
Za cenu onog adeniuma sa cactusplazeConfusednemam komentar...ma da li zaista to neko kupi?Doduse vidjala sam po garden centrima u Nl pachypodiume po 105E sa zaista ogromnim kaudeksom,ali sam to nekako dozivljavala kao izlozbene eksponateEmbarrassed
Za crvenu napastEvil Smilesam koristila Armadu(isti sastav kao Actellic)samo drugi proizvodjac i puno jeftiniji preparat...ne znam ima li je kod vas?Doduse za drugo cvece posto kod mene adeniume ne napada(ukusnije mu je moje egzoticno cveceLOL)ali nikada nije imalo bas 100%ucinak...smanji brojnost ,ali ga uvek sporadicno ima-dok mi u jednoj polj.apoteci nisu rekli da acaricid pomesam sa Ogriolom(belo ulje)i to u razmeri-200ml na prskalicu od 10l vode i plus acaricid po uputstvu.Tretman se radi 2x u roku od nedelju dana.To ga je konacno sredilo!WinkNapominjem da nisam tretirala adeniume jer nije bilo potrebe,pa ako se odlucite za ovaj recept probajte na jednoj biljci jer nisam sigurna u fitotoxsicnost na adeniumima...Naime taj ogriol se zalepi na larve cp i one uginu bez kiseonika,a acaricid odradi posao sa odraslim jedinkama i tako se prekine ciklus...ovako samo acaricid ubije odrasle jedinke,ali se larve opet izlegu pa prica bez kraja...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 16:37
hm ja ih nisam nikad imala na adeniumima, jedino na brugmansijama. ostalo cvijece mi ne diraju (cak su neki adeniumi ispod brugica i njih nisu dirali). rijesila sam se pauka na brugmansijama sa ortus sc-om, cula sam i za actellic koji G spominje da je isto dobar.
problem sa pesticidima generalno je da pobiju i korisne insekte i npr predatorne pauke koji se hrane crvenim paucima, a ovi napasni se brze mnoze i onda se zatvoris u krug prskanja jer nema prirodne kontrole... fora sa paucima je da se prilagodjavaju brzo na sredstva,pa bi trebalo rotirati dva tri razlicita da ih se iskorijeni... 
skuzila sam da imam zdravu populaciju korisnih insekata i drugih arahnida koji ih tamane, jer opcenito osim povremeno bijelih musica na fuksijama i sl nemam vecih problema,ali ima jako puno bubica, pauka, leptirica i sl po vrtu i oko kuce. zato se suzdrzavam od upotrebe pesticida osim ako stvarno ne dodje voda do grla.
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 16:40
dok sam pisala post narnia je dodala svoj, sad sam procitala i samo cu dodat - NE ulje na adeniume, toksicno je za njih, iako je odlicno za ostalo bilje navodno. rjesava ne samo pauke nego i dosta drugih napasti, jer nije kemijska metoda nego mehanicka, kao sto narnia rece sprjecava normalno disanje gamadi i pokrepaju. 
velika gorica
Na vrh
Narnia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Srpanj 2013
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 79
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Narnia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 17:11
Pa dobro...nek ostane onda kao proverena metoda za ostalo zlu ne trebaloWinkZaista izuzetno efikasno i isprobano na ruzama,brugmansiama,dipladeniama,vigni,fuchiama,raznim penjacicama... koje su obicno magnet za cp.Doduse neke biljke ne spasava ama bas nista-da je samo jedan cp u gradu doci ce iznova na njihDead
Ogriol je inace ekoloski preparat (ulje repice) ne ubija korisne organizme i deluje kontaktno.
A sada da se vratim na temu...Imam par adeniuma starih gotovo 4 godine koji dosad jos nisu cvetali(i koliko mi se cini i ne nameravajuConfused)Izuzetno sam nestrpljiva da vidim sta to negujem jer se po oblku lista jako razlikuju od ostalih.Ovo je,,kupus"adenium sa izuzetno krupnim l sirokim liscem,puca od zdravlja ,ali od cveta ni cDisapprove
  -
A ovo je sitnolisni koji se od starta granao u milion strana,takodje ,,necvetac"Angry
 -
Sta mogu da ocekujem?Ima li neko ideju?Da li se uopste po obliku i velicini lista moze da prepozna cvet?Somalense prepoznajem-drugaciji list,cvet sa sarenim grlom.Sta ovo moze da bude?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 18:54
20. 7. 2013
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 20:38
@Pinus, tvoji su za izložbu Clap
Pitanje Embarrassed zašto im se ovakokovrča lišće? Pregledala sam s povečalom,ničega nema pa me zanima da li netko od vas ima istih situacija.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 20:40
Ovaj mali je najcvjetniji od svih ostalihThumbs Up 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 20:41
Moj žućo Smile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 20:47
Da se malo osvrnem na cijene sadnica adeniuma. Male cijepljene sadnice kupljene direktno od proizvođaća s tajlanda su od 20- 35 Eura, još toliko zna biti papirologija kad stignu kod nas nakon mjesec i više dana.  Biljka obavezno dođe bez ijednog korijenčića pa je onda muka živa dok ne dođu na svoje, a ako ste loše sreće kakve sam i ja bila u nekoliko navrata, biljka stiže trula, smrdljivaDead
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 21:01
Evo moje maaaale vojske.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 21:15
Bravo milice za vojskicuClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 21:49
Bebolina,  smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 22:21
Bebolina, za kovrčanje listova pretpostavljam da mu nedostaje nešto u prihrani, al ne bih nagađala što. Vjerujem da će W znati, ona je u tom dijelu nenadmašna.

Čini mi se da tvoj i moj žućo imaju podjednako velike pupove. Baš me sad zanima koji će prije procvasti, koja im klima više odgovara ? Ja sam prešla na gnojivo s više kalija, a manje dušika.

Inače, danas su trojica preseljena u "supstrat bet zemlje". E baš me zanima....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 23:07
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Pitanje Embarrassed zašto im se ovakokovrča lišće? Pregledala sam s povečalom,ničega nema pa me zanima da li netko od vas ima istih situacija.

@bebolina, pretpostavljam da su tvoje adeniume napale neke sitne oku nevidljive uši a koje vrag si ga znaj. Kupi mospilan 20, napravi malo jaču otopinu od navedene i pošpricaj adeniume sa obje strane lišća.  Špricaj  negdje u hladu da se otopina mospilana prebrzo ne posuši.  Otopina mora ući kroz lišće u biljku. Ovo kovrčavo lišće će ostati  kovrćavo  ali novo  lišće će biti u redu.


Na vrh
Narnia View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 18 Srpanj 2013
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 79
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Narnia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 23:19
Desava se to kovrdzanje i kod mojih!Nisam primetila da nesto posebno steti biljci sem estetski.I mene zanima uzrok?Ermm
Uhhhh Bebolina cena kalemljenih biljaka je bas jako visokaShockedJa sam gledala ove sa Ebaya i cene su znatno povoljnije...e sad naravno na to ide i postarina.Samo je pitanje sta ce se zaista dobiti za taj novac ???!!!ConfusedDa li je neko porucivao tako?
Ja sam u Amsterdamu na cvetnoj pijaci nasla lepe ,debele i razgranate primerke za 15E (duple)Nije bio neki izbor boja-uglavnom roze,beli i crveni i to precvetali(zato je i niza cena inace su 18E)ali sada kad cujem koliko su tebe kostali i to bez korena i vise sam nego sigurna da cu pre,,vrapca u ruci"LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 300301302303304 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.