Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj kamenjar i vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj kamenjar i vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 70>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 12:32
smile226  Oprosti, možda će ispast glupo pitanje, ali ono, nitko se nije učen rodio,  kažeš da je tvoj suprug donio malč iz šume, a ja ne znam baš previše o tome, reci jel to sastrugana kora sa drveća ili piljevina  sa srušenog drveća? kakav je daljnji postupak s tim malčom, Posipaš po zemlji između cvijeća, onak na debeli sloj, ili tanko? I, kad se to radi, ujesen ili ljeto, kad je veća suša?
Hvala na pomoći, pozdravSmile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 22:00
Hvala ti na iscrpnom odgovoru,i meni bi trebalo puuuuno malča,zato sam i pitala.Sad sam kupila sjeckalicu,pa bum probala nekaj kemijati,a i šuma je blizu,pa bum doteglila poluraspadnutog lišća,da imam bar za kritična mjesta.U dućanima je malč bezobrazno skup.Nisam još stavljala slike,ali možda budem sad kad bude manje posla.pozdrav!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 22:23
Horti ja mislim da je kod tebe sad rapsodija boja, a nema novih sličica Cry
život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 22:53
Oduševila me tvoja physostegia ili poslušnica. Baš sam te htjela pitati imaš li bijelu, a onda vidim da imaš, a tek ona trava p....., jel ona trajnica ili se sije svake godine i koliko je visoka.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 07:24
Hajd još malo sličica tvog raja!Big%20smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 12:10
Pripazite sa tim šumskim malčem, lišće i kora koliko znam su kiseli pa tako mogu zakiseliti i zemlju. Najbolji malč je isjeckana trava kojoj se može dodati piljevina i lišće. To trune i đubri zemlju, obogaćuje je te nastaje pravi humus. Ja koristim travu za malčiranjeEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 14:38
Nikako ne mogu zaboraviti sliku tvog kamenjara, stalno se na to vraćam i uživam
Sama sam ga slikala u posjeti našoj Horti
 
 
Osim kamenjara, kod Horti je raj na zemlji, pa ima recimo pravu šumu zvjezdana - jedna su stali u objektiv
 
 
Još jedna biljka, koja me impresionirala - ne znam što je, ali kao da je netko prolio mlijeko po ovim zelenim listovima
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 14:39
Horti kad nećeš da nam staviš slikice sama, evo ja sam to učinila mjesto tebe. Imam ih još puno, pa  nisma mogla odoljeti ......
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 17:15
Hvala Triša, samo ti stavljaj slike, jer do 1.10. od mene neće bit ni jedne LOL, zbog naprijed navedenog...
 
Smrcko sad si me zbunila oko malča, idem malo čitat na tu temu, jer ionako ne mogu ništa drugo, bolest ne sustaje. A kakav je divan dan, mogla sam toliko napraviti Disapprove
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 02:01
Hortice koliko znam piljevina i šumsko lišće čine kompost kiselijim. Šumska zemlja je kisela i može se dodavati u određenoj mjeri ali ne 100 posto.

Zato najbolja mješavina komposta je kuhinjski otpad ( od povrća), lišće, piljevina, trava, već kompostirana zemlja jer ima mikroorganizme koji pospješuju kompostiranje. Zemlja mora imati sve u sebi.

Kad se malčira travom i kad se zaljeva vrt odmah imaš juhu iz te trave koja pomaže biljkama i hrani ih. Ujedno trava truli i obogaćuje tlo. Dok sama piljevina bez trave, nisam sigurna da je dugoročno najbolje rješenje, ali možda i griješim. Takođe bacanje pepela po zemlji nije dobro jer ako se pretjera takođe može zemlju zakiselit, a lukšija je kiselina koja izgori sve.

Malo prosurfaj i vidi što ti je najbolje rješenje.

Nadam se da ćeš nam ozdraviti i biti boljesmile78
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2009 u 11:16
Hvala triši što nam je stavila sličice iz hortinog vrta je ona samozatajna i ne da joj se hvaliti...........iako ima čime!
Htjela sam samo dodati da je ova biljčica koja je triši zapala za oči i jako ljekovita, a zove se plućnjak! Posebno je lijepa na rano proljeće kad procvjeta prva i tako najavi proljeće!
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 08:28
Pročitala sam podosta članaka o malčiranju, raznih teorija i mišljenja. Svi se slažu da su dobrobiti od malčiranja višestruke ( zadržavanje vlage, sprječavanje erozije, ujednačena temperatura tla, manje borbe s korovom... ). Materijali koji se koriste za malčiranje su kora drveta crnogorice, pokošena trava, novine, karton, plastične folije, kokosova vlakna, otpalo lišće, piljevina i usitnjeno drvo, borove iglice za biljke kojima odgovara kiselo tlo.
Kod malčiranja korom potrebno je prije tlo obogatiti gnojivima koja sadrže dušik jer se on troši prilikom raspadanja kore.
Malčeve dobivene od drveta bolje je koristiti za drveće i grmlje a za povrće i cvijeće pokošenu travu, jer malčevi dobiveni od drveta raspadanjem oslobađaju tvari koje mogu štetiti korijenju mladih biljčica, pa si Smrcko po tom pitanju bila u pravu Thumbs%20Up.
 
 
 
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 08:45
A sad, da ne dobijem packu jer je ovo mjesto za slike, evo nekoliko jesenskih:
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 08:52
caruju prelijepi zvjezdani
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 08:57
I malo pojedinačnih:
 
Sternbergia lutea
 
Euphorbia amygdaloides purpurea
 
Sedum
 
Euphorbia myrsinites
 
Ovu smo lantanu nedugo vidjeli na slici kod Otok, pa se poslije toga teleportirala k meni Big%20smile:
Otok smile78
 
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 09:00
jako lijepo,kaj ti je ono žuto na prvoj slici?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 09:15
napokon sličice Thumbs%20Up
asteri su me oduševili smile42pa nisam nigdje vidla tu boju lantane Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 09:31
E Hana jesi me našla Confused. To sam preselila sa istarske livade u svoj vrt, jer mi je bio jako zgodan grmić. Moram ga bolje poslikat pa možda netko prepozna o čemu se radi.
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 09:38
smile227Zvjezdani su predivni..
a lantana -odlična boja!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 10:34
Već prije nekoliko dana sam ja rekla da mislim da je kod tebe sada prava jesenja rapsodija i evo, bila sam u pravu, prekrasno, toliko cvijeća, boja, sklada smile120
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 70>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.