Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - U setnji Engleskom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


U setnji Engleskom

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 23:15

za početak ulaz- naši su ili parking ili ostatak radova od izgradnje, zatim sama veličina- naši vrtni centri su kao jedan dio ovog, zatim raznolikost ponude i kvaliteta ponuđenih biljaka- kod nas ima jako puno napola propalih biljaka (tih mi uvijek žao pa ih vučem kući)- i naravno urednost i preglednost svega.

dalo bi se još tog naćiWink

Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
brankica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 08:47
smile79Hvala za ovu ljepotu!!!!!
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 09:12
O Bože, koja ljepota! Da ti stane dah!
 
Zašto se bar malo ne pravimo Englezi u ovoj našoj zemlji?
Evo u mojoj blizini postoji valpovački dvorac grofova Normann-Prandau, sa prekrasnim parkom iz 19.stoljeća, načinjenim u engleskom stilu. Nažalost sustavno je uništavan i loše održavan. A mogli bi imati nešto ovako.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 11:30
Kako može jedna zemlja predivnih parkova imati neuredne i siromašne rasadnike - nema šanse. Kod nas hortikultura tek počinje dolaziti u modu, tj. tek je "krenula u vrtić" a u Engleskoj je već odavno odrasla i broj 1.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 11:43
eto sve je već rečeno.....da sam tamo ne znam kako bih uspjela izaći iz takvog vrtnog centra a ništa ne kupiti...doslovno bi me morali vezatiSmile
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 14:42
Ovo je jedan od meni drazis vrtnih centara, ima i manjih.
Dobro je sto imaju jako dobar izbor a ako nemaju nesto mogu nabaviti, nije problem.
Isto tako kupovinom u tom vrt. centru se skupljaju bodovi pa skoro svaku jesen imam 5 -10 funti za potrositi u bonovima.
 
Izbor je jako dobar, prije neki dan sam bila pa nekih trajnica vise nije bilo , a jucer su opet imali sve moguce trajnice.
Sada preko uskrsnjeg vikenda im je uvijek najbolja ponuda i najvise ljudi kupuje, ja sam svoje vec obavila (bar tako mislim LOL).
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 14:53
Koliko bi ja tu para ostavila....
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 10:08
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Koliko bi ja tu para ostavila....
 
Ovako je izgledao moj auto na povratku LOL (pet trajnica za 10 funti, ali mi uvijek super uspiju jer su velike i sa puno korijenja).
 
 
 
 
 
 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 22:20
Mogu samo reći - blago tebi. Ja sam ostala iznenađena u Baumaxu što su imali sadnice delphiniuma, koja egzotika za njih pokraj pelargonija i kadifica LOL, a de ne velim u kojem stanjuConfused
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 14:59
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Mogu samo reći - blago tebi. Ja sam ostala iznenađena u Baumaxu što su imali sadnice delphiniuma, koja egzotika za njih pokraj pelargonija i kadifica LOL, a de ne velim u kojem stanjuConfused
 
 
Ovdje je izbor stvarno fantasticanWink, ja jos volim narucivati preko neta posebno http://www.jparkers.co.uk/, imaju povoljne cijene, nekada imaju special offer -6 trajnica za 2 funte itd.
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 21:57
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Mogu samo reći - blago tebi. Ja sam ostala iznenađena u Baumaxu što su imali sadnice delphiniuma, koja egzotika za njih pokraj pelargonija i kadifica LOL, a de ne velim u kojem stanjuConfused



danas sam bio prvi put u baumaxu- omg kak su skupi- sutra idem u kaliju jer su najjeftiniji a u baumax vise nikad (btw. biljke su sve napola osusene jer im je tolka sparina (valjda losa ventilacija))


Jednog dana idem u englesku da vidim te poznate engleske vrtoveBig%20smile
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2009 u 23:16
Koja je to ljepota. S jedne strane uređene staze i obrubi, a unutar gredice pomalo "divlje" na prekrasan način......Potok uređenenog korita, a do njega prekrasna engleska trava, ma nigdje nijednog čuperka da viri ( kako bi bilo kod nas). To je stvarno raj za oči, odmor za dušu i tijelo, prekrasno. Hvala ti, smile211. A iz izgleda vrta se vidi da onaj tko vodi brigu o njemu to radi sa ljubavlju i stručno, zato nijedan posao u vrtu nije napravljen " tek da se obavi, da prođe red", nego znalački....
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 13:12
Zvrk ja sam tako zadovoljna jer sam se prošetala ovim vrtom.
Ne znam zašto ali ove tvoje slike me tako odmaraju....kao da sam već bila na ovim mjestima...
 
Urednost me oduševljava kako je sve "pod konac"!!!
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 08:27
Drago mi je da ste otvorili ovaj topik pa ste me podsjetili da je vec vrijeme da opet posjetim Leeds Castle, ovo je najljepse doba godine za cvijece Thumbs%20Up!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 09:13
Hajde, Zvrk, fotkać u ruke. Željno čekam nove slike. Slažem se s malim Gogom, nažalost od naše velike hortikulturne baštine puno je toga uništeno, zapušteno, zanemareno. Krajnje je vrijeme da se pokuša spasiti što se još može... sad čujem neke 'nema novaca'. Novac je potreban, revitalizirati jedan devastirani perivoj nije jeftino ni jednostavno, ali najprije bi trebalo kod ljudi potaknuti svijest o vrijednosti te baštine. Konačno i u prošlosti smo bili dio Europe i imamo krasnu hortikulturnu tradiciju (pogledajte koliko zelenila imaju naši gradovi, čak i mala naselja) a zar nemamo pretenzija biti turistička zemlja? Vrijedilo bi po nacrtima koji još postoje uz obnavljanje dvoraca obnavljati i njihove nekad prekrasne perivoje, pa bi imali što pokazati. A tek po našoj prekrasnoj obali, koliko ima renesansnih vrtova, poznati dubrovački ljetnikovci i pripadajući prekrasni vrtovi, njima bi trebalo vratiti stari sjaj i dušu... poz...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 10:27
Obožavam english gardens. Kao što Mali Gogo veli- ajmo se malo praviti englezima!!!!

Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 16:56

Ako netko zna kako dodati moje prijasnje teme (Sissinghurst Garden + leeds Castle + Hole Park) i staviti ih u ovu bila bih vam jako zahvalnaClap.

Prije neki dan smo isli na izlet s parnim vlakom. Na stanici je ovako izgledalo
 
 
 
 
Priroda uz prugu
 
 
 
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 22:24
a što reći na ovo? jednostavno-predivno! Thumbs%20Up
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 22:47
Zivimo pola sata od mora. Plima i oseka su jako velike, pa se kroz jedan dan moze setati po plazi a za koji sat je ta ista plaza pod morem.
Slikano blizu mjesta Rye, na engleskom kanalu.
 
 
 
 
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 23:30
Prekrasna priroda, sve lijepo uređeno,ali ipak sve pohvale tebi Zvrk jer znašdobro slikati.Clap
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.