Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike cvijeća iz mog vrta...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike cvijeća iz mog vrta...

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
Poruka
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 21:50
Predivno, kako cvijeće tako i ručice koje drže teglicu jaglaca! Big%20smile


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 22:19
Originalno poslano od člana pozvana pozvana napisao:

Isto molim i upute ukoliko netko zna oko ove biljčice. Predivna mi je, dobila ju prošli tjedan ali nemam iskustva, ficus microcarpa... koliko sam čitala na netu, ljudi kažu da su dosta teške za održavanje, odnosno da brzo ostanu bez lišća. />


Pozvana i kod mene je tako pisalo na vazni kad sam je kupila ali poslije sam pronasla da je rijec o Ficusu Ginseng koji pripada familiji"microcarpa"... nije teska za odrzavanje..I ja je imam tek nekoliko sedmica ali sam dobila dosta savjeta od Jasminaaa i Alisa koje je imaju vec duze vremena...Treba joj niza vazna(terakota)...kad je budes zaljevala,neka to bude kisnica i cesce je spricaj(ali samo po listu!!!)..vidjet ces bit' ce ona lijepa...ako budes izgubila koju lisku neka te ne brine,treba joj malo vremena da se navikne.. ..pogledat cu opet sta su mi jos napisale pa ako nesto budem izostavila,dodat cu !!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 07:50
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Predivno, kako cvijeće tako i ručice koje drže teglicu jaglaca! Big%20smile




Tongue
Tongue
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 07:51
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Originalno poslano od člana pozvana pozvana napisao:

Isto molim i upute ukoliko netko zna oko ove biljčice. Predivna mi je, dobila ju prošli tjedan ali nemam iskustva, ficus microcarpa... koliko sam čitala na netu, ljudi kažu da su dosta teške za održavanje, odnosno da brzo ostanu bez lišća. />


Pozvana i kod mene je tako pisalo na vazni kad sam je kupila ali poslije sam pronasla da je rijec o Ficusu Ginseng koji pripada familiji"microcarpa"... nije teska za odrzavanje..I ja je imam tek nekoliko sedmica ali sam dobila dosta savjeta od Jasminaaa i Alisa koje je imaju vec duze vremena...Treba joj niza vazna(terakota)...kad je budes zaljevala,neka to bude kisnica i cesce je spricaj(ali samo po listu!!!)..vidjet ces bit' ce ona lijepa...ako budes izgubila koju lisku neka te ne brine,treba joj malo vremena da se navikne.. ..pogledat cu opet sta su mi jos napisale pa ako nesto budem izostavila,dodat cu !!


Baš ti hvala. U plitkoj posudi je, ali plastičnoj. Znači moram kupiti drugu. Wink
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 20:22
Malo tratinčica iz trave... 





Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 20:58
Malo packavih tratinčica od zločeste kiše 

                     



Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:01


Obožavam žutu boju u vrtu... Tako osvježi sve. smile92
















Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:04


Malo plavih ljubičica, isto u travi. Bijele još nisu ni lišće sve potjerale. Nešto se ulijenile proljetos. Embarrassed
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:24
Forzicija. Na pola otvorena. 
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:26
predivno,imam i ja ljubičice
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:26
Nadam se da mi dašak ovog Mediteranskog ugođaja bude potrajao. Embarrassed



A i "bobice" taaaaak lijepo mirišu! Tongue







Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:27
I naravno, bez mog malog "pomagaća" Confused..ništa ne može. Tongue Pod punom radnom spremom. Wink


Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 21:29
Originalno poslano od člana rose rose napisao:

predivno,imam i ja ljubičice


Bijele su predivne kad procvatu. Toliko su se razmnožile po cijelom dvorištu da je to nevjerojatno. Jedva čekam da "oliste" i procvjetaju.  Clap

Hvala Rose. Smile
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 22:36
Ja nisam bas imala srecu sa Forsythia, tvoja bas izgled jako lijepi primjerak.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 02:25
 Pozdrav i od mene...dobrodošla i samo nas nastavi darivati slikama tvog prekrasnog cvijeća...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 06:19

Pozvana cvijeće i biljke su ti krasne.

Zanima me od kad je onaj cvijet amarilisa?

Naime temu o njima sam dobro proučila i ostala bedasta kao i prije toga.Confused

 Jer, nekima cvatu u zimi ...A moji su baš takvi isti kao tvoj. I cvatu mi u kasno proljeće. Sad su tek počeli klijati....
 
A tek forzicija! Moje su još male i nekako sporo rastu...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 20:57
Baš si sretnica, žuto je kao da sije sunce, valjda zato i voliš tu boju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 23:46
Ma krasno je sve samo tako nastavi ,a sad će biti cvijeća svakakvog pa se nadam da će mo svašta i vidjeti i kod tebe ,jer ovo do sad je krasno
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 21:42
mmm,mogu zamisliti kako mirise :)))
cvece ti je predivno,svaka cast!a sto se tice jaglaca onaj narandzasti mi je prekrasan!
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 07:43
Hvala svima. Smile

@baka - pitaš za amarilise. Kod mojih nema pravila i moram priznati da ne znam baš s njima. IZgleda da čim manje pažnje im obraćam, to su mi darežljiviji. Lukovice sam dobila i prvu godinu nisu cvale. Sada je izašao jedan pup, visok je oko 30 cm i čekam da procvate. Znači, ni moji nisu "zimski". Wink
Inače je cijena jednog amarilisa, odnosno lukovice, 32 kn tu kod nas i bilo mii puno dati, jer sam imala drugih troškova. Tongue
Moj postupak s njima: ujesen unesem u podrum sa onako već poluobješenim lišćem, zalijem preko zime 4-5 puta i sami potjeraju. U travnju iznesem van i budu opet tamo do jeseni. Eto.
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.