Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 296297298299300 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 11:42
Lak i adenium se odlično slažu!! Thumbs UpCool
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 13:01
Haha, taj lak skriva crnilo ispod noktiju, jer prstići su stalno u zemlji, a ja ne podnosim gumene ( ni ikakve druge) rukavice.

Nego da pitam: koliki minimalno treba biti adenium da bi mogao primiti kalem ? Koliko visok, debeo, star, ili što ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 01:21
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Haha, taj lak skriva crnilo ispod noktiju, jer prstići su stalno u zemlji, a ja ne podnosim gumene ( ni ikakve druge) rukavice.
 
Ima još takvih "dama"LOL naravno, ova niže potpisanaLOLTongue
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Nego da pitam: koliki minimalno treba biti adenium da bi mogao primiti kalem ? Koliko visok, debeo, star, ili što ?
Strpi se da narastu, da im trbuščići posive, tek tad su spremni za kalemljenje. Ja sam isprobala na mlađim biljkama, sve su odbacile cijep a neke i stradale.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 01:23
Ljepotan se šepuri na sunčekuThumbs Up






Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 16:37
Da li bi ovo mogao biti cvjetni pup ? Ovo je žuću, Bebolinaaaaaa ovo bi ti trebala prepoznati ? Ne znam koliko se jasno vidi?


Uploaded with ImageShack.us

a ovo je "njegovo visočanstvo" cijeli, glavom i bradom:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 16:47
Inače, danas sam na poslu imala malo lufta, pa sam se vratila jako puno unazad na ovoj temi i ponovo sve pročitala. E pa nisam uzalud, a uz put sam si i zapisala puno toga što će mi ubuduće stalno biti pod nosom. K vragu i memorija, posustaje, a kaže se da pametni pišu.....pa eto ja zapisala. 
A imala sam puno pitanja koje sam već htjela postaviti, sad neću morati, našla sam sve odgovore. Ko se hoće baviti uzgojem adeniuma, treba ovu temu proučavati kao molitvenik ( nemojte mi zamjeriti na usporedbi), čak ako i mislimo da sve znamo, ajmo ponovo sve pročitati, nije na odmet.
Nadam se da ste skužili što sam htjela ovim reći.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 17:35
Bebolina, ljepotan je zbilja ljepotan Thumbs Up
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 17:52
@Glikica
Da, da, žućo te odlučio obradovati cvijećem smile71
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 18:07
Bebi, smile84, riječi ti se pozlatile , uživat ćemo zajedno !  
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 21:02

Draga @Glikica, dobro je odgovore na sva pitanja o uzgoju adeniuma tražiti na ovim stranicama, stvarno smo se svi zajedno potrudili svojim pozitivnim i negativnim iskustvima oplemeniti temu. Btw, ovo je jedini forum u lijepoj našoj i šireThumbs Up koji je temu temeljito obradio.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 21:15
Napokon da i ja moje poslikam 

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 21:20
prvi je kupljeni iz MBM-a, drugo su dvije godine stari jedva preživjeli nakon gubitka korijena  izgledali su ko suhe šljive. treća slika sijanci od zimus, ostalo sijanci od prvije mjesec dana, arabicumi, dva komada obesuma s duplim cvijetom, i obesum mix. Sad će me Pinus špotati kaj ih nisam pincirala 
ali nemam srca bar ne još. Ovi od prije dvije godine su se sami razgranali jedino ovaj koji bi trebao biti "purple" nije.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 21:55
Lijepi primjerci Clap
 
Da nam se teško pincirati bebe i rezuckati velike, eeee to razumijem, ali da tu najviše griješimo....DA!
Kod njih jednostavno treba osjećajčiće ostaviti po strani i nemilosrdno ih rezuckati kako bi ih formirali i na kraju dobili biljku s tisuću cvjetova.
Moj veliki iz reznice je meni lani poslužio kao pokusni kunić, kao što sam već na ovoj temi pisala, rezucnula sam sve osim dvije najviše grane, e baš su te grane podbacile ove godine s cvjetanjem.
Evo slike od prije nekoliko dana

Orezala sam ga bez obzira što je pun pupoljaka, pa nek barem idući ciklus cvatnje bude bogatiji od ovog.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 22:01
Ovo kako izgledaju oni koje sam proljetos orezala do bola.

...pucaju po šavovima...

pogledajte kako sam mu debele grane bez milosti kresalaTongue
 

...i ovom

za tjedan ili dva će mi oni biti ko bombončeki
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 22:02
Bebolina, baš danas sam opet vidjela taj tvoj primjer ( kao što rekoh, sve sam unazad prolistala i proučila), kad si sve porezala i samo jednu granu nisi. Taj orezani dio se doslovce osuo cvjetovima, samo ono neorezano je stršalo u zraku, zeleno i bez cvijeća.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 22:05
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Bebolina, baš danas sam opet vidjela taj tvoj primjer ( kao što rekoh, sve sam unazad prolistala i proučila), kad si sve porezala i samo jednu granu nisi. Taj orezani dio se doslovce osuo cvjetovima, samo ono neorezano je stršalo u zraku, zeleno i bez cvijeća.
Da draga, pisala sam o tomeSmile evo i sama vidiš da je riječ o istoj biljci i da sam jako puno po pitanju orezivanja naučila na svojim biljkama.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 22:13
15. 7. 2013
Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:

. . . . . Sad će me Pinus špotati kaj ih nisam pincirala ali nemam srca bar ne još. . . . . .

neće, neće špotati smile60 

Miss M. pincirati ili ne pincirati adeniume je stvar ukusa.  Samo ako voliš cvijeće kod adeniuma  više grana znači i više cvijeća. Zar nije tako ?

Da su to slučajno moji adeniumi  prvo bi pincirao ove starije sijance sa druge i treće slike i to što prije. Škaricama za nokte bi im odrezao gornji par listića 1 mm ispod vrha.

Ovim friškim malim sijancima (4,5 i 6 slika) bi pustio da izraste 4 par listića kojeg bi odmah nakon toga odrezao. Isto tako 1 mm ispod vrha. Ne trebam ti reći da bi pojačao gnojenje,  pazi imamo još samo 2 – 3 mjeseca prave vegetacije i to je pitanje.

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 22:53
Znam i jedna tajlanđanin na fejsu mi je rekao da ih trebam obrezivati što više  ovom jednom sa druge slike sam odrezala centralnu granu proljetos. Bebolina nemam razloga da ti ne vjerujem pa ću te poslušati i ošišati ih bez milosti.  Gnojenje sam pojačala nabavila sam pileći gnoj i kupila onaj u granulama 15:15:15.  Vidi se da su živnuli. 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 01:13
@Pinus, prekrasni su ti adeniumi Clap Tajlanđani se mogu sakriti sa svojima, pogotovo ako uporedimo uvijete pod kojim ih uzgajaš ti i one u kojima ih oni uzgajaju.
 
@Miss M. rezuckanjem i gnojidbom čemo doći do ciljaWink

(fotka je s net-a)
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 01:20
Ovaj malac ima pod zemljom čudo od korijena, ispunio je teglicu Approve Neću ga još presađivati ni podizati, ostavit ću to za kasnu jesen prije nego ga smjestim na zimovanje.
 

...sad neka pokaže koliko ima snage i volje...Wink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 296297298299300 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.