Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 290291292293294 381>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 13:40
Ajči znam da te sigurno ljute ovakve stvari......I mene jako ljute......AngryEvil SmileThumbs Down     A onda se čude zašto nam je današnja mladež lijena i opija se po kojekakvim noćim klubovima.....Pa nije ni za čuditi, izuče škole i onda kad bi ih trebalo pogurnuti,  dati posao i vlastiti kruh u ruke.....ono nažalost bude kontra slika......Mladi žive na teret starcima, drže se za njihovu penziju i životare........UnhappyThumbs Down


  Ne bih htjela da se netko nađe uvrijeđen, svaka čast mladim ljudima koji rade....ali ima ih i jako puno  ovakvih kakve sam gore navela .....  I još bih nešto nadodala, nisu ni oni krivi što su takvi, već je kriva država što nema posla za te mlade ljude....UnhappyUnhappyOuch




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 14:17
Drage moje, razumijem posve vašu uznemirenosz i revolt.... dijelim ga i ja sa vama.
Ali, mene trenutno okupirava nešto posve drugo - ŠTO JEDEMO ČAK I AKO SAMI UZGOJIMO???
Da vam pokažem zašto.... već u nekoliko navrata vadim ovakav krompir...


Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 14:30
Da objasnim.... lane sam kupila sjemenski krompir, posijala i bilo ga je koliko je bilo, suša je učinila svoje. Ove godine nisam sjemenjak kupovala, posijala sam od lanjskoga računajući da je druga reprodukcija i da će biti OK. Kad tamo... ne vrijedi ni kune koju sam uz njega za usporedbu veličine slikala!
Eh, i sada neka me netko razuvjeri da to nije neko GMO petljanje!

Isto kao što nam se sa suncokretima dešava.... skoro su već za žeti, a oni procvjetali da se njive posve žute. Iz svakog već polusuhog struka suncokreta potjeralo po 5-6 zaperaka koji sada cvjetaju! Zvali su ljudi stručnjake ("stručnjake") koji su im sjeme prodali. Vide da to nešto ne štima iako su seljaci! Odrazit će im se na urod, bit će previše zelene mase i primjesa i previše odbitaka , a cijena već srušena.
Vajni stučnjaci izašli na uviđaj i... objašnjavaju ljudima da je to u redu, da se neće odraziti na urod jer da to zrno neće zametnuti ( a već je zametnuto!) i da je to bog toga što je biljka doživjela stres:
Ma koji crni stres???? Pa nije presađivan!!! Ili nas možda pokušavaju uvjeriti da se jadan suncokret strašno boji grmljavine a ove godine je grmljavine bilo dosta....

Možda je i krompir tako doživio stres kad je vidio tko ga okopava i uzgaja???ConfusedConfused
Eh, blago nama....
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 15:47
strasno Dadinice ja sma na prvi pogled pomsilila da se radi o čičoki Geek jos nikad nisma vidila takav krompir iako ga ovdje svijet zna sijati tj,isto sjeme po 20 godina i niakd se nije desila anomalija kako znam.pobit ce oni nas bez oruzja,tiho,ali precizno!Ouch
za suncokret kod mojih ptice raznesu sjemenke svake Bozije godine i sam nikne,moji ga drze po basti kao ukras i mogu ti reci i kod njih je takav kako si opisala jedna glavna grana i desetak izbojaka na kojima isto imaju sitniji cvjetovi.valjda je svo sjeme GMO.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 16:48
Ajme majko mila ! Kakve strahote ! ShockedShockedOuch  Dadinice, ja vjerujem 100% da je ovaj krumpir GMO.....Moram reći, dragi moji,  sad mi se više ništa ne čini kao puka slučajnost nego GMO izgleda uzima svoj danak, ali onako potiho......Vjerojatno si ti imbecili od Monsanta misle, ako može jedna velesila poput Amerike jesti GMO hranu, tko smo mi uštogljeni Europljani da nećemo to jesti.....Strašno, strašno !  Dođe mi da smile51smile207smile191
 I ja sam se ove godine susrela s nekim čudnim ponašanjem biljaka...Moji krastavci, uzeto sjeme od mojih biljaka, od lani..... Sijani su bar nekih tri puta,  niti jednom  nisu htjeli  niknuti dok MM nije otišao po kupovno sjeme u poljoapoteku........također paradajzi su ni sam  Bog ne zna kakvi......Volovsko srce mi je nekad bilo prekrasno, što bojom, što oblikom i okusom.....ove godine su to neke čudne naborane i pitaj Boga kakvog obilka rajčice.....Krumpir srećom ne kupujemo često....MM je jedan prijatelj dao nešto sjemenskog krumpira i odonda Hvala Bogu uvjek uzimamo svoj krumpir za sjeme i uvjek bude dobar.....


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 16:54
o.... dadinice najbolje je da si uvezeš iz kine pa će biti veliki koliko ti želiš.ovo je grozno.to samo potvrđuje moje riječi.
sad se sjetih onih što smo jedan put gledali na tv da su otišli u divljinu posadili usjeve od domaćeg sjemena pa koliko bude i hrane se samo time.oni jedu zdravo,a kako mi
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 18:03

 OuchOuchDeadDeadThumbs DownThumbs DownThumbs Down


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 18:06
   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 18:08
   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 18:17
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 19:25
smile196smile209necuuu brr!!
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2013 u 21:31
Probala sam zlijevanku sa tikvicama. Nisam se baš držala recepta kada je količina u pitanju ali ispalo je sasvim dobro!smile50 Večerica za 5!  
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2013 u 22:48
Rosi, ma ni ja se baš ne držim nekih strogih pravila u receptima, više volim nešto napraviti po svojem guštu ......EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2013 u 22:48
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2013 u 13:34
bojim se da takvih stvari ima i drugdje.morali bismo bježati od svega i još naše hrvatsko nevalja
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2013 u 15:41
Tako me ljute ovakve stvari.....AngryAngry  Rekla bih ovima našima koji nabavaljaju takvo nešto, izgleda da im  je stransko g... da ne budem prosta i ne kažem što, bolje i kvalitetnije od našega....Pa smo onda tako i mi prisiljeni kupovati isto takvo g.......jer tko još danas ima novaca za kupovati nešto skupo i kvalitetno....UnhappyOuchOuchThumbs DownThumbs Down
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2013 u 15:44
Zato moraju naše tvornice obuće propadati, jer nas zatrpavaju stranskim jeftinim smećem......Pitam se samo gdje je nestalo jedno Borovo, Tvin itd......UnhappyUnhappyThumbs DownThumbs Down


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2013 u 16:30
Tuga bas pojedi otrovno,obuj otrovno,ovuci otrovno pa jos da nam zrak pospricaju gasom i voz svi s aovog svijeta!! Muka mi je sto kazes Mosntera pored svog uvozit tudje nikakvo!Shocked
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2013 u 20:16
smile219  ima li koga?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 08:29
                
                  Evo ja došetala, a ono opet nikog nema....Gdje ste?  ErmmQuestion

 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 290291292293294 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.