Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 289290291292293 381>
Korisnik
Poruka
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 11:56
Da ne znam, možda i ne bih skužila da je od tikvice. Big smile Meni su tikvice zakon pa se ne bih protivila da se njihov okus više osjeti....  drugi puta ću malo smanjiti cimet pa će tikvica možda više doći do izražaja.Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 12:12
Ja sam jučer papala tikvice na slano....LOLLOL Napravila sam neku kao zlijevanku, moram priznati nije bila tako loša....smile50LOL
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 12:29
Podijeli recept sa nama!smile140Bar onako, u grubo...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2013 u 13:20
     


 Evo, evo zašto ne, možda će vam se nekome svidjeti...Smile Ja sam našla taj recept na netu pod slatkom verzijom, a piše da može biti i slana verzija....Budući da sam isprobala i jednu i drugu verziju, ostajem pri slanoj, pa evo kako sam ja to napravila: 
               
                  Slana zlijevanka s tikvicama

                    5 cijelih jaja
                    soli po potrebi
                     3žlice grisa
                   6 žlica običnog mekog brašna
                  1 veća tikvica ( prethodno izribana i posoljena )
                  2 čaše tekućeg jogurta ( a  uz  to može još  i malo kiselog vrhnja ili svježi sir ) Ali onda se treba dodati još malo brašna ili grisa da masa ne bude baš previše tekuća ( treba biti malo gušće nego za palačinke ) 
                    pola praška za pecivo 
                     1dcl ulja

  Tikvicu dobro ocijediti i dodati u ovu smjesu,  dobro izmješati i uliti u prethodno nauljen pleh ( ja stavljam na nauljen  pek papir u tepsiju  pa na tome pečem ) Ljepše se ispeče odzodo, a i ne lijepi se .

   Osim što je dobro kao samostalni slani kolač, može poslužiti i kao brzi doručak,  ručak... ili samo   kao lagana večera...EmbarrassedHeart

              




    
          

      
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 09:36
Njami, njami, lijepo izgleda! Sigurno budem probala!smile59
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 10:24
 Rosi, slikicu sam samo posudila s net-a, Embarrassed  ... ali ni moja nije puno promašila izgledom, a i okus mi je super...EmbarrassedHeart.. Probaj možda ti se svidi...Smile



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 12:50
baš sam prepisala rp. probat ću prvom prilikom.sad su mi sve tikvice ostarjele.moram ih odrezati i čekam novu
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 13:27
Tikvice su zaista zahvalno povrće( kao i krompir ). Može ih se na " milion načina spravljat".....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 15:04
Monstera jel se misli na tikvice koje se pohaju,kod nas imaju tikve za pohanje i tikve iskljucivo za pite?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2013 u 16:03
Pustilka,  ja sam to radila  isključivo od ovih Black Jack tikvica, ne znam kako bi ispalo od drugih.... Vjerojatno može i od neke druge vrste , ali je bitno da su te dugačke tikve koje su dobre za sve...Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 16:05

 http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/83293-dopustite-nam-proizvodnju-konoplje-i-u-hrvatskoj-    nece-biti-gladnih-i-nezaposlenih.html

   Tko još može ostati ravnodušan na ovo....UnhappyUnhappy    Zanima me, ima li itko kakvih saznanja, smije li se konoplja sijati za svoje, kućne potrebe,  npr. za dobivanje kvalitetnog  hladno prešanog i zdravog konopljinog ulja koje je itekako prijeko potrebno za ljudsko zdravlje ?

   Odmah da napomenem,  ovdje nije riječ o Indijskoj konoplji ( Marihuani ) ...Već o vrstama industrijske konoplje koja se nekad sijala.....I sama sam odrasla u vremenima kad je gotovo svaka kuća sijala tu konoplju, pa tako su je i moji sijali.....Eeeee, onda su to bila neka bolja vremena.....CryCry

   Ako samo uzmemo u obzir da se od ove konoplje može dobiti oko 25 000 različitih  proizvoda ova naša lijepa zemlja bi mogla biti bogata ko mala Švicarska....




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 18:11
Monstera bit ce jos i dobro dok nam motike i stihace ne pocnu braniti,sve sto je put ka napretku koci se izvana i iznutra hmm.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 18:56
 Imaš pravo Pustilka..imaš pravo.....UnhappyThumbs Up
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 21:44
Volim navratiti na razgovor povrtalaraca jer se uvijek nešto novo događa. Draga moja Mons, ulje konoplje trošim već neko vrijeme, pijem žlicu svako jutro čim ustanem. Moja mama je odrasla uz konoplju od nje su svašta radili, žene su je kao vunu prele i radili su uže za vezati volove. Znao je moj djed reći da su izdržljivije od svakog vremena. Sve ti je to moć industrije, ma ko kaže da ona konoplja od prije i ova tobože marihuana nije jedna te ista, samo da je konoplja zaživila u doba industrijskog procvata nebi niti bio baš neki procvat. Sve ti je to draga moja stvar profita. Na primjer majice izrađene od konoplje su nepoderive,  Jedino su se tako mogli močnici riješiti konoplje nazvavši je marihuanom kao štetna je za zdravlje, a alkohol i cigarete nisu štetne, kolike obitelji su razorene zbog alkohola i ljudi umrlo od raka pluća......
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 22:53
Smajliću, znam, znam, sve mi je to jasno. I moji su je jedno izvjesno vrijeme uzgajali, a odjeća od konoplje je bila neizostavna svakodnevica tadašnjih starijih ljudi....No  ja ipak ne bih mješala industrijsku konoplju i indijsku konoplju .......Industrijska konoplja je nešto veća biljka od ove indijske konoplje ili "mare" bar sam tako čula..Question....Ako si mogla pročitati ovaj link gore , negdje se navodi kako ova konoplja i nema nekih čudnih supstanci da se možeš " napušiti " ili nadrogirati od nje........No čitajući malo i neke druge članke opet piše kako se konoplja smije uzgajati i posjedovati  samo za jelo i u suhom stanju, znači ako je sirova, možda i ima nekih " čudnih supstanci",  nešto slično kao zeleni mak ??  Moram priznati da mi sad više niš nije jasno...UnhappyConfusedQuestion
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 23:05
 Evo nešto što sam izvadila iz toga članka :   ....... Dešava se neka vrsta postavljanja  hijerarhje među ministarstvima.Inače ne postoji niti jedan valjani razlog jer pučki rečeno od ove konoplje se ne može ni napušiti, ne može se ni drogirati.............EmbarrassedSmile

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 23:27
Smail imas pravo sad mi tek jasno kako su i sad ispravne majice,bluze od moje mame koje je nosila prije 40 godina!!mocnicima se nije isplatilo da svijet nosi godinama isti kvalitetan ves ili bude zdrav pa je jos tada vidis bila zabrana zdravih biljaka.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 07:35
            

   Majica od konoplje i organskog pamuka.....


    
  Uže od konoplje








 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 07:49
                   

Samo još neki proizvodi od konoplje....Smile

 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2013 u 11:33
ma zašto bi mi proizvodili kad možemo uvesti iz kine i pomoći njihovo ''zaostalo''gospodarstvo.naša raja nemora raditi.uh....
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 289290291292293 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,578 sekundi.