Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 184>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 13:17
Tu mi je posađen krumpir.  S njim se nešto dogodilo ,što mi niko nezna objasniti. Posijala sam ga nešto malo ranije od susjede. Biljke su bile dobre.
Kupuila sam zlaticu ( odrasle i jajašca)ručno i posipala pepelom. Par biljaka je procvjetalo, nakon toga su se sve stabljike posušile.
Jedni vrijeme sam se borila protiv voluharice, bušila je kanale po krumpiru. Pošto niko od susjeda niti nezna što je voluharica, niti je rješavaju, ja sam preuzela stvar u svoje ruke.
Iako se stabljika posušila prerano, na par kućica, krumpira ima veličene dlana ( i okus mljac).
Još nisam vadila sve, pa neznam točno stane. Takođe greška je bila što me MM nagovorio na pliće sađenje krumpira, primjetila sam da je za biljke bolje što im je dublji korijen i biljka je jača(vjerojatno vlaga).
Na nekom sam dijelovima stavljala malč,  vidjet ćemo razliku. Kod susjede i dan danas ima stabljika krumpira.

Ovo po zemlji je neki dosadni korov.
Uz ogradu imam slak (nikad da naraste-mala ljenština), kadifica(tu mi je jedina biljčica žute), neven (takođe lijen) i dragoljub.
 U kutu smo sklepali komposter.





Ovo desno je drugi dio krumpira, dost je loše napredovao. Kasnije je posađen. I desno neumorne tikve, progutale su mi salaticu.





Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 14:07
Da, u pravom smislu beba i treba dosta truda. Teško je samo što nemam svaki dan priliku nešto napraviti. Doći će i to.
Ovo je jedan dio središta terena, u kojem nismo stigli ništ napravit.



Tu je najveći dio panjeva i gotovo je sve u nekom šiblju. Samo se zeleni i lista, te se nevidi. Takođe jedan dio je betoniran, ali svejedno korova ima i u betonu. Strašno, treba sve kompletno izvaditi i odvojiti korijenje koje nije malo. Zaključak- bager iduće godine.
U sredini slike  su narasle loze tikve preko te katastrofe, malo ublažavaju situaciju.



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 14:47
Gore je bio desni dio terena , a ovo je nasuprot (lijevo ) drugi kut terena.




Gore u kutu je mali cvjetnjak. Tu su one verbene  i ruže, mali zidić kadifa i nevena. Ovaj navodni travnjak takođe ima korijenje i panjeve u sebi.
Na početku sam bila toliko nabrijana, mislila sam sve će blistati. Rješavala bi ja kvadrat po kvadrat, ali sredim desni lakat krampajuć. Prava je ledina puna korijenja, i to debelog.  Tako da mi je ostala vrećica puna sjemenja koje sam trebala tu posijati. Ostaje za dogodine.
I naravno susjedova drva.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 23:13
smile141za vrijedne ruke tvoje i TM,u tako malo vremena toliko posla napravit,ma svaka vam cast.smile78
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 00:30
Što bi ti htjela Smrčko. Napravila si Herkulovski posao. Ako sam skužila, puno radiš sama jer ti muža nema. Najgori su takvi "stari" tereni. Tu je svašta ukopano, ukorijenjeno, nevidljivo. Onaj dio mojeg vrta što ja stavljam na forum  je lani nasut. Tu je bio dolac, vrtača. Srećom su u blizini nešto kopali pa smo mogli nasuti prvo kamenje a onda zemlju. I opet mi stalno iskakuju neka stabalca od sjemena iz zemlje. Kako li je tek tamo gdje se godinama neometano sve to množilo. Trebati će tebi itekako truda i vremena da bude po tvojem ukusu. Pomalo, ne žuri, i u planiranju, ponovnom planiranjiu i očekivanju je uživanje.smile186
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 01:10
Da znam, kako kažu " strpljen-spašen".  
Tvoj teren Vera je jako lijep i dovoljno velik. Mi planiramo u budućnosti kupiti poljoprivredno zemljište za voćke i nešto od povrća koje netreba svaki dan (krumpir,grašak,mahune...), a oko kuće cvijetnjak i povrće koje se upotrebljava svakodnevno(salate, peršin, luk....). Nadam se da ću ostvariti sanSmile.
Znam kako te vrtače izgledaju, moja prijateljica je odustala od kupovine kad je vidjela koja katastofa. Ti si imala sreću da brzo zatrpaš i središ teren, ljudi godinama to saniraju, čak dozvole da ljudi otpad bacaju u te rupe samo da zatrpaju.
Sad ću vas nagraditi sa još mojih slikica. Moj kamenjar. Ovu ulaznu kapijicu smo sami napravili. Nedostaje još gornji dio koji će biti valovit i sa korom drveta tako da izgleda planinsk,i i popuni gore prazninu između 2 stuba.
Samo da još nađem tu daskicu i da mi se svidi.



