Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 13:09
Ulaz sa glavne ceste na našu cestu, uz nju imam jedan dugački vrtić i tu imam isto posađenoga svega i svačega.: Ruže stablašice. ruža penjačica, novi clematis, kane, noćurci, djevojačko oko, georgine, kadifice, anemone bjele, ostići........
 
 
Clematis "Dorothy Walton"
 
 
 
Tu su sa bijelim zvončićima
 
Ne znam kako se zovu ti bjeli zvončići ali su predivni dupli, na stabljici puno ovakvih cvjetova
 
Stablašice, po redu, bijela, žuta, dvije narančaste i crvena
 
Ovo je penjačica, od nje imam svugdje po vrtu napravljene brajdice
 
 
Cvijet blizu
 
 
Evo je i na kredencu u vazi koju sam si kupila na Flori
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 13:17
Noćurak
 
 
Djevojačko oko
 
 
malo pogleda sa balkona -panoramik
Vide se zeleni i crveni japanski javor
 
Pogled sa bočne strane
 
vrtić pred garažom, kamelija je ocvala, zamijenile su ju begonije
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 21:07
Kao i uvijek sve je prekrasno. Žao mi je da ti jasmin oboljeva, a tako izgleda lijep. Pojedine cvjećke ti imaju aureolu ko anđelci ( na predhodnoj stranici ) , to je valjda zbog svjetlosti, npr. antončice.smile64
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 21:30
Sve predivno cvate kod tebe!!! Prekrasne su mi ruže stablašice a i penjačica super!!!
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 21:39
Zna se šta je meni zapelo za oko,   ruže, ruže i samo ruže.Ali ni ostalo ne zaostaje za ružama ,zvončiči su super.ma, sve ti je prelijepo smile94
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 21:50
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Vera djelim tvoje mišljenje da je komad zemlje ograđen kamenjem ubiti samo gredica, ali opet ljudi koji žive na ravnom terenu bez kamenja a vole kamenjare prisiljeni su dovući kamenje i slažući ih u kombinaciji sa zemljom i biljem oblikovati kamenjare. Neki izgledaju kao obična gredica sa malo više kamenja - simpatično, a neki su pak na više nivoa, potpuno opremljeni, pravi performans. Koliko samo truda ljudi potroše da bi sve to izveli, a mi ni prstom da mrdnemo, samo u pukotine staviš malo zemlje i cvijeće odradi cijeli posao. Ja znam da je pravi kamenjar ovaj što ga priroda napravi ali svima koji sami na ravnici rade kamenjar skidam kapu Clap

Vera ne obaziri se ti na TM, ako imaš neku staru grotu, ma milina, ubiti s kamenjarom je i najmanje posla.....
Slažem se sa vama u potpunosti. I ja sam u ravnici pokušala napraviti kamenjar, nabavila kamenje i biljke za kamenjar - znači koje vole sunce i ne vole previše vlage, ali mjesto gdje sam ga napravila je sjeveroistočna strana kuće, djelomično sjenu radi pomočni objekat od svekra i svekrve, a podnevno sunce ne dopre od moje kuće - znači sunca nešto rano ujutro i kasno poslijepodne. U takvim uvjetima se cvijeće nije baš nešto nacvjetalo, a preko zime je propalo. Uglavnom ja sam odustala od kamenjara na tome mjestu. Možda jednoga dana napravim, ali negdje sa južne strane....
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 21:56
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

danas pada kiša, dan za odmor ili za kakvo čišćenje ili peglanciju.Jučer sam opet malo slikavala, pa sam posadila nove biljčice koje mi je slala Otok i iskopala ispod bijelog jorgovana sve mladice, posadila u vaze pa nosim sa sobom u Buzet u subotu za Baku i naći će se još koja "žrtva" da ih udomi....
Evo slika za početak Calicantus, lijepi grm, lijepih smeđih cvjetova i još ljepšeg i intenzivnog mirisa 
 
 
 
calicantus ili ananas me vraća u djetinjstvo ( mi smo ga zvali ananin). Kao dijete sam ga uvijek imala u đepu i zamišljala šumske jagode dok sam ga mirisala Tongue
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 22:19
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

 
Ove male jednogodišnje mini karanfile imam prvu godinu, rekla mi je cvjećarka da cvatu sve do zime, danas je procvao i ovaj četvrti - boja bordo
 
Takve karanfiliće imam i ja i to več par godina na istom mjestu. Eh, sad, ili nisu jednogodišnji ili se uspije napraviti sjeme, pa se sami posiju....
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 22:42
Već dva dana nisam na forumu imala sam drugih obaveza.Večeras sam krenula u pregled aktuelnosti i prvo na tvoju hacijendu Korjenko.Uvijek tu ima lijepih biljaka, ali ovaj puta ću istaknuti calicantus koji me je posebno dojmio.Osim toga tu biljku još nisam nigdje vidijela osim kod tebe  pa se predbilježavam za pelcer.....Sada kad ima cvijetove stvarno je super...Da još pohvalim onu lijepu vazicu sa Flore,baš paše sa onim crvenim ružama....smile78
sutra je novi dan
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 22:56
Sve pohvale!!! smile141 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 23:15
Kada sam danas zavirila u tvoju hacijendu skoro sam na r.. opala koliko prekrasnog cvijeća kod tebe, a ja dugo nisam švrljala po tvojoj hacijendi, jer jednostavno ne stignem. Oduševljena sam kada vidim veliki prostor i tako lijepo uređen.
I ja se pokorno javljam za muškatnu kadulju, a bijeli dupli zvončić je smile227, nekako mi odiše elegancijom, pa ako budeš imala sjemena od njega stajem u red...
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 02:43
 šetam smile200 i uživam 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 08:24
sve je prekrasno, posebno oni bijeli zvončići (nakon ruža naravno) da li su dvogodišnji? Ako rade sjeme mogu te malo zamoliti?

Jagoda ako Korijenko nema male kalikantuse imam i ja,tak da nemaš brige za mlade biljčice
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 11:50
Korijenko kod tebe je sve prekrasno, najviše mi se sviđaju one panoramik slike, na njima se vidi sklad boja, kamena, trave, sve je smile120
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 12:01
Hvala Lantana, Rose, Silvek, Katrea, Jagoda.... ma svi koji mi dolazite u posjetu!!
Kat rea ja sam zapisala tvoje želje, zvončiću nisam nikad vidjela sjeme, jednu stabljiku ću ostaviti da ju ne odrežem, baš me zanima sjeme, ako ne bude, bit će pelcer
Jagoda danas ću malo pogledat ako još mogu šta iskopat ispod kalikantusa pa ti donesem na kafe, ako ne bit će drugo proljeće ili imamo jockera Hanu.... Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 12:12
Korjenko, ponovno krasne slike, ClapClapClap za kalikant, ponovno nešto novo
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 13:02
steta za jasmin,a bas je bujan
kod tebe ima uvek puno posla,al ostaje i vremena za uzivanje u svoj toj lepoti
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 13:47
naravno Gio da uživam i to najviše na skodu (balkonu). To mi je i glavni ulaz u kuću. Evo kako izgleda ovih dana.
 
Ovako to izgleda iz dvorišta, (narančasta fasada je kuća od sestre). Uvijek na ogradi imam crvene pelargonije i grmolike i viseće, ove godine mi je zalutala jedna bijela i lanjska roza
 
 
Ovo dalje je sve na balkonu ispred ulaznih vrata
 
 
 
Moj novi ljubimac sa Flore
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 13:59
Ovih je dana jako živahno na mojoj haciendi a pogotovo u pčelinjaku, svaki dan barem po jedan roj pčela, tata je stalno dežuran i stalno je u lovu. Sjećate se one slike košnjica na kojoj se vidi kako pčele rade "brade" na ulazu i spremaju se na rojenje. Evo stavljam vam opet tako da vam pokažem rojenje od početka pa do spremanja nazad u košnjicu.
 
 
Ovako kao na slici pčelinjak izgleda prvi dan, drugi dan, obično je to prije podne ( danas već u 8,00 ujutro) matica svoje pčele iz košnjice povede van. U zraku se vidi veliki roj pčela (približavanje na vlastitu odgovornost- gledanje iz velike udaljenosti) koji se polako seli od stabla do stabla i traži granu na koju će sjesti. Zna se dogoditi da se već skoro sve skupe i onda matica promjeni plan povede ih na drugo stablo.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 14:05
Prošli tjedan dogodilo se je da su dva roja izašla u isto vrijeme ( i to se dešava puno puta) i sjela su na isto stablo. Super lagani poslić za mog tatu a izgledalo je ovako:
 
Iz daljine
Iz bliza
 
U ovu drvenu posudu se one presele sa stabla ili ih tata smo zasipa. Tako ih odloži na stolicu ispod stabla i tu moraju mirovati do navečer do mraka. Kad se smire odnese ih nazad u pčelinjak i zasipa nazad u košnjicu.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.