Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Svaštara u Istri
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Svaštara u Istri

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
Poruka
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 13:05
Još je sada dosta živahno, prema nešto vremena unazad, ali tko želi miran odmor tamo g dobije. Doduše, more je 6 km daleko, ali je plaža prekrasna.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 13:32
Jednu takvu kamenu hižu sam si ja nekoć priželjkivala. Kamen do kamena, a zelena puzavica joj daje živost. Škuri lagano lupetaju dok burin fijuće, a ispod peke ... nebum rekla jer su meni sline počele curiti.
Sama pomisao da je more tu, samo 6 km od kuće je dovoljna za prekrasan odmor. Ako baš hočeš odeš se brčnuti na jednodnevnom izletu.  Ili se odfuraš s biciklinom do plaže i bacaš kamenčiće pogađajući baš u nadolazeći val!

Neznam kaj mi je danas!? Jugo kod nas pa mi se spava- zato sanjam!
Vera, hvala, baš sam se odmorila i umorila vozeći bicikl do plaže! Smile
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 15:10
 
uhm,mljac, ovaj, pa nekako mi najvise zapeo ovaj ukusni, je moze vise detalja......
 
 
mala sala.....nego reci ti meni kako i ja imam staru kamenu kucu od 1880 koja nema nikakovu izolaciju na temelju,  kako ste to rjesili da vam ne dojde kapilarna vlaga va kucu sada kada se lozi i po sobama, as nekada ni bilo lozenja va sobah pa ni bilo poblema.
 
I ta kamena fasada nije mi jasno kako ste rijesili toplisnku izolaciju, sada te svi tjeraju na knauf ili stiropor 10 cm pa folije i parne brane ufffaaaaaa
Hvala
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 15:44
Da počnem od početka. Ta kuća je građena 1911 za štalu. Toliko o izolaciji, bilo kakvoj. Po starinsku, dolje blago gore sijeno. Oni prozori ki se vide na zidu, u kući su na podu da bi se sijeno laglje hitalo van. Moji roditelji su je otkupili 1967 od mjesne zajednice, a koristila ju je polj. zadruga. Kako je 1 km od kaštela, bilo je "prodaj štupidinima dok se nisu predomislili." Moji su produljili pod od zida do zida, stavilo se par pregradnih zidova od siporexa i jedina baš gradnja su ove škale na fasadi. Ta se kuća uglavnom koristi ljeti a tamo je grozna suša. Po zimi vlage koliko ćeš. Eto to je riješenje koje se primjenjivalo do sada. Sada se moj sin priprema ući u temeljitu rekonstrukciju sa rješavanjem vlage i ostaloga. Kad on nađe rješenja javim ti jer se ja u to razumijem kao u svemirsku tehniku. MM ne mogu pitati, jer on misli da bi kuću trebalo srušiti i na tom mjestu sazidati novu kako spada.  Sve bi on riješio izolacijskim ciglama i fasadom, a sin i ja bi htjeli sačuvati originalni duh koliko je moguće. To rješenje MMa ne dolazi u obzir iz više razloga. Pogotovu ne kod tebe gdje je kuću gradio bižnono a ne da je kupljena. 
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 15:54
.....evo ja sad ren doma vidjeti malo te moje temelje kakovi su mi, as mi je brat ovu stranu ca je pul vrta iskopao jedno 40 cm u dubinu pa cemo to, tako su mi savjetovali da se dela, premazati sa impregnacijom i onda zakeljiti ljepenku V3-to je katran i onda se to zapret i zabetonirati.
Proslo leto je bila katastrofa va sobe.....istina da podstanari ne otpiraju  i ne zrace koliko rabi, mah znati cu ti rec smo ca storili oli ne.
Ako bude dobro onda me toka to storit oko cele kuce, a to je "samo" 45 duznih metara, as kuca je samostojeca, na nikega se ne oslanja.Wink
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 18:55
više put  u životu požalim što se nis udala na more , sad nebi patila za ovim ljepotama , već sam došla u grad i u smrad  zar niste čuli kolko je sisak zagađen 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 19:21
I gradovi na moru smrde, i to opasno. Ali što jest jest, kod vas u Sisku je prešlo svaku granicu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 10:03
Vera, baš si nam to krasno prezentirala. Ja Istru obožavam , i  stalno lutamo mm i ja po Istri, a samo sam jednom bila u Balama, evo ulazi o još ovogodišnji plan, samo da krene jesen, pa se onda i vidimo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
addalucija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje addalucija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 12:50
joj ljepo!
Tražim stan u zg gdje je dozvoljeno držanje pasa :)
ako tko ima javite se na pm
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 21:33
Prelijepo Vera4, nije ni čudo da se hvališ tom ljepotom, molim te zamoli nevistu da pokupi sjeme tok prkosa trajnice. Baš mi je lijep.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 00:43
Predivno Vera!
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 22:19
...prekrasnoooooo!! :o))).... mudri preci... :O)
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 09:06
sad sam vidla slike Bala,inače moj najstariji sin išao prošle god. biciklom na more ali koja je to tura bila Ljubljana, Izola, Rovinj, Pula, Rijeka, Split, otoci Brač, Hvar, Korčula.. sve za siću love u Splitu je ostavio bicikl a po otocima pješke ,ustvari od njega sam prvi puta čula za Bale tam je negdje prespaval i da je barem imao fotić koji bi to putopis bio
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 09:19
Drugi put ga ne puštaj bez fotića - oduševljena sam biciklistima i njihovim entuzijazmom za takva putovanj, to je prekrasno. Za sinasmile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 09:21
nadam se da se nećete ljutiti a ni on kad vidi da sam mu pokupila sliku sa kompa, evo jedina kaj sam ja vidjela kak izgledaju Bale slikano njegovim mobitelom