E ovdje se vidi nesklad dimenzija. Tu je posađeno dosta kamenjarki koje su ugušene kadifom i nevenom. Morala sam vaditi kadife micati na drugo mjesto.
 Oko kamenjara sam stavila geotekstil, na to zemlju i pjesak ukrasni. Na taj način sam korov sasjekla u korjenu.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 09:20
Smrcko dobro došla nam u naše veselo društvo!!!smile73
Vrt ti je prekrasan, baš sam uživala u njemu.smile141
Ali me najviše oduševila tvoja volja, imam osjećaj da si neumorna.
 
I na kraju moram ti dati kompliment :
 
Mislim da je naša Silvek dobila pojačanje u onome što radi, a to mi je super da ima sve više ljudi koji nastoje zdravo uzgajati i zdravo živjeti....
 
Još jednom sve pohvale i samo nastavi tako ( s time da se moraš češće javljati i stavljati slikice)...smile79
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 10:06

Kako je lijepo vidjeti kad iz šikare i zapuštenog zemljišta nastaje prekrasan vrt. Sve pohvale na trudu i divnim kreacijama koje stvaraš! Svake godine vrt će ti biti sve bujniji, raskošniji, a tvoje znanje sve bogatije. Sama sebi ćeš se čuditi kako si od onog praznog zemljišta, za tako kratko vrijeme, stvorila takvu ljepotu.

Jedino se ne slažem s tvojim potpisom Tongue! Mislim da čovjek nije greška prirode, nego njezin trijumf živog nad neživim. Majka priroda nas je stvorila da budemo inteligencija koja će njezina djela finiširati, učiniti još ljepšim. Zato i ti, a i mi svi imamo urođenu potrebu za uređivanjem vrtova, okućnica, svojih domova...
Ali u čitavom živom svijetu ima i kukolja pa tako i među nama ljudima, nažalost. No zato smo tu Mi da popravljamo za takvima koji jedino kvariti znadu Wink!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 10:36
.......mah ja se ipak jaaaaaaaaaako slazem sa potpisom, jer  ako i  usprkos inteligenciji (ajoj ?!)  se mozemo ovako ponasati prema Zemlji koja nam je usput receno i jedino  (bar za sada) mjesto boravka.
Ponekad mi se cini da samo par "kukolja" misli kako treba, a ostalo je bahato, pohlepno i neodgovorno.....nije pesimizam nego neorealizam i stvarnost, jer dok milijarda  gladuje i isto toliko zedja.........,
 
......evo neznam koliko su oni ZA "potpis"......
 
 
 
p.s.
 
iskreno receno, nebih voljela da se post okvalificira ka off, a nadam se da se "vlasnica vrta" ne ljuti za iskoristeni prostor jer NASI vrtovi su i mjesta gdje se druzimo i procakulamo malo.......o svemu i svacemu....Heart
 
 
 
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 11:55
Ma neće se sigurno ljutiti što malo ćakulamo ovdje, dok pijuckamo kavu svako u svojoj sobi ili uredu. Evo zato šaljem vlasnici ove teme jedan online cvijetaksmile99.
A slažem se s tobom da je to realnost, ali nije vezana isključivo za ljudsku vrstu. Mi samo imamo više mogućnosti da uništavamo, nego druge vrste.
Mislim da i jest ljepota prirode u tome što je u nekakvoj vječitoj ravnoteži stvaranja i destrukcije. Vjerojatno ju taj mehanizam i održava "na životu".
 
