Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj mali vrt (monna)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj mali vrt (monna)

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 12:38
Šteta, da smo znali lokaciju lubenica ranije smile212.
I ja imam isti problem triša, hladne noći. Imam posijane i samonikle lubenice, ali ploda vidjeti neću. Njih sam najbolje pođubrila ovčijim eko humusom i zaljevala vodom izvorskom. I ništa nebu bilo, ali naći ću ja način za ubuduće.

Čula sam od dva izvora:
1. Jedan gospodin koji je živo od uzgoja i prodaje lubenica i povrća , kaže da su oni u Vojvodini za lubenice pravili rupe od 1metra. 80cm su stavljali stajsko đubrivo u rupu i 20 cm zemlje. I da je tonjabolji način dobit dobar urod lubenice.

2. sam nedavno čula da se lubenice nakalema na lozu tikve na slovo V . Prvo se sadnice uzgoje u čašama. I dok se kalem neprimi mora biti na mjestu sa manje svjetlosti
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 18:01
E da još probam i ova dva načina uzgoja.......!!!!
Muči me što, usprkos njezi, zalijevanju, one ostanu nekako male, kao nedorasle, prestanu rasti....ima li još netko neki savjet kako uzgojiti lubenicu "normalne" veličine?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 20:52
Kod mene su normalne veličine, a niti ih nešto zalijevam niti gnojim...možda ima neke veze podneblje...
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 22:37

Vrt smo skoro "pojeli" do kraja  Hier%20klicken!, ostalo je još paradajza, mrkve, malo patliđana, crni korijen koji još uvijek raste.

Sutra opet pljevim slak između jagoda, joj, izluđuje me!
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 09:46
Bila sam u posjeti tvom vrtu, jako ti je lijepo. prošle godine i sama sam uspjela uzgojiti dinju i bila je super.Sada kada vidim da se može uzgojiti doma lubenica probati ću i sama. Moram priznati da sam bila skeptična da li će uspjeti kod nas u Rijeci.Thumbs%20Up 
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 21:44
Polako je počela priprema za sijanje!
Jo š dok se vrt preštiha i sve usitni, taman će doći i ljepše vrijeme.
Ove godine ću ga malo proširiti, slađe mi je ipak domaće, bez prskanja i kojekakvih čuda koje jedemo iz trgovine. Salata ne miriše na salatu, kao da žvačem karton, bljak!
 Pošto sam sakupila dosta sjemenki razmjenom, treba i veće mjesto za sadnju, joj, jedva čekam!!!smile213
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 22:13
vrt ti je bio super prošle godine,a vidim da si se dodatno nabrusila za ovu godinu i to će biti zanimljivo Smile stvarno veseli pojesti nešto iz svog vrta Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 10:30
prekrasan vrt! I ja ga proširujem ove godine a one tvoje divne divlje šljive već se spremaju cvasti! Kad procvatu šaljem ti slike
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 14:15
Mona super je sve, ja isto svake godine odlučim smanjit vrt, a onda kupim neku novu kulturu i opet sve iskoristim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 21:39
Kontesa, pravo me svrbe prsti, pogotovo na nove sjemenke!
Hana, vidiš kako je vrijedna ta mala šljiva, a tek fiiiiina!
Triša, tako si i ja mislim, pa onda ispadne kontra!smile161
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
marijankica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 23:11
lijepi vrt a i koristsn
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 07:10
Ja tek sad svratila u tvoj mali vrt.Ne mogu stići sve....
Ali ako je vrt mali lubenice i paradajzi su veliki. Naročito paradajzi!Big%20smile
To mi je jedino žao r,radi njih, što više nemamo povrtnjak. Ali truda puno, urod, osim paradajza, slab, a njih jedino jedem ja. Ali onako mirišljav iz vrta .....mmmmmm 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 14:15
Svojom si me pošiljkom ugodno iznenadila, a i podsjetila da malo dođem u tvoj mali vrt. Sigurno si u velikom poslu pa nam ne stigneš ništa napisati, ali kako ti rano počmeš saditi i sijati, nebi me čudilo da već jedeš paradajze - svoje naravno.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 15:05
prekrasan je smile160
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 18:30
Monna,nikako da stignem  javiti ti se i zahvaliti na najljepšoj Uskršnjoj čestitci koju sam ikada dobilaHug.Nosim je u torbi i svima je pokazujem(ko malo djete sam sa njom sad).Danas sam i sjemenkice posadila kod mame.
Puno ti hvala,stvarno si me razveselila ne samo onaj dan kad je stigla nego i dužesmile79
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 19:57
monna ima li ista sto ti radis,a da nije prekrasnosmile141smile141smile57
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 22:56
Curice, hvala svima! Bit će i ove godine svakakvog paradajza,. Novosti: posadila sam puzavi paradajz (nešto kao lijana) i vrstu "Babuska", taj navodno raste preko kile, onda one sjemenke koje mi je poslala Silvek...i svega drugog. Bijeli krastavac je niknuo samo jedan (za sada), kivano je nešto spor, ali zato su niknule sve gigantske bundeve i one rebraste za pečenje. Jedva čekam! Ja ih zovem Jesenskim tortama, kad se fino ispekuu rerni i pospu šećerom,mmmmmm....
 Uskoro će bit i najnovijih fotkica!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 14:12
Evo konačno da i ja nešto napišem uz koju frišku sliku iz mog vrta!
 
vrt na prvi pogled:
 
 
bit će uskoro i koji paradajzić
 
 
pa graša
 
 
krastavci dobro napreduju
 
 
na drugoj strani, svega po malo, cvjetače, paradajza, salate, ...
 
 
Snoopy u obilasku malina...
 
 
jagode u bačvi već rode....
 
 
...a sad malo cvijeća...
 
ruže
 
 
 
 
 
 
ovu sam pustila da izraste, pa ću je oblikovati kao stablo
 
 
puzava ruža koju sam uzgojila iz jedne reznice...
 
 
 
zjevalica ili lavlji zub
 
 
dalije poćinju cvatnju
 
 
ukrasna djetelina
 
 
svjetlozeleni grmić cvate
 
 
lobelija
 
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 14:36
Monna, kao ti je lijepo u povrtnjaku sve ko po špagi, moj bi tata uživao kod tebe, njemu mora biti sve ko u vojsci. Ja kad nešto sadim svu me izludi sa odmjeravanjem razmaka, ja bi to onako od oka, malo šlampasto ali on neda.
Jagode su lijepe u bačvi, ruža narančasta - moj favorit Thumbs%20Up
Ovaj svjetlozeleni grmić imam i ja prvu godinu (baš sam danas stavljala slike) i to ti je suručica  ili Spirea bumalda "Anthony Waterer"
Sviđa mi se vaza u kojoj je lobelija Clap
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 15:45
vrt je prekrasan,ima svega,sve je za 5! cvjeće je WOW,ružu si uzgojila iz reznice? fantastično,svaka čast!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.