sutra je novi dan
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 10:58
Sin ti je jako mlad, pa kad krene na takvu turu, koja je ogromna što jest jest, onda znaš da ih ne zanima slikanje kulturnih znamenitosti. A priznajem ovaj vidik nisam ni ja vidjela. Djeca, malo starija znaju biti genijalna. Za tvog sinasmile79 
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 13:05
....ahhhhhh mladost, svaka cast, parican za aventure
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 18:43
Eh, da, djeci treba pustit neke "avanture" Tko zna što ih sutra čeka, pa da imaju barem lijepe uspomene. Takve misli imam otkad mi je sin bio u Domovinskom ratu. Zakačilo ga sa 24 godine. Nema PTSP ali sigurno ima tragova u sebi. Zato ima kojekakvih uspomena iz ranije mladosti. A sad ima dobru ženu i slatku kćer.Wink
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 12:20
Bah.Nije ni moj grad a nisu ni neke putopisne slike. Jer sam se usredotočila na zelenilo oko bazena. Ipak, kako sam nešto slikuckala i prije i posloje odlučila sam staviti slike ovdje. Pa možda netko nešto vidi i zgodno.
Put je bio Rijeka, via tunel Učka, Buzet,Buje, umag. Natrag Umag, Buje, skretanje za Momjan, pa opet Buzet, Učka, Rijeka.
 
 
Uvijek me u Istri očaravaju kamen i zelenilo. Ovaj autobus nikako da mi se makne s vidika...
 
 
Gusto zelenilo u jako oblačnom danu...
 
 
Na vrh brda Motovun u oblacima
 
Slavonija ravna? Nije, nego uredno izorana Istra
 
Velikim dijelom prije Buja drvoredi maslina. I cesta se tako zove "cesta ulja".
 
 
Uz cestu nekakva kula, ispod uljara (naravski iz auta nevidljiva!)
 
Centar Buja
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 12:24

Nastavljam srednji blok. Prije tri godine oko bazena je bio beton, šljunak i stabla kao u obližnjoj šumi i parku.Lani su adaptirali i oko samo bazena napravili vrt....

 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.