No jedino među ljudima postoje jedinke koje imaju razvijen osjećaj empatije, sažaljenja, suosjećanja, grižnje savjesti i sl.
Lav će poklopati antilopu bez grižnje savjesti, onaj zeko što mi gricka paradajz (i to bahato, jer svaki pojede do pola:) isto tako...
 
No kako su kod čovjeka razvijeni ovi gore navedeni osjećaji, tako čovjek ima i urođene mehanizme zbog kojih ponekad djeluje iz čiste zlobe. Pa se na neki način mogu i u potpunosti složiti s tobom.
 
Komplicirana tema za filozofiranje.Wacko Moram popit još jednu kavu, nema mi druge, hehe. Pozdrav svima, najviše vlasnici teme!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 13:19
ima tu svašta  lijepog svaka ćast a kad sve završiš biće to mali raj na zemlji
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 21:56
Jako ti je fora ovaj cvjetnjak i kako si ga zaštitila od korova, a djeluje ful
ukrasno - ma bravo baš se veselim gledajući kako sve napreduje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 00:58
 Triša morala sam tražiti tehnike kako da se stvari same rješavaju, inače bi se svesvelo na plijevljenju korova i košenju trave. Kad si rijetko na terenu znaš i sama kako je.

Svijet oko nas  kakav je takav je.
SVIJET BEZ NAS MOŽE, ALI MI BEZ MAJČICE ZEMLJE NIŠTA NISMO. 
To će nažalost iskusiti oni na kojima mi svoje nasljeđe ostavljamo.
Prije smo bili dio eko sustava, a sad smo razarači. To me žalosti , pogotovo što se smatramo inteligencijom. Na žalost i kolonija mrava funkcionira inteligentnije od grupe ljudi. smile43
Ali zato smo mi tu anđeli ovog svijeta i to ćemo sve dasmile160
smile113
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 01:14
Hvala gogo na cvjetiću. smile169
 I za sve one koji imaju urođen mehanizam zloće smile232

Meni je jako važno da uzgajam ekološki biljke, Proljeće, sva sam se dala u to. Brala sam i koprive golim rukama da moje biljčice dobiju najbolje.
Ovo drugo , oprostite na izrazu , smeće mogu kupiti i u dućanu. Inače jako pratim gdje je šta proizvedeno i vršim selekciju kod kupovine. Bijeli luk nisam skoro godinu dana kupovala, od k..e do tu fuj.
 Nedavno sam dobila pravi eko  bijeli luk, i dok traje traje. Ako nešto ima eko markicu ima prednost.
Čak eko maslinovo ulje 0.75 l platim 100kn i nije mi žao. Jesti manje, a kvalitetnije.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 02:07
Evo jedna slikica stoločeka koji smo ja i MM skepali. Tu marendamo i kavicu
pijuckamo.smile45Laku noć. Sad idem na kolodvor po MM
, 2 mjeseca ga nisam vidjela. Jupiiiii!!!!

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 10:24
Imate zlatne ruke vas dvoje!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 12:51
Samo naprijed, pravi ste kreativci.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 15:49
Uživaj u raju sa svojim mužićem,  ODMORI SE STVARNO SI ZASLUŽILA!
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 20:38
želim ti da još dugo uživaš u svom malom raju
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 23:03
Hvala vam svima na lijepim riječima.smile113  smile99
 Juče sam sa MM išla u gljive. I tu sam početnik, naznam ponašanje gljiva kao gljivari, ali ipak mi se čini da će ova godina biti lošija za gljivarenje. Našli smo  pola košare vrganja. Nedostaje kiša. Usput sam kupila eko jagode, imaju certifikat. Kilogram je 30kn, okus prekrasan i neusporediv sa onim vještačkim.

Evo malo slikica. Tu je moja minijaturna hosta procvjetala.



Ovo je divlji slak, brže rase od sijanog. Kupovni slak mi je tek sada procvjetao. Divlji sam pustila rasti i isplatilo se, lijepo je procvjetao.



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.