Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljni kaktus - Rhipsalis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljni kaktus - Rhipsalis

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 11:55
Oh upale smo u isto vrijeme, baš mi je ćao što to nisu tvoji, no tko zna možda jednog dana, ali i ovi koje imaš su predivni. 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 12:14
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Lavanda pa to je fantastično, mislim da nekog od ovih čak imam, dala mi ga je Vera4, a ako kad naraste bude još i cvjetao, ma hvala ti na ovim predivnim slikama, stvarno imaš što pokazati.
 
Triša,
 
kazi mi molim te, kako ti negujes svoje ripsalise?
 
moj je nesto poceo da klone, i nikada nije cvetao...
ne znam sta mu fali.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 13:04
Ja samo mislim da je to taj kaktus, a nisam baš sigurna, a kako je mali, stavila sam ga u kuću, zajedno sa ostalima, pa još o nekom njegovanju ne mogu na žalost ništa reći.
Evo ti slike, pa mi reci dali je to taj kaktus.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 13:24
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ja samo mislim da je to taj kaktus, a nisam baš sigurna, a kako je mali, stavila sam ga u kuću, zajedno sa ostalima, pa još o nekom njegovanju ne mogu na žalost ništa reći.
Evo ti slike, pa mi reci dali je to taj kaktus.
 
 
Triša,
 
Ovako koliko je mali ovaj tvoj, ne mogu ga uporediti sa mojim.
lici kao da jeste ta vrsta, ali ipak nisam 100% sigurna.
 
mene zanima generalno kako ga negovati, voli li prehranjivanje, temperatura zraka koja mu prija i sl.
 
moj je, vidi se po slikama, dosta odrasla biljka, a takav je i nabavljen.
 
znam samo da generalno ovi kaktusi ne vole puno svetla, kao obicni-klasicni, i da vole vlagu.
 
sta mom pocinje da fali, aj ne znam.
od kada sam ga presadila jesenas u malo vecu teglu (jer mu je korenje virilo iz tegle i izgledalo mu je bas tesno unutra), poceo je da klone.
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 14:57

Nadam se da će kad naraste biti bar djelomično lijep kao i tvoj. Baš sam primjetila da je bacio nove izdanke na krajevima, znači da se primio, to mi je bilo najvažnije. U mojoj knjizi gdje o njima piše ništa više nisam pročitala nego što si i sama napisala. Dobro propusno tlo, može biti u laganoj sjeni, traži ljeti nešto više vlage nego neki drugi kaktusi, ali ako je u kući zimi ga praktički ne treba zaljevati.

 

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 09:14
Nisam ih nikada primjećivala. Sada sam ga dobila i proučila sva vaša iskustva.
Ovakav je bio danas. Vidjet ćemo ga narednih mjeseci.
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 15:53
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Nisam ih nikada primjećivala. Sada sam ga dobila i proučila sva vaša iskustva.
Ovakav je bio danas. Vidjet ćemo ga narednih mjeseci. 
 
hoya,
 
predivan primerakSmileSmileSmile
 
Dopada mi se i  ta saksija u kojoj se nalazi Wink
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 18:05
Ha, ha, ha... Ja sam nadubudno shvatila da će i moj poput onih na netu biti ogledni primjerak pa sam mu pripremila visinu da bude kapitalac u pravom smislu riječi.  smile183
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 14:59
Ovaj sam dobila prije par dana a ništa ne znam o njemu- kako i gdje držati ga i uzgajati ,jer ne želim da mi propadne
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 15:11
divan je zaista pa pravi kapitalac vjerujem da će i nihin biti tako lijep a i moj jednog dana nadam se ha ha
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 22:33
Zar i to imaš Niho, pa što bi ti čovijek dao, kad sve imaš, a i ja sam ti poslala jedan malecki  (pardon picmoljak>) ripsalis, je r Hoya i ja imamo istog.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 23:27
vidjela sam u Hoje fenomenalan je a ja tvoj posadila i nesto u zemlji ........eto koliki je bio zemlja ga progutalasmile96dosta mi je tvoji picmoljaka
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 07:58
Eto to tije mladosta. Ja očerupam svoga, unakazim ga da bi djelić poslala na tako dugačak put, još u zemlju koja ne prima biljke, a njoj ga proguta zemlja, ma  progutat će tebe noć kad ja dođem u B i onda će sve cvijeće samnom u R.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 18:11
Kako se to oduljilo još kad dođem u Zagreb-------- pa ako mo bude puno nositi cvijeća onda idem tebi u Rijeku i ------------------- td
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 17:19
Nije da sam neki stručnjak za ovaj kaktus ali imam ga već 2 god .
Ne voli da mu se zemlja baš jako isuši onda se smrežura,čak ga i preko zime zaljevam jedanput tj.,ali ne obilno.Ne držim ga baš na direktnom suncu ali ljeti je vani.Prvo sam ga stavljala na sunce a kad sam primjetila da ne napreduje kao drugi stavih ga u zaklon.
Idem ga uslikati pa vam šaljem sliku pun je pupova uskoro će cvjetati.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 21:01
Ajme baš sam ljubomorna, idem ja svog sada zaliti, a što se tiče sunca ima ga u neko doba popodne, pa mislim da mu je ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 15:03
Moj ljubimac je puno stariji od mene.Poludio je kad se od mame preselio kod mene.Čak je i 2 puta cvao(što ona u životu nije doživila).Na slikama su mu razne faze i podmladci.U zadnje vrijeme pušta neke duge pipke ko vanzemaljac.
 
 
 
 
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 15:17
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 19:57
Ako sam ja dobro zapamtila taj kaktus je za u kuću. Tako sam dobila upute od Otok, kad mi ga je poslala.
Moj je još mlad!WinkBig%20smile
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 20:03
Savjeti za Ripsalis

Osvjetljenje- jaka svjetlost bez direktnog sunca. Dobro bi bilo da se ripsalis stavi u visecu košaru pored prozora, okrenutog prema sjeveru.

Zemlja - polovina supstrata za orhideje i polovina dosta vlaknastog humusa od lišća.

Đubrenje - đubriti 3 do 4 puta ljeti tekućim đubrivom za orhideje.

Vlaznost - za vrijeme vrućina pošpricati ripsalus svakog 2 ili 3 dana.

Zaljevati svakih 5 do 7 dana u toku rasta. Svakih 10 do 12 dana u toku zime.

Ne tolerira propuh narocito ne zimi.
cactus
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.