Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božur - Paeonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božur - Paeonia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 35>
Korisnik
Poruka
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2013 u 21:40
Divni bozuri, Jagoda tvoj roza, čupavi, pa onaj ispod njega izgleda kao da je napravljen od svilenog papira. Blue sky, i tvoj drvenasti mi je krasan.
Jagoda, imam i ja bijeloga koji je u pocetku roskasti, ali kad mu se cvijet jako rastvori postaje bijeli.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 10:07
Koji je od ovih najljepši ?

http://12plant.eu/paeonia.html
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2013 u 00:13
Tesko pitanje Milica. Svidaju mi se ovi jednostruki, ali mi se ne svidaju cijene (LOL)  , ipak su u nasoj Decori prihvatljivije. Manji je izbor, ali se barem lakse odluciti.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2013 u 15:09
Svaki je lijep na svoj način. Meni su najljepši moji u mome vrtu koji su bez imena i prezimena ( jer drugih sada nemam) a lijepi su mi i u drugim vrtovima ali za sada su to samo puste želje.......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2013 u 21:23
Milice nestaj nam na muku predivni su svi odreda ali moramo biti realni ,bar ja Wink a nema sumnje da bi izabrala barem pola od tih za najljepšeTongue
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 13:09
Milice svi su prekrasni onima koji ih vole.Ja sam naručila od Decore iz Buzeta tri vrste,doći će mi na jesen,ako mi uspiju vidjet ćete.Imaju krasne vrste pogledajte njihov katalog.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2014 u 23:07
Ja sam 2012. presadila 4 komada iz maminog vrta , 2013. nisu cvali pa se od srca nadam da su se aklimatizirali i da ce ove godine cvasti !
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 08:40
Draga Gute Fee, dok čekaš svoj, evo jedan starinski iz mog vrta, starosjedioc....
 
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 09:07
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Ja sam 2012. presadila 4 komada iz maminog vrta , 2013. nisu cvali pa se od srca nadam da su se aklimatizirali i da ce ove godine cvasti !
ako ti ni ove godine ne budu cvjetali, provjeri da ih nisi preduboko posadilla jer to može biti razlog zašto božuri cvjetaju slabo ili nikako.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 10:38
moj drvenasti se jako raširio.sad je već potjerao ,a trebala bih nekako orezati.zna li netko kako i kada
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 11:01
drvenasti božur se ne orezuje.
ako se mora orezati zbog grana koje narušavaju lijep izgled grma, onda je to najbolje napraviti krajem zime ili   u rano proljeće prije kretanja vegetacije.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 13:20
hvala draga imat ću to na umu
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 17:32
Obožavam gledati vaše božure. Nemam nijedan jer nemam dovoljno mjesta, ali uživam u njihovoj ljepoti kod susjede koja ih ima četiri.
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 14:17
Da li se mogu starije sadnice božura presađivati, kako to podnose?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 15:40
Originalno poslano od člana Aidazg Aidazg napisao:

Da li se mogu starije sadnice božura presađivati, kako to podnose?


mogu, kao i druge biljke, ali u pravo vrijeme, mislim da je za božure najbolje u jesen

mada sam ja svog rozog  lani presadila u ovo vrijeme i preživio je, čak je i cvjetao
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 09:06
Hvala na savjetu, onda ću čekati jesen
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2014 u 12:16
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

....obozavam bozure, i mene uvijek vrate u djetinjstvo i podsjete na mamicu


Draga , kao da su moje rijeci       ja sam predprosle godine
iz maminog (umrla je 93.god.) vrta presadila 4 komada u svoj vrt ali mi nisu prosle godine cvali .
Nadam se da ce me ove godine razveseliti i procvasti , kao sto sam vec gore napisala !
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 08:54
Ja sam negdje na netu pročitala da ne podnose baš presađivanje i da nakon toga godinama ne cvjetaju pa me zanimalo da li su vaša iskustva slična, daj molim te javi hoće li ove godine cvjetati!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2014 u 21:11
neznam koliko mu treba da procvate.ja sam jednoj rođaci,kojoj se jako sviđa moj,kupila prije tri godine.nako godinu dana ga je presadila jer je mislila da mu ne odgovara mjesto.vidjet ćemo ove godine
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 07:40
Iz mog iskustva,Paeonia nije ljubitelj selidbe i treba joj vremena da se prilagodi.Predprošle jeseni sam neke selila i ljetos nisu cvjetali.Rijetko cvjetaju slijedeće godine nakon selidbe.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.