Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše vikendice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše vikendice

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 32>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 13:17
Triša ono žuto što si presađivala ti je bidens.
Jako mi se sviđa što imate tako puno starina, jeste to sve kupovali ili su vam ljudi poklonili?
 
Torbica je perfektna, i ja sam luda za njima Dugokosa ali na žalost i za cipelama.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 14:14
Proljeće svaka stvar ima porjeklo, ali ništa, beš ništa nije kupljeno. Naravno počelo je kod kanti za smeće, a kad se mala kolekcija povećala ljudi su počeli sami donositi i još uvijek donose ili dojave, pa mi idemo uzeti.
MM uživa u tome, pa nam je vikendica pravi mali muzej.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 14:15
Baš je prelijepo a ti si Trisha pravi zvrk - jedva te slijedim jer si stalno na drugom mjestu. Moram priznati da tebi stvarno zavidim!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 11:49
Evo da malo obnovim ovu temu, iako po svemu mi se čini da baš ne spada ovamo, možda prije u razglednice ili nešto slično, ali to naravno prepuštam adminu, neka on pravi red na forumu, mi smijemo biti malo nediscičinirani.
Jučer krenuli na skoro cjeli dan u morsku vikendicu, pa evo malo slikica
 
Iz Rijeke cestom kroz Kostrenu, pa na pola puta predivni grad Bakar, u kojem često popijemo kavu, a češće ga zaobiđemo gornjom cestom i samo bacimo pogled.
 
 
Spomenik ribarima
 
 
Za nekoliko kilometara rodno mjesto mojih roditelja Bakarac, tu obično jedemo najbolji sladoled na svijetu.
 
 
I onda Kraljevica, slika iz auta nije uspjela, iako je to mjesto gdje sam dosta godina živjela i išla u školu i ostavilo je veliki trag u mom životu.
 
Dolazimo do ulaska na most za Otok Krk,
 
 
krećemo desno prema naselju Uvala Scott, za divno čudo prepuno gostiju
(inače dvije zvjezdice, nije pretjerano skupo, a jako je lijepo, pa dolaze ekskurzije, autobusi s penzićima (hokejašima).
 
 
Inače je to pravo "cvjetno naselje", iako nema baš puno cvijeće
 
 
Do naše mini vikendice imamo 7-8 min. hoda, kroz bjelogoričnu šumu, u potpunom hladu u svako doba dana.
 
 
Ima malo spuštanja stepenicama
 
 
Kroz ovu kamenu voltu prolazimo - desno
 
 
Ispod nas kupači već uživaju
 
 
Putem priroda pokazuje svoje ljetno lice
 
 
 
Sad se malo penjemo. MM, ruksak i Triša uvijek prvi
 
 
Cjelo vrijeme kroz zelenilo gledamo s lijeve strane predivno plavetnilo
 
 
Naša vikendica je u šumi, tako da nekad poželimo da na nju dođe sunce. Žao nam je prorijediti gradnje, jer se ona koristi isključivo ljeti
 
 
Samo otključamo vrata i sve je spremno
 
 
 
Ako približimo pogled vidi se školj Sv. Marka i zaista je blizu - hrabriji bi mogli preplivat do njega.
 
 
Plaža nekoliko metara ispod, plaža tako-tako nije baš šljunak,a li more je predivno i čisto
 
 
S desne strane barčice privremenih mještana .
 
 
Ova drvena "riva" je bila u moru ispred, ali su se neki "susjedi" bunili (a svi su izgradili nekakve rivice za vezanje barki) pa smo za "mir u selu" rivicu stavili kao klupisu ispod ovog ružmarina, kojega porežemo, a kad sjedimo uvijek su nam glave u hladu, jer je ružmarin gore napravio baldahin.
 
Mogla bih vam do besvjesti pričati o ljepoti ovog mjesta, no biti će još prilika.
 
 
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 12:06
baš vam je lijepo Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 12:34
Vi stvarno uživate, pravi primjer, kako je čovjek sa malim stvarima zadovoljan,bravo i bravo za putopis, ja sam uživala!!!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 15:22
Trisa bas vam je preslatka vikendica!Ona i ne treba biti velika.Nadam se da ce nastavak price biti uskoro!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 22:49
Evo danas nastavak priče.
Uzela sam si slobodan dan da jedan cjeli dan provedem s mm u našoj maloj morskoj vikendici, koju od milja zovemo šator.
 
Krenuli iz našeg dvorišta i naravno nosimo "suvenir" s našim zaštitnim znakom morskim konjićem. Odbačen pojas s nekog brodića zakrpan, ofarban obnovljen naći će svoje mjesto pod suncem
 
 
Da puno ne duljim, već je na mjestu
 
 
Cvijeća nema, ali čuvarkuće se bore za ono malo sunca što uspije doći kroz grane.
 
Nakon malog predaha u hladovini
 
 
i ručka skuhanog u mojoj kuhinji s pogledom na more
 
 
spuštamo se čitavih 10 metara do plaže, gdje je pedesetak m plaže i rive rezervirano samo za nas.
 
 
Evo iz nekih drugih pozicija
 
 
Tišina, koju narušavaju samo zrikavci i poneki krik galeba, sunce, more i nas dvoje.
 
 
Triša ovaj put ostaje gore u svojoj omiljenoj pozi
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 23:19
bas uzivate!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 15:08
Da, to bi se mogao nazvati i drugi "medeni mjesec", i usput koju ono knjigu čitaš???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 15:16
Još uvijek čitam P.S. volim te - pa razvikana je možda malo previše, bar do polovice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 15:23
Aha hvala ti ...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 22:30
S mora u gorje - ne mogu se odlučiti gdje mi je ljepše. Treba nekako ono iz gorja dovući na more ili obratno, kad bi čovjet bar živio nekoliko stotina godina.
Vrijeme predivno pogodovalo je uživanju, radu u vrtu, čitanju, odmaranju, za sve ima vremena, osim za čišćenje po kući - to je gubljenje vremena.
Pa tako neću pokazivati unutrašnjost, već samo ono što me veseli.
 
Susjed i jako dobar prijatelj obećao mi napraviti panj za cvijeće, na moje veliko zadovoljstvo - predivan
 
 
Prazan nije ni upola lijep kao pun kadifica - niskih.
 
 
Evo i nekoliko slika vikendice i njenog okoliša
 
 
 
 
 
 
Veliko iznenađenje priredio nam je jako dobar prijatelj, koji je nekad živio u Rijeci, a u mirovinu se preselio tamo, sada nam je susjed, koji se o svemu brine.
Dakle bazen na dvadesetak m od naše vikendice, promjera 3,60 m visine 60 cm, tople vode - prava uživancija. Stalno smo trčali k njemu i kupali se, izmišljali, pili kavu i jeli sladoled sjedeći u bazenu - dakle to vam je kad "starci prolupaju",
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 22:38
Da baš sam se pitala tko zalijeva sve to cvijeće kad ti nisi tamo kad eto ti DS _dobrog susjeda, a ne dosadne susjede kako je admin napisao skraćenicu
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2008 u 22:40
e to je bas super!i ja se nadam takvo jednom bazencicu !
zamalo zaboravih,onaj panj i kadifice su predivne!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 08:44
Kak ste vi mladi i veseli! Ostanite tako još bar 100 godina, kad znate uživati!!!smile79
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 15:37
More je divno, uvalica i plaža - super ( koji je ono most?)...
Ali, odušavio me bazen  -  prava stvar na travi!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 22:48
Evo još malo s mora.
Mjesto gdje i car ide pješke, mora imati i ova vikendica, pa je to mm smislio na brdašcu, a penje se po 30 stepenica, koje je sam napravio naravno.
 
 
Nastavak stepenica ograđenih veslom i špagom
 
 
pa još nekoliko stepenica u desno
 
 
 i onda opet pravo po polukružnim stepenicama od drva
 
 
I to je to - WC od pred stotinjak godina, ali u novom ruhu - pa plastična daska
 
 
Sad zamislite, kako  izgleda trčanje preko 30 stepenica, ako vas ulovi proljev - ne bolje nemojte zamišljati.
 
No "kupaonica" je ipak u prizemlju
 
 
topla voda je uvijek, jer je bojler na stjeni koja je visoko oko 10 m, jer samo tamo je cjeli dan sunce.
 
 
Na kraju današnje priče - tko prvi - njegova ležaljka
 
 
Ma nema veze ionako samo samo došli popiti kavicu, pa opet na praznu plažu
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 22:52
Clap
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2008 u 23:02
Sad znam put! Eto nas do vas čim prije! Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.