Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - vrtače
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


vrtače

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 12:02
Niko, MM je sam napravio sustav navodnjavanja, ali ne znam ročno kako pa ti ga mogu ovih dana pitati i javiti.. Ali svakako postoji mogućnost podzemne cijevi i onda prskalice koja se diže  iz zemlje. Tako imam ja. Sve je priključeno na motor-hidrofor i u struju.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
niko5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niko5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 09:24
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Niko, MM je sam napravio sustav navodnjavanja, ali ne znam ročno kako pa ti ga mogu ovih dana pitati i javiti.. Ali svakako postoji mogućnost podzemne cijevi i onda prskalice koja se diže  iz zemlje. Tako imam ja. Sve je priključeno na motor-hidrofor i u struju.

Ako nije problem volio bih da dobijem ovaj sustav razrađen kako ste vas dvoje to uradili.

 

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 09:39
niko smile177
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 09:40
Sve pohvale na trudu. Bit će to krasan ružičnjak i vrt općenito.
Volim pratit ovakve vrtove od njihovog početka. Čovjek se začudi kad vidi koliko ljepote se može napraviti u samo par godina.
Samo hrabro i daj srcu oduška i mašti na volju. Brzo ćeš posaditi svoj rajski vrt.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
niko5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niko5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 17:48
Hvala vam na željama.Smile
Mene zanima koje biljke uspijevaju pored ruža,da mogu zajedno uz ruže rasti (mislim na nisko i visoko cvijeće) šta je dobro posaditi,kao i što vidite kako bih trebao formirati vrt?
Da li da staza bude cijelom dužinom ravna ili da malo krivuda i koja je širina vrtne staze minimalna?
Između običnih ruža i ovih do zidu mislio sam između otoke napravit (dobro ili ne?)
Šta vi iskusni vrtlari predlažete?
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2010 u 00:06
niko5 predlazem ti lavandu.
Sto se tice staze meni se vise svidja krivudava staza,i pored ja bi zasadila travu festuca glauca i festuca scoparia,ili santoline(sivu i zelenu).
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 00:33
smile113
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 07:34
 Dragi susjed pa gdje si ti?
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 08:49
kako napreduju radovi?
Na vrh
niko5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niko5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 19:13
Originalno poslano od člana tikvić tikvić napisao:

 Dragi susjed pa gdje si ti?
 
Susjeda nedavno sam prolazio preko Domanovića prema Čapljini i vidio sam nekoliko lijepih vrtova uz cestu,znam da taj komad nije u okrugu Dubravske visoravni ali su južnjaci vidi se marljivi.
Sad trenutno mirujem jer su kuše ali pravim planove i čim ih skeniram stavit ću ih na forum za komnetar.
Vidim da si ti izrazito aktivna,samo naprijed.
Na vrh
niko5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niko5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 19:15
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

kako napreduju radovi?
 
Počele su duge mostarske jesenjske kiše tako da teren postaje blatnjav i nemoguć za raditi.Pravim skicu za uređenje za proljeće i čim je napravim stavljam je na forum.Nadma se da će te mi pomoći.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 20:33
MM veli ovako - zabio je 6 metarnu cijev na koju je zatim spojio električnu pumpu  za vodu i na nju to navodnavanje. Blizu nam je utičnica za tu pumpu, i kad uključimo - prska!! :)
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
niko5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niko5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2010 u 13:23
 
to je jedan od zamisli, pa se izjasnite da vidim kako vi ovo vidite,sigurno ima i boljih rješenja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2010 u 19:30
Već se vidim kako sjedim tamo negdje među cvijećem, a ti hodaš travnjakom i nosiš kavicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 10:41
Niko bit će to super, ti to stavljaš i na papir a ja sve u glavi pa u hodu mijenjam.   smile55
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 11:38
Koliko vidim u tvom planu,bazirao si se na ruže i ukrasne trave,a ako ostaneš samo na tim biljkama ,svaka častThumbs%20UpMeni osobno treba puno snage da se odupirem vrstama i obično kod mene pobjeđuje cviće i zato svaštarim,a uvijek se divim vrtovima koji se rade po planuLOL
Na vrh
niko5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niko5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 12:54

Nisam se bazirao na ukrasne trave,a na ruže jesam.

Nitko mi ne odgovara osim gioiaa-e šta bi bilo dobro,jer znam da ne valja blizu ruže puno cvijeća da je ne uguše.Jučer sam s jednu stranu zasadio dvije grane ruzmarina s drugu lavande i to s glavne stabljike jer su mi tako rekli.Raznišljam šta bi još dobro bilo,jer prostor nije velik a ipak ima ga dovoljno da se može nešto eksperimintirati.

Stavljam na papir da imam neke osnovne smjernice,moram znati od kuda početi,a sve se da izmjeniti,to mi je onako na prvu palo na pamet.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 13:01
Ovako moje iskustvo s ružama i biljkama okolo je vrlo negativno. Pred dvije godine sam kupila sadnice ruža i ukomponirala ih među svoje trajnice. Rezultat je bio takav da su prošle godine ruže bile kržljave a o cvatnji ni riječi i onda sam ih izvadila iz te gredice i oformila ružičnjak. Ove godine cvale su mi prekrasno.
 
Probaj ružama oformiti vlastiti prostor, mislim da za to imaš mjesta.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 22:27

Niko prekrasni su ti planovi za uređenje.

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
niko5 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niko5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 08:17
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Ovako moje iskustvo s ružama i biljkama okolo je vrlo negativno. Pred dvije godine sam kupila sadnice ruža i ukomponirala ih među svoje trajnice. Rezultat je bio takav da su prošle godine ruže bile kržljave a o cvatnji ni riječi i onda sam ih izvadila iz te gredice i oformila ružičnjak. Ove godine cvale su mi prekrasno.
 
Probaj ružama oformiti vlastiti prostor, mislim da za to imaš mjesta.
 
Da, iz tog razloga i ja ne zelim između i do saditi nikakve biljke,jer
ne znam kako će ruže djelovati.
Ipak po preporuci sam zasadio lavandu i ruzmarin između penjačica na jedno pola metra od ruža pa ću vidjeti kako će se ponašati.Inače kad penjačice rastu je li samo u proljeće ili tijekom cijele godine i treba li im išta dodavati?